Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 9 gru 2018, o 02:50 

Po okresie mieszkania na Strzelcow Bytomskich, zamieszkiwalem przez dziesiec lat na ulicy Bocznej. Tam jak wiadomo do dzis znajduja sie przy chodniku pozostalosci obmurowania szybu Amelung. Pamietam, ze za sklepami przy tym szybie, po skosie w dol ulicy, jak jeszcze nie byl wybudowany market i byly nieuzytki, zaraz przy murze z tylu, za sklepami gdzie byl bar z dobrym tanim jedzeniem (czy jeszcze jest?) byly gruzy i jakby resztki obmurowania szybu. Pozniej w tamym miejscu obok wybudowano apteke a obok wulkanizacje. Z kopii map ktore posiadam wyglada na to ze w tamtym miejscu tez byl szyb.
Powyzej, gdzie znajdowal sie parking strzezony, na ktorym parkowalem swoje autko, wedlug map tez znajdowal sie szyb kopalniany. Pamietam, ze jak zakladali parking w latach dziewiecdziesiatych w miejscu gdzie byla strozowka parkingu znajdowal sie mur oporowy. Wedlug map i obrazu ktory mi zostal w pamieci, jest wielce prawdopodobne ze w tym miejscu byl szyb Harnisch.

Post Napisane: 9 gru 2018, o 04:03 

Heniek napisał(a):
Tak też podejrzewałem,szyb "Pelagie" powstał przed 1840 r. a nie potrafiłem dojść do ładu z tym kiedy powstały tam kamienice.Podałeś cenną informację,rozwiałeś wątpliwości i potwierdziła się zgodność z mapą.
Kiedyś tak chyba zakrywano likwidowane szyby,bo na "Ulrichu też były stalowe płyty.
Czekam na Twoje fakty i przemyślenia.

Panie Henku nie tylko Ulrich,
Pamietam za mlodych czasow kolo Kocyndra, przy alejce na trawie tez byl pokaznych rozmiarow wlaz stalowy (czy jeszcze jest?). Pamietam, ze zastanawialem sie od czego to jest. Wiele lat pozniej, posiadajac kopie map moglem zaczac przypuszczac, ze sa to pozostalosci kopalni. Jak czlowiek byl mlody to sie tym nie interesowal zbytnio, a nawet jakby, pozniej nawet juz w czasach poczatku internetu nie bylo jak sie tymi informacjami wymienic, czy czegos sie dowiedziec. Dopiero w ostatnich latach dzieki Bogu, jak powstaly odpowiednie strony mozna sie pewnymi informacjami podzielic. Przypuszczam, ze ta metalowa plyta byla rowniez od szybu. Jak w przyszlym roku bede w Polsce postaram sie tam przejsc i zrobic zdjecie w ktorym to miejscu bylo.

Post Napisane: 9 gru 2018, o 13:29 

Imię: Łukasz
Witam. 6 grudnia przejeżdżałem przez Maciejkowice. Zauważyłem, że na terenie szybu Zygmunt August pojawiła się ponownie mobilna maszyna wyciągowa. Między maszyną a szybem zaparkowana była dużych rozmiarów koparka. Wczoraj ponownie jadąc przez Maciejkowice zuważyłem brak mobilnej maszyny wyciągowej. Koparka nadal tam stacjonowała. Może Ktoś ma jakieś info dotyczące prac na terenie szybu i w jakim celu sprowadzona została koparka.

Post Napisane: 9 gru 2018, o 17:10 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Ciekawe wspominki,zwłaszcza to "Pamietam za mlodych czasow kolo Kocyndra, przy alejce na trawie tez byl pokaznych rozmiarow wlaz stalowy ".

Wg. sekretnej mapy od Hanka to był szyb Wrangel,w wykazie szybów go nie mam a liczby na mapie słabo czytelne.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 10 gru 2018, o 07:28 

Heniek napisał(a):
Ciekawe wspominki,zwłaszcza to "Pamietam za mlodych czasow kolo Kocyndra, przy alejce na trawie tez byl pokaznych rozmiarow wlaz stalowy ".

Wg. sekretnej mapy od Hanka to był szyb Wrangel,w wykazie szybów go nie mam a liczby na mapie słabo czytelne.

http://maps.mapywig.org/m/German_maps/s ... huette.jpg

Post Napisane: 10 gru 2018, o 08:06 

Tak, byl. Jeszcze na poczatku lat dziewiecdziesiatych, pamietam to jak czasami wtedy chodzilem na tance.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli