Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Małopolskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 8 mar 2010, o 02:55 

Imię: R.
Taka mała przedsylwestrowa wycieczka na obrzeża miasta.

W sieci właściwie nic się na temat spółdzielni za czasów jej działalności nie znajdzie. Jedyne co można wypatrzeć to spekulacje co w tym miejscu powstanie. Początkowo miał tu powstać oddział Wyższej Szkoły Humanitas z Sosnowca, ale nie doszło to do skutku.

Obecnie stoi, puste i rzadko przez kogoś odwiedzane.

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/ak ... ka-fabryka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. Sorki za kiepską jakoś zdjęć :)

Post Napisane: 8 mar 2010, o 03:11 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Niezły klimat. Rozumiem, że z wejściem na teren nie ma większych problemów? Olkusz nie jest daleko, a miejsce wygląda ciekawie, szczególnie te bicze szkockie :mrgreen: ;) Trzeba będzie zajrzeć, gdy czas i okoliczności na to pozwolą.

P.S. Fotki nie są złe. :thumright:

Post Napisane: 8 mar 2010, o 10:05 
Administrator

Imię: Leszek
Świetne miejsce :thumright:
Dobrze kombinuję, że to tu: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Wi ... tive=false ?

Faktycznie warto by się wybrać, ja mam jeszcze bliżej - ale to zawsze trudno w najbliższe okolice zawitać :mrgreen:

Zdjęcia są w porządku (a biorąc pod uwagę, że robione telefonem - nie masz się czego wstydzić).

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 8 mar 2010, o 15:49 

le_szek napisał(a):
Świetne miejsce :thumright:
Dobrze kombinuję, że to tu: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Wi ... tive=false ?

Już wyjaśnienia idą na PW :D

Post Napisane: 14 maja 2010, o 17:29 

Trochę się miejsce zmieniło po prawie 5 miesiącach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. Sorry za kiepską jakość...

Post Napisane: 16 maja 2010, o 21:31 

rfl_1989, budynek podupadł faktycznie a będzie jeszcze gorzej trole sie juz o to postaraja grama metalu zaniedługo nie znajdziesz, ogrodzenie też zacznie znikać.
Prześledź od początku temat kopalni Sosnowiec to zobaczysz w jaką ruinę armia złomiarzy potrafi obrócić budynek w ok pół roku.

Post Napisane: 19 maja 2010, o 00:13 

FAREN napisał(a):
Prześledź od początku temat kopalni Sosnowiec to zobaczysz w jaką ruinę armia złomiarzy potrafi obrócić budynek w ok pół roku.

Znam temat KWK Sosnowiec. Dwa razy tam byłem. Zaraz po opuszczeniu przez ochronę i potem po 4 miesiącach... Masakra... A teraz to już w ogóle...

Post Napisane: 18 kwi 2014, o 23:31 
Stalker

Imię: Klamra
Zacznę od cytatu:
FAREN napisał(a):
...grama metalu zaniedługo nie znajdziesz...

W istocie. Nie spotkałem tam nic metalowego oprócz puszek po browarach...
Ale nadal miejsce jest zacne. Zwłaszcza całe obejście. Jest cicho, spokojnie. Jak praży słońce i ćwierkają ptaki, czuć atmosferę komunistycznej prowincji.
Brakuje, jakiegoś sklepiku spółdzielczego obok, z tanimi winami i można spokojnie skuć się na parkingu przed garażami patrząc na główny budynek i słuchając przyrody :)
Lubie "wiochy totalne" w lecie. Co prawda Olkusz to nie wiocha, a lata jeszcze nie ma, ale Spółdzielnia stoi na uboczu a i bardzo ciepło w ten dzień było.
W takich miejscach czas prawie stoi. Ludzie snują się poboczem drogi, lub stoją pod sklepem. Albo siedzą na ławeczce przed domostwami. Nawet Ci na rowerach poruszają się, jakby płyneli na jakiejś małej łajbie w której skrzypią wiosła ocierające się o kadłub ( w tym przypadku zardzewiały łańcuch) :)
I taką atmosferę można poczuć w okolicy Spółdzielni. W laskach jest klimat wioski z poprzedniej epoki a obok, stoi relikt tamtego ustroju. Jako największy, na tą skalę, monumentalny zakład, który kiedyś tętnił życiem, a teraz zionie stęchlizną z dziurawych okien. wejście jest bezproblemowe. Nawet jeśli ktoś miejscowy zauważy Cię w okolicy nie zwraca na to uwagi, jakby był przyzwyczajony do obecności obcych na tym terenie, lub jakby obiekt który stoi obok jego posesji, nie miał dla niego żadnego znaczenia.
Jeszcze parę słów na temat zdjęć. Ostatnio robię zdjęcia analogiem. Nie są one specjalne. W dzisiejszych czasach, można cuda wianki na kiju osiągać cyfrowymi lustrzankami, nawet przez średnio ogarniętych amatorów (do których ja tez się zaliczam) Dlatego pewnie dzisiaj, wszyscy są fotografami :D
Ale jest pewna magia w przyciskaniu spustu migawki w takim aparacie. Kiedy słyszysz jak otwiera się lustro i zaraz po tym przewija się film na następną klatkę.
I nie ma tego spojrzenia na tył aparatu, czy zdjęcie wyszło. I nie ma powtórnego strzału, żeby poprawić. Drugiego i trzeciego i dziesiątego. Mam tylko 36 klatek. trzeba oszczędzać. A potem i tak selekcja. I z wyprawy zostaje dwadzieścia-parę zdjęć :) Oczywiście nie odkryłem ameryki, bo jako mały chłopak też robiłem zdjęcia analogami, bo cyfrówek nie było. Ale biegnąc z duchem czasu (jak większość) zachłysnąłem się cyfryzacją, zostawiając uduchowioną technologię na rzecz beznamiętnego naciskania spustu ile pamięci ma karta. Cyfra tez jest spoko, bo można ją później obrabiać na milion sposobów w programach do edycji i wychodzą świetne rzeczy, które cieszą oko i dają satysfakcję dla samego siebie. ale nie czuje się nic podczas robienie samego zdjęcia... w momencie kiedy chwytasz ten obraz i zatrzymujesz czas, słysząc przewijający się film, myślisz: "Mam to. Jest tam. w tym pudełku, na kawałku celofanu" zajebiste uczucie... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 13 maja 2016, o 15:47 

Imię: Asia
W kilku miejscach znalazłam komentarze, że nie warto tam jechać, że nic już nie ma - dobrze że człowiek ma swój rozum ;)
Ogólnie klimat ciekawy, ale niestety muszę potwierdzić słowa przedmówców - złomiarze urządzili tu sobie festiwal (jak wszędzie) i z wielkiego kawałka historii zostanie zaraz smutna kupka gruzu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://fotopasjon.e-kei.pl/303-opuszczo ... inwalidow/

http://www.fotopasjon.eu/
https://www.facebook.com/Fotopasjon

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Małopolskie