Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Różności » Biblioteka

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 3 paź 2013, o 20:58 

Imię: Karolina i Damian
Ponad rok temu nie potrafiłem się oderwać od pierwszej książki Filipa Springera, w której przedstawił historię Miedzianki ("Miedzianka. Historia znikania"). Ten młody człowiek (rocznik 1982) wniósł powiew świeżości do polskiego reportażu. Dokładne odtworzenie historii powstania i rozwoju Miedzianki, przedstawienie losów wielu jej mieszkańców, wreszcie uczciwe omówienie zagłady miasta w czasach Polski Ludowej to jedne z wielu atutów tej pozycji. Swoją wspaniałą pracą Filip Springer wyciągnął z zapomnienia temat tego niezwykle pięknie położonego miasta. W moim przypadku sprawił, że zapragnąłem odwiedzić miejsce po Miedziance. Jak dotąd nie udało mi się zrealizować tego postanowienia, ale często wracam myślami do historii tej miejscowości. Obecnie na rynku księgarskim pojawiła się druga pozycja Filipa Springera, zatytułowana "Wanna z kolumnadą". Tematyka tej pracy i sposób napisania książki jest zupełnie inny, jednak nie mniej ciekawy. Wszystko tłumaczy podtytuł: Reportaże o polskiej przestrzeni. Praca Filipa Springera jest prawdziwym, smutnym przedstawieniem polskiej rzeczywistości. Niektórzy ludzie po zapoznaniu się z nią stwierdzą, że autor nie wiadomo za co nienawidzi swoją ojczyznę. To jednak nie jest prawda. Springer nie nienawidzi Polski, on według mnie kocha prawdę i nie będzie kłamał na temat otaczającej go rzeczywistości. Osobiście uważam reportaże Springera zaprezentowane w tej książkę za jedne z najlepszych na temat przestrzeni publicznej i architektury III Rzeczpospolitej. Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką i posiadające otwarte umysły zachęcam do lektury.

Post Napisane: 5 lis 2014, o 15:47 
Przyjaciel

Również miałem wielka przyjemność przeczytać książkę o Miedziance. Również polecam.

http://www.tvn24.pl/tajna-kopalnia-atmo ... 280,s.html

Post Napisane: 5 lis 2014, o 20:59 
Muszkieter

Imię: Marek
Pałace Śląska napisał(a):
W moim przypadku sprawił, że zapragnąłem odwiedzić miejsce po Miedziance. Jak dotąd nie udało mi się zrealizować tego postanowienia

Też odczułem takie pragnienie. Trzeba je kiedyś zrealizować.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 21 lis 2014, o 21:09 
Bratnia dusza

Imię: kuba
myślę że mówicie o tej Miedziance którą odwiedziłem szukając miejsca po zamku który się tam znajdował. Niestety nie znalazłem tego miejsca a spotkana pani nic nie wiedziała na jego temat. Co ciekawe była bardzo zdziwiona że w ogóle tam przyjechaliśmy i jeszcze wjechaliśmy drogą która na szczycie prawe przestała istnieć.

Załączniki:
Obraz 1693.jpg
Obraz 1693.jpg [ 50.84 KiB | Przeglądane 448 razy ]
Obraz 1695.jpg
Obraz 1695.jpg [ 77.83 KiB | Przeglądane 448 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Różności » Biblioteka