Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Wieże ciśnień i inne » Wieże - Śląskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 18 cze 2015, o 19:15 
SAM Urbex

Imię: Maciek
Wieża została kupiona.

Cytuj:
Wieża wodna w Łaziskach. Po wielu przetargach wieża wodna w Łaziskach Dolnych szczęśliwie trafiła w ręce biznesmena-pasjonata z Mysłowic. Jak zostanie zagospodarowana?

Wieża wodna w Łaziskach
Ma prawie 100 lat i niestety wygląda na swój wiek, a nawet gorzej. Nic więc dziwnego w tym, że niełatwo było znaleźć kogoś, kto zainteresowałby się łaziską wieżą wodną. Bo choć to obiekt zabytkowy, w ciągu ostatnich lat popadł po prostu w ruinę.
Wieżę wystawiano na sprzedaż w niejednym przetargu. Zawsze bezskutecznie, choć były ustępstwa i znaczne obniżki ceny. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach robiło, co mogło, żeby wieżę sprzedać. W lutym ubiegłego roku wieżę oferowano już tylko za cenę działki, na której się znajduje, RPWiK zrezygnowało z ceny samego obiektu. Ale i wówczas do sprzedaży nie doszło. W grę wchodziły wtedy kolejne obniżki ceny wieży albo przekazanie jej miastu na dogodnych warunkach.

Burmistrz Łazisk już wtedy uczciwie przyznał, że wolałby jednak, by wieża trafiła w bogate ręce, bo jej remont i zagospodarowanie pochłoną potężne sumy, na co miasta najzwyczajniej w świecie nie stać. Dlatego łaziski magistrat dołożył starań, żeby jednak znalazł się kupiec, który zapewni wieży drugie życie. W tym celu, w 2013 roku burmistrz ogłosił konkurs skierowany do studentów architektury na Politechnice Śląskiej. Ich zadaniem było opracowanie projektów zagospodarowania wieży wodnej w Łaziskach Górnych. Burmistrz liczył na nowatorskie pomysły i ciekawe rozwiązania, które miałaby zachęcić do kupna wieży. W ubiegłym roku studenckie projekty zaprezentowano na specjalnej wystawie w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.
Gotowym pracom przyglądali się wtedy nie tylko urzędnicy, samorządowcy i zarząd RPWiK, ale też specjalni goście - biznesmeni. Tak się składa, że zabrakło wśród nich Bogusława Oleksego. A to właśnie biznesmen z Mysłowic zakupił łaziską wieżę.

- Nie było mnie wtedy na spotkaniu, nie oglądałem prac studentów, ale wieże ciśnień od zawsze mnie fascynowały. O tym, że wieża jest na sprzedaż, poinformowali mnie moi przyjaciele z Łazisk Górnych, mówili: "tak się interesujesz tymi wieżami, to kup sobie tę łaziską" . Przekonywał mnie także sam burmistrz - wspomina biznesmen i podkreśla, że długo się nie zastanawiał i decyzji nie żałuje. - Już w tym momencie, mimo że wieża jest w naprawdę opłakanym stanie, spełniam swoje marzenie i dołożę wszelkich starań, by Łaziska były jeszcze dumne z tego obiektu. Na razie nie mówię jeszcze o konkretnych planach zagospodarowania wieży, bo teraz najważniejsze jest to, by obiekt zabezpieczyć od dalszych zniszczeń - dodaje Oleksy.
W każdym razie możemy być spokojni, wieża trafiła w dobre ręce. Teraz pozostaje nam tylko czekać na decyzję biznesmena o tym, jak obiekt wykorzystać z pożytkiem dla wszystkich.

http://mikolow.naszemiasto.pl/artykul/wieza-wodna-w-laziskach-kto-ja-kupil,3424895,art,t,id,tm.html

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: 19 wrz 2017, o 23:12 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Chudy1210 napisał(a):
Wieża została kupiona.

Mięły dwa lata i niestety nie widać, by cokolwiek zmieniło się na lepsze,
a przejeżdżam obok wieży dość często.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Eksploracja » Wieże ciśnień i inne » Wieże - Śląskie