Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Cmentarze » Epidemiczne » Cmentarze epidemiczne - Małopolskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 5 gru 2013, o 20:49 
Bratnia dusza

Imię: Piotr
Wiedząc, że drugi cmentarz w Borku znajduje się po drugiej stronie wsi,poszukiwania zacząłem oczywiście od map.
Niestety Compas ani geoportal nie pomogły ,dopiero stara mapka o nazwie "Umgebung von Niepolomice, Uscie Solne und Radlow" okazała się strzałem w dziesiątkę. Krzyżyki widać jak na dłoni. Udałem się więc we wcześniej obranym kierunku, jadąc do ostatniego domku pod lasem po wskazówki. Właścicielem domku okazał się być bardzo miły pan ,który ochoczo wskazał kierunek do mogiły zapowiadając ,że gdyby mi się nie udało jej znaleźć ,chętnie mnie do niej zaprowadzi osobiście.
Dzięki uzyskanym wskazówkom udało się bez problemu (na marginesie jedyna pora roku na odwiedzenie tego cmentarza).

Mogiła jest dość duża usypana na wysokość około metra.Podłoże piaszczyste, co według wiedzy zaczerpniętej od Dzikiego Gonu,że takie właśnie podłoże jest idealne do tego typu pochówków, nie miałem wątpliwości co do pochodzenia cmentarza.
Krzyż betonowy jak na poprzednim cmentarzu i tu przydarzyła mi się wtopa, nie obejrzałem dokładnie krzyża i nie zauważyłem na nim daty :face: .
Powiększając w domu desperacko zdjęcia prawdopodobnie jest to również jak na poprzednim cmentarzu 1873r.
Cmentarzyk ten już bardziej zapomniany,ale jeden nowy znicz był.

Wracając do pana ,który widząc moje zainteresowanie tego typu miejscami wskazał mi kolejne miejsce o takim charakterze, ale dojeżdżając do celu okazało się, że gdzieś już widziałem ten cmentarz. :)

Załączniki:
IMG_8576.JPG
IMG_8576.JPG [ 125.74 KiB | Przeglądane 421 razy ]
IMG_8577.JPG
IMG_8577.JPG [ 125.85 KiB | Przeglądane 421 razy ]
IMG_8580.JPG
IMG_8580.JPG [ 125.22 KiB | Przeglądane 421 razy ]
IMG_8587.JPG
IMG_8587.JPG [ 124.32 KiB | Przeglądane 421 razy ]
IMG_8582.JPG
IMG_8582.JPG [ 124.96 KiB | Przeglądane 421 razy ]
IMG_8583.JPG
IMG_8583.JPG [ 125.36 KiB | Przeglądane 421 razy ]
IMG_8585.JPG
IMG_8585.JPG [ 124.42 KiB | Przeglądane 421 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Cmentarze » Epidemiczne » Cmentarze epidemiczne - Małopolskie