Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 28 lis 2013, o 18:10 
Administrator

Imię: Leszek
Część druga - wrzucanie zdjęć na serwer.

Na początek - kilka sugestii 'organizacyjnych' czyli jak to robię ja :)
Przygotowując zdjęcia do wrzucenia do posta od razu nadaję im odpowiednie nazwy z kolejnymi numerami - czyli coś w stylu dabrowa1.jpg, dabrowa2.jpg itd. Na serwerze mam jeden katalog-wór na wszystkie zdjęcia - pics, w nim mam porobione foldery - np. wieze, kolej, dzięki temu nazwy zdjęć mogą być krótsze.
Po wrzuceniu wszystkich zdjęć o jednym temacie do odpowiedniego katalogu trzeba je jeszcze wstawić na forum. I tu jest nieco inaczej niż w przypadku fotosika - nie dostajemy gotowych kodów do wklejenia do posta, musimy znaleźć adres do zdjęcia i wkleić go do posta używając BBCode'a IMG. Adres możemy albo wpisać ręcznie - będzie miał wygląd http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie1.jpg - albo skopiować go ze strony z zawartością katalogu (przykładowo mój katalog "wieżowy" wygląda tak).
Po wklejeniu go między tagi
Kod:
[img] i [/img]

powinniśmy otrzymać coś takiego:

Kod:
[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie1.jpg[/img]

Jeżeli zdjęć jest więcej - kopiuję całość powyższego linku wraz z tagami, wklejam go poniżej tyle razy, ile wstawiłem zdjęć i zmieniam ręcznie numery na kolejne) - czyli coś w tym stylu:

Kod:
[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie1.jpg[/img]

[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie2.jpg[/img]

[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie3.jpg[/img]

No i tyle :)

W trzecim odcinku - obsługa przenośnego klienta ftp (dla tych, co wrzucają z kilku komputerów lub nie mogą instalować programów w pracy).

Post Napisane: 28 lis 2013, o 18:43 
Administrator

Część trzecia (dla nieznających programów do ftp) - FileZilla Portable czyli klient ftp do zainstalowania na pendrive'a.
Pobrać można ja na przykład stąd: http://www.instalki.pl/programy/downloa ... table.html
Przy instalacji wybieramy pendrive'a jako lokalizację. Po uruchomieniu programu pojawia się nam takie okno:

Obrazek

Na górze w pasku 'Serwer' wpisujemy dane dotyczące naszego hostingu - adres, nazwę użytkownika i hasło (port można zostawić pusty), następnie klikamy przycisk 'Szybkie łączenie'. Program powinien zapytać nas o zapisanie hasła - odradzam przy instalacji przenośnej, w razie zgubienia pendraka znalazca miałby dostęp do naszego serwera).
Po nawiązaniu połączenia po lewej stronie okna mamy zawartość naszego komputera, po prawej serwera.
Otwieramy odpowiednie foldery lokalne (czyli na komputerze) i zdalne (czyli na serwerze), zaznaczamy pliki, które chcemy wysłać:

Obrazek

klikamy prawym klawiszem i wybieramy 'Wyślij' - jeśli chcemy wysłać pliki od razu, ewentualnie 'Dodaj do kolejki'

Obrazek

wtedy możemy pododawać sobie do kolejki zdjęcia mające trafić do różnych katalogów,

Obrazek

a na koniec hurtem je wysłać (klikając prawym klawiszem w okienku kolejki i wybierając 'Rozpocznij' - ewentualnie menu Transfer => Rozpocznij)

Obrazek

Mam nadzieję, że opis jest zrozumiały, w razie czego - pytajcie lub wytykajcie błędy ;)

Post Napisane: 30 lis 2013, o 10:42 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Małgosia
le_szek napisał(a):

Mam nadzieję, że opis jest zrozumiały, w razie czego - pytajcie lub wytykajcie błędy ;)

Z całego tego wywodu skumałam jedynie to, że zapłaciłam za domenę i serwer na ovh, czyli chyba dobrze. :rotfl3:

Na razie nic nie działa, bo muszę się tego nauczyć, muszę to rozkminić, no i muszę mieć jakąś ładną grafikę szuflady w kolorystyce biało-niebiesko-czarnej, a z tym mam problem.

Post Napisane: 1 gru 2013, o 00:31 

Imię: Karolina i Damian
Dzięki Leszku,

tak to wszystko jasno i czytelnie wytłumaczyłeś, że dzięki Tobie doznałem olśnienia :glupek: :glupek: i zauważyłem, iż wszystkie zdjęcia które mam załadowane na pałacowy serwer mogę z niego bezpośrednio wrzucać na Eksploratorów. To niebywale proste i szybkie. Mogę tylko żałować, że sam wcześniej na to nie wpadłem :)

Pozdrawiam

Post Napisane: 1 gru 2013, o 02:22 
Administrator

Cieszę się bardzo :)

Post Napisane: 2 sty 2014, o 23:55 
Przyjaciel

Mam problem. Próbowałem i z Dropboxem i ze sky drivem (oczywiście oprócz założenia konta w necie, instalowałem aplikację na komputerze w jednym i drugim przypadku) i nie potrafię dojść do tego co robię źle. W obu przypadkach po wklejeniu adresu zdjęcia w znacznikach [img]adres-zdjęcia[/img] zamiast zdjęcia jest napis "obrazek". Czy ktoś potrafi pomóc?

Post Napisane: 3 sty 2014, o 00:03 
Administrator

A jak wygląda adres konkretnego zdjęcia?

Post Napisane: 3 sty 2014, o 00:25 
Przyjaciel

Podaję to ze sky drive: https://skydrive.live.com/redir?resid=F ... oto%2c.jpg
i jeszcze takie coś: <iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=F0DA3FC4C1CF01C5&resid=F0DA3FC4C1CF01C5%21105&authkey=AGr-AN6KYTySKPg" width="240" height="320" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Post Napisane: 3 sty 2014, o 00:49 
Administrator

W tym adresie jest zawarty kod wynikający z zalogowania/uprawnień do oglądania zdjęcia.

Jak klikniesz na górze 'Wyświetl oryginał', wtedy zdjęcie wyświetli się w nowym oknie/karcie, jego adres po skopiowaniu wygląda tak:

Kod:
https://qqegmw.blu.livefilestore.com/y2mWogw2ZmGZK4XPdC-Y6lEM53B4LF_tvq3O01yu_s1ebIS5gFmIOmC171wRmZeHit3E-Z7A3LNhfC2cylkHeAJbzqbdnwqkcaN_AwachttZoZ-D8PHkBZFu4Ivz9BZBp6x/P1015869.jpg?psid=1

i wtedy po wstawieniu na forum w tagach IMG będzie się wyświetlać.

Obrazek

Post Napisane: 3 sty 2014, o 00:59 
Przyjaciel

Matko i córko :mrgreen: Leszku Ty to jednak jesteś "chłop" na właściwym stanowisku ;) Dziękuję serdecznie !!

Post Napisane: 6 lut 2014, o 21:16 
Przyjaciel

Imię: Daniel
Czy można w prosty sposób napisać jak dodawać zdjęcia z tego "własnego" (nie z zewn.) serwera?
Wchodzę aby dodać jakiś post i nie widzę tam żadnej opcji "załączniki".
Czy to chodzi o ten OVH.pl ?

Post Napisane: 6 lut 2014, o 22:09 
Przyjaciel

Imię: Andrzej
daniel3ttt napisał(a):
Czy można w prosty sposób napisać jak dodawać zdjęcia z tego "własnego" (nie z zewn.) serwera?
Wchodzę aby dodać jakiś post i nie widzę tam żadnej opcji "załączniki".
Czy to chodzi o ten OVH.pl ?

Załącznik:
dodawanie zdjęć.jpg
dodawanie zdjęć.jpg [ 244.01 KiB | Przeglądane 2855 razy ]

mam nadzieje że naprowadzi Cie to :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 7 lut 2014, o 08:56 
Przyjaciel

Imię: Daniel
Dzięki Andrzeju.

Post Napisane: 14 kwi 2014, o 19:59 
Przyjaciel

le_szek napisał(a):
Mam wielką prośbę, by osoby dodające dużo zdjęć robiły to przez serwisy hostingowe - wprawdzie miejsca na serwerze trochę jest, ale lepiej zostawić je dla okazjonalnie piszących :mrgreen:

No właśnie... Wiele osób hurtem i z dużą częstotliwością zamieszcza zdjęcia przez forumowy serwer. Wątki otwierają się bardzo długo i przyznam szczerze, że jest to wielce zniechęcające, no i często odpuszczam sobie czytanie. Piszę rzadko i nie dodaję zdjęć przez forum, bo jest fajna darmowa alternatywa, która wystarczy na długi czas. Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem SkyDrive, po odchudzeniu zdjęć można na tym dysku upchać ich sporo - spokojnie wystarczy na bardzo długo (mam na myśli darmową przestrzeń).

Post Napisane: 15 kwi 2014, o 10:38 
Przyjaciel

Odkąd na imageshack skończyła się możliwość dodawania zdjęć w dobrej rozdzielczości, dodaje fotki które mam na picasa. Na picasie zdjęcia mam już od wielu lat i jestem zadowolona. Jeśli ktoś ma tam zdjęcia i chce dodawać je na nasze forum a nie wie jak to służę pomocą :)

Post Napisane: 15 kwi 2014, o 11:25 
Bratnia dusza

Imię: Piotr
Proszę służyć pomocą.

Post Napisane: 15 kwi 2014, o 15:39 
Przyjaciel

Imię: Ewa.
mewen napisał(a):
Odkąd na imageshack skończyła się możliwość dodawania zdjęć w dobrej rozdzielczości, dodaje fotki które mam na picasa. Na picasie zdjęcia mam już od wielu lat i jestem zadowolona. Jeśli ktoś ma tam zdjęcia i chce dodawać je na nasze forum a nie wie jak to służę pomocą :)

To ja Poproszę Ciebie o poradę jak to zrobić. ;-)

Antoine de Saint-Exupéry

Post Napisane: 16 kwi 2014, o 00:46 
Przyjaciel

Gdy już mamy fotki w albumie picasowym:
-otwieramy album - otwieramy daną fotkę ( nie miniaturę tylko taki normalny rozmiar )
-Klikamy na zdjęcie prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję : "kopiuj adres obrazka"
-Potem na forum tam gdzie piszemy posta wybieramy [img] i wklejamy ten skopiowany adres pomiędzy :)

Post Napisane: 16 kwi 2014, o 14:45 
Przyjaciel

Imię: Ewa.
Dzięki serdeczne. :-)

Antoine de Saint-Exupéry

Post Napisane: 17 kwi 2014, o 07:52 
Przyjaciel

Imię: Henryk.
.marcin. napisał(a):
le_szek napisał(a):
Mam wielką prośbę, by osoby dodające dużo zdjęć robiły to przez serwisy hostingowe - wprawdzie miejsca na serwerze trochę jest, ale lepiej zostawić je dla okazjonalnie piszących :mrgreen:

No właśnie... Wiele osób hurtem i z dużą częstotliwością zamieszcza zdjęcia przez forumowy serwer. Wątki otwierają się bardzo długo i przyznam szczerze, że jest to wielce zniechęcające, no i często odpuszczam sobie czytanie. Piszę rzadko i nie dodaję zdjęć przez forum, bo jest fajna darmowa alternatywa, która wystarczy na długi czas. Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem SkyDrive, po odchudzeniu zdjęć można na tym dysku upchać ich sporo - spokojnie wystarczy na bardzo długo (mam na myśli darmową przestrzeń).

Dobra w takim razie dodam jeszcze te cholerne upadowe z Wujka,(jak będę miał choć jeden dzień dobrego humoru i spokoju) bo nie chcę aby pojawiły się gdziekolwiek indziej.Potem się będę zastanawiał co i jak.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje