Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Sztolnie, jaskinie, podziemia » Jaskinie » Jaskinie zagraniczne » Jaskinie - Armenia

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 30 wrz 2013, o 21:56 
Przyjaciel

Imię: paulina
Odwiedzilismy sobie podczas wycieczki do Armenii jedna jaskinie. Znajduje sie ona niedaleko wioski Tatew w wąwozie rzeki Worotan, w miejscu gdzie skaly nad rzeka tworza naturalny most. Do jaskini idzie sie najpierw po skale trzymajac przymocowanej zelaznej liny, potem po drabince.

Obrazek

Obrazek

Dalej trzeba wejsc w koryto rzeki i nim isc albo skakac po kamieniach. Pol rzeki wplywa do jaskini.

Droga do jaskini

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W jaskini sa naturalnie uformowane ze skaly jakby baseny. Ze scian i sufitu kapie mniej lub bardziej - sa to cieple zrodla, wiec woda w niektorych basenach jest przyjemnie ciepla i nie chce sie z nich wychodzic.

W okolicy Czarciego Mostu kreci sie w dzien sporo ludzi, glownie miejscowych przyjezdzajacych na imprezy, ale do samej jaskini malo kto wlazi, bo sie trzeba zmoczyc od stop do glow ;) Wiekszosc ludzi konczy wedrowke przy cieplych zrodlach na powierzchni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 30 wrz 2013, o 22:06 
Moderator

Pochwały: 3
Imię: Asia
Przepiękne te nacieki skalne, przypominają mi dawno temu odwiedzoną słowacką Jaskinię Harmanecką. Zwykle jaskinie kojarzą mi się raczej z chłodnym miejscem, a tu takie luksusy - można w stroju kąpielowym śmiało chodzić i jeszcze w ciepłej wodzie się wymoczyć :) Wspaniałe miejsce.

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook

Strona główna forum » Eksploracja » Sztolnie, jaskinie, podziemia » Jaskinie » Jaskinie zagraniczne » Jaskinie - Armenia