Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Zarejestruj


Język:
Eksploratorzy - Rejestracja

UWAGA użytkownicy poczty Wirtualnej Polski - maile z forum nie docierają do adresatów korzystających z adresów wp.pl, prosimy czekać cierpliwie na aktywację konta przez administratorów lub użyć konta pocztowego w innej domenie.

Rejestrując się na Forum Eksploratorzy zgadzasz się na poniższe warunki. Jeśli się na nie nie zgadzasz, opuść i nie korzystaj z forum. Administracja ma prawo zmienić te warunki, ale musi Cię o tym poinformować.


REGULAMIN FORUM ZBUNTOWANYCH POSZUKIWACZY "EKSPLORATORZY"

Niniejszy regulamin (dalej Regulamin Forum) określa zasady i warunki korzystania z Forum Zbuntowanych Poszukiwaczy "EKSPLORATORZY" udostępnionego pod adresem www.eksploratorzy.com.pl (dalej Forum)

Postanowienia ogólne

1. Forum jest miejscem kulturalnej wymiany opinii i informacji w zakresie szeroko pojętej eksploracji.
2. Nie wolno na Forum propagować treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej lub wyznaniowej, propagujących przemoc oraz pornografię, jak również treści powszechnie uznanych za obraźliwe.
3. Szczególną uwagę należy zwracać na kwestię ochrony praw autorskich, ich naruszenie jest na Forum poważnie traktowane i zdecydowanie tępione.
4. Na Forum obowiązują zasady netykiety.
5. Administrator i Moderatorzy Forum nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi Użytkowników Forum ani za zawartość merytoryczną zamieszczanych przez nich postów.


Zasady obowiązujące na Forum

I. Przygotowanie postów

1. Każdy wątek na tym Forum powinien być umieszczony we właściwym dziale. Zanim wybierzesz konkretny dział dla przygotowanego przez siebie postu zastanów się i przejrzyj uważnie, który z nich najbardziej odpowiada opisywanemu przez Ciebie tematowi.
2. Przed założeniem nowego wątku należy sprawdzić czy taki temat był już na Forum poruszany (w tym celu korzystaj z opcji Szukaj), jeżeli tak, należy dopisać swój post do istniejącego już wątku. Wątki zdublowane będą usuwane lub podklejane do już istniejących (w zależności od merytorycznej zawartości).
3. Tytuł wątku powinien odpowiadać zawartości merytorycznej postu.

II. Pisanie postów

4. Staraj się pisać zwięźle, zrozumiale i na temat, z zachowaniem reguł ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych i interpunkcyjnych obowiązujących w języku polskim. Pamiętaj o tym, że poziom wypowiedzi świadczy o Tobie, ale wpływa również na wizerunek Forum.
5. Nie każdy jest mistrzem ortografii, jeżeli masz wątpliwości skorzystaj ze słownika lub narzędzi korygujących poprawność ortograficzną tekstu. Posty zawierające dużą ilość rażących błędów ortograficznych, gramatycznych lub stylistycznych będą usuwane.
6. Pisząc posty i dzieląc się informacjami staraj się nie przepisywać wprost cudzych tekstów, a jeśli nie chce Ci się popracować nad wypowiedzią zaznacz wyraźnie, że zamieszczony tekst jest cytatem i podaj źródło, z którego pochodzi.
7. Trzymaj się tematu wątku, w którym się wypowiadasz, posty nie związane z tematem (tzw. off topic) mogą być usunięte.
8. Każdy z Użytkowników Forum ma prawo do swobody wypowiedzi, ale nie nadużywaj tego prawa.
9. Staraj się w szczególności:
a) nie pisać masowo krótkich, niewiele wnoszących do dyskusji postów (tzw. flooding), weź pod uwagę, że informacje pt. "Fajne miejsce, byłem tam i widziałem" nie zainteresują nikogo, bo wielu forumowiczów było również w tym miejscu i Twoja w nim obecność nie będzie dla nikogo zaskoczeniem;
b) nie zamieszczać w różnych miejscach Forum informacji o tej samej treści lub podobnym przekazie (tzw. spam);
10. Posty przekraczające w sposób rażący zasady swobody wypowiedzi, a w szczególności zasady opisane w pkt. 8 mogą być usunięte.
11. Zanim wyślesz przygotowany przez siebie post użyj funkcji "Podgląd" aby zobaczyć w jakiej formie pojawi się na Forum i poprawić ewentualne błędy.
12. Jeżeli Twój post rozpoczynający wątek będzie pod względem merytorycznym niewystarczająco opracowany - zamieścisz zbyt mało zdjęć lub zaprezentujesz ujęcia miejsca lub obiektu w sposób selektywny, pomijający istotne ich elementy, nie opiszesz prezentowanych przez siebie miejsc lub obiektów, nawet w formie komentarza - zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu (czytaj: "Poczekalnia" lub "Linkownia") gdzie będzie czekał na uzupełnienie, Twoje lub innych użytkowników.
13. Posty użytkowników, którzy postępując w sposób opisany w pkt. 12 odsyłają za pomocą linków do autorskich galerii lub własnych stron internetowych, na których miejsca lub obiekty są szeroko prezentowane, będą również przenoszone do odpowiedniego działu w oczekiwaniu na uzupełnienie.
14. Ponieważ cenimy każdą aktywność naszych użytkowników, ale przede wszystkim mamy na uwadze dobro forum uznaliśmy, że minimalna ilość zdjęć w postach odsyłających za pomocą linków do autorskich galerii lub własnych stron internetowych, to pięć (5) fotografii prezentujących w sposób pełny i obrazowy (do uznania Administracji) dane miejsce lub obiekt.

III. Zdjęcia i skany

15. Ilustrując swój post staraj się załączać tylko swoje własne zdjęcia lub skany materiałów Twojego autorstwa.
16. Jeżeli zamieszczasz na Forum zdjęcia lub skany materiałów, których nie jesteś autorem pamiętaj o tym żeby wcześniej uzyskać zgodę autora zdjęć lub materiałów na zamieszczenie na Forum tego typu publikacji. Po uzyskaniu wyraźnej zgody możesz zamieścić zdjęcia lub skany wymieniając imię i nazwisko autora oraz źródło, z którego pochodzą te publikacje. W przypadku cytowania artykułów prasowych podaj tytuł gazety i w miarę możliwości linka do tego materiału.
17. Zdjęcia i materiały naruszające prawa autorskie będą usuwane natychmiast po stwierdzeniu takiego naruszenia.
18. Dodając zdjęcia do istniejącego już wątku nie powielaj załączonych zdjęć - oglądanie w kółko tych samych ujęć bywa nudne, a nawet uciążliwe. Przygotowując uzupełnienie wątku postaraj się aby zamieszczone zdjęcia prezentowały inne/nowe "spojrzenie" (niech będzie nawet inna pora roku lub postępujące zmiany w wyglądzie obiektu), podkreślaj swoje talenty autorskie, ale pamiętaj, że kserokopiarka nie rozwija talentów artystycznych. Ponieważ dbamy o rozwój i wysoki poziom forum, zdjęcia łamiące powyższą regułę będą usuwane.

IV. Dyskusja

19. Dyskutuj merytorycznie przytaczając rzeczowe argumenty, korzystaj ze swojej wiedzy, ale pamiętaj, że inni też mogą mieć rację.
20. Nie przeklinaj, nie wywyższaj się i naśmiewaj z innych. Traktuj pozostałych Użytkowników Forum z należytym szacunkiem, w sposób w jaki chciałbyś żeby traktowano Ciebie.
21. Dyskusje o charakterze osobistym, a szczególnie prywatne spory prowadź poprzez PM, gg lub pocztę elektroniczną.
22. Posty niecenzuralne, złośliwe lub o charakterze osobistych przytyków będą korygowane lub nawet usuwane.


Administratorzy i Moderatorzy

1. Administratorzy i Moderatorzy są zespołem osób czuwających nad prawidłowym funkcjonowaniem Forum i kontrolujących wypowiedzi Użytkowników Forum.
2. Za naruszenie Regulaminu Administratorzy i Moderatorzy mogą nakładać na Użytkowników Forum kary.

Kary

1. Za naruszenie Regulaminu Forum przewidziane są następujące kary:
a) upomnienie na PM;
b) ostrzeżenie ujawnione w profilu Użytkownika Forum;
c) zablokowanie dostępu do Forum (tzw. ban);
d) usunięcie z Forum konta Użytkownika Forum;
2. Kary, o których mowa w pkt. 1 a-c) mogą nakładać Administratorzy i Moderatorzy. Karę opisaną w pkt. 1 d) mogą nałożyć jedynie Administratorzy.
3. Ukaranie Użytkownika Forum trzema ostrzeżeniami spowoduje automatyczne zablokowanie dostępu do Forum (ban).
4. Użytkownik Forum, na którego nałożono karę ma prawo wyjaśnić swoje postępowanie Administratorom (niezależnie od tego kto nałożył karę) oraz przedstawić okoliczności i fakty świadczące na jego korzyść i podważające zasadność nałożenia kary.
5. Wyjaśnienie należy przesyłać Administratorowi za pomocą PM lub poczty elektronicznej. Składanie wyjaśnień w formie zamieszczenia postu na Forum jest zabronione (takie posty będą usuwane).
6. Użytkownik, na którego nałożono karę ostrzeżenia, o której mowa w pkt. 1 b) lub w ocenie Administracji narusza zasady obowiązujące na forum może się liczyć z zaostrzeniem zasad pisania na Forum w postaci wymogu akceptacji Administracji Forum każdego kolejnego postu, licząc od daty nałożenia kary (aż do odwołania).
7. Kolejne konta zakładane przez zbanowanych użytkowników (w tej materii Administracja zastrzega sobie dowolność oceny) będą z „urzędu” usuwane wraz z wszystkimi postami.
8. Decyzja Administratorów jest ostateczna i nie podlega żadnej dyskusji.


Postanowienia końcowe

1. Uzyskanie statusu Użytkownika Forum jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez tę osobę zasad korzystania z Forum i zobowiązaniem się do ścisłego przestrzegania Regulaminu Forum.
2. Konta nowych Użytkowników Forum, którzy w ciągu 30 dni od daty aktywacji nie zalogują się na Forum mogą zostać usunięte.
3.Użytkownicy Forum, którzy nie zalogują się na Forum ani razu przez okres trzech miesięcy mogą liczyć się z deaktywacją konta.
4. Sytuacje nie objęte Regulaminem Forum nie podlegają dowolnej interpretacji. W kwestiach spornych decyzje rozstrzygające podejmują Administratorzy i Moderatorzy.
5. Administratorzy zastrzegają sobie prawo zmiany Regulaminu.
 
 
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

[ Time : 0.030s | 13 Queries | GZIP : Off ]