Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 30 kwi 2015, o 12:20 
Bratnia dusza

Imię: Mateusz
Wprawdzie linka do naszej strony nie podali :( , ale jest poprawne Eksploratorzy :D ale że jestem Матфей nie od razu do mnie dotarło :( .
Cytuj:
АПК из ОП "Дрохичин" (современное фото взято с польского форума Eksploratorzy у Матфея).
Zdjęcie pochodzi wątku viewtopic.php?f=457&t=20809&start=10 Uważam, że na forum jest kilka dobrze opracowanych tematów z fortyfikacji stałych. Pod względem merytorycznym najlepiej są opisane RU z południa Polski. Dla każdego PO jest wykonana mapka z opisem schronów. Gdyby każdy schron miał jeszcze wykonaną dokumentację fotograficzną i schemat pomieszczeń, byłoby wspaniale :D .

Post Napisane: 30 kwi 2015, o 19:48 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
Jako że zostało to wydzielone, to pozwolę sobie temat pociągnąć.
uważam że przynajmniej linki powinni podawać, bo wskazanie samej nazwy to troszeczkę za mało.
Od jakiegoś czasu wałkuję problem z kopiowaniem danych. poważna osoba na kierowniczym stanowisku działająca w branży turystycznej. posłużyła się kilkudziesięcioma moimi tekstami, bez podawania źródła i zaznaczenia cytatów. Rozmawiałem z nim, miał oznaczyć pochodzenie lub przeredagować treści, jednocześnie miał się odnieść do wykorzystania numeracji Kriepost.
Nie zrobił tego i nie wiem co z tym zrobić, mogę zgłosić by poblokowali te treści ale nie chciałbym robić takiego szumu w sumie.
Zastanawiam się czy dać mu jeszcze czas, czy olać to

Post Napisane: 12 maja 2015, o 07:56 
Bratnia dusza

Cytuj:
poważna osoba na kierowniczym stanowisku działająca w branży turystycznej. posłużyła się kilkudziesięcioma moimi tekstami, bez podawania źródła i zaznaczenia cytatów

Czy wspomniane teksty zostały wydrukowane, czy umieszczone w sieci?
Czy wpisane są jako cytaty bez podania źródła? Czy może jako jeden logiczny tekst, w który zostały wstawione zdania z Twoich opracowań? Czy Twoje opracowania pochodzą z publikacji papierowych czy z sieci?

Post Napisane: 12 maja 2015, o 19:00 
Bratnia dusza

Problem powstał przy tworzeniu tak zwanych skrzynek opencaching. zakładane są skrzynki i opisuje się je. Inni mogą je odszukiwać, na tym polega ta zabawa.
Dotyczyło to kilkudziesięciu skrzynek
Po ruszeniu kilku miejsc i osób, sytuacja idzie w dobrym kierunku.
W przypadku LM w większości przypadków tekst został całkowicie usunięty, choć pozostały skrzynki jako zarchiwizowane, jednak posiadają nadal oznaczenia schronów Kriepostu, ma to się zmienić.

Inne skrzynki zawierające moją treść, całą lub tylko częściowo są opracowywane lub mają być oznaczone jako cytat pochodzący z mojego bloga.

Wykorzystanie było w takiej formie że pewien szacowny pan (pracownik PTTK) kopiował mojego bloga i wklejał jako swoją treść bez żadnych oznaczeń jako swoją w opisie skrzynek. W zależności od sytuacji były to fragmenty bądź całe wpisy z bloga. Niestety nie chciało mu się nawet poprawić wszelakich błędów, literówek interpunkcyjnych czy nawet ortów. Niestety nawet nie czytał tego, bo w przypadku swojego tekstu i doklejonego mojego całość się nie zgrywa ;)

Przykład częściowego wykorzystania bez wnikania w treść, dla mnie szczególną bo zawierającą moje emocje.
autor minął się kilkukrotnie z faktami jeśli chodzi o krzyż. Ja pamiętam ten krzyż od początku lat 80 i cały czas jest ten sam, ten który opisuję, z kolejowych szyn.
Całość opisu została usunięta wiec nie będę podawał autora górnej części tekstu. dół jest mój.
Cytuj:
"16 czerwca 1944 r., około 7.30 rano, Zachariasz Procyk, pochodzący z Żurawiec ukraiński maszynista, niespodziewanie zatrzymał w lesie koło Zatyla pociąg relacji Zamość – Bełżec – Rawa Ruska – Lwów. Wtedy zaatakowała UPA, która dokonała niewyobrażalnej rzezi na polskich pasażerach pociągu.Ilu pasażerów było w tym pociągu, nie wiadomo do dziś: byli to Polacy, Ukraińcy i Niemcy. Członkowie UPA okładali ludzi kolbami karabinów, rozpruwali brzuchy, kłuli bagnetami nawet kilkuletnie dzieci. Ciężarną kobietę przybito bagnetem do ziemi. W sumie zginęło 49 osób, choć ich ostateczna liczba nie jest znana. Nie wszystkich udało się zidentyfikować. Część ofiar spoczywa w zbiorowej mogile na bełżeckim cmentarzu. Kilka osób pochowano również na cmentarzach w Tomaszowie Lubelskim i Narolu. W lesie tuż po zbrodni ktoś postawił metalowy krzyż. Niestety, niedawno został ukradziony. W jego miejsce gmina postawiła krzyże z drewna brzozowego. Nieopodal miejsca rzezi stoi też pomnik, poświęcony tej tragedii. Na miejscu mordu postawiono krzyż z szyn kolejowych, który powoli chyli się ku swemu następcy, wykonanemu z kratownicy semaforu a który nigdy nie stanął, leży obok i powoli przerasta lokalnymi chaszczami.Krzyż z kolejowych szyn. Miejsce do którego zawsze trudno mi się wybrać. Leży na uboczu i naprawdę rzadko kto się wybiera w to miejsce. Kilka lat temu gmina Bełżec postawiła kamienny pomnik obok, jednak krzyż nadal istnieje opuszczony a kopiec na którym się wznosił znika z roku na rok. Dla zainteresowanych - po wjeździe do miejscowości Zatyle, jedziemy jedyną możliwą drogą prosto. Kiedy dotrzemy do torów kolejowych i będziemy je przecinać po prawej stronie w odległości kilkunastu metrów będziemy mieć stawy łowiskowe. Mijamy tory i stawy, jedziemy dalej prosto i po chwili widzimy kościół, który jest już widoczny na wysokości torów. Obok kościoła widzimy kilka dróg ale wybieramy tą prowadzącą najbardziej w lewo, leżącą równolegle do torów. Droga jest gruntowa, ale przez kilkaset metrów da się jechać samochodem (jeżeli wcześniej nie padało). W odpowiednim momencie musimy zostawić samochód i ruszyć pieszo. Marsz nie powinien trwać zbyt długo, mijamy ostatni dom, wychodzimy zza zakrętu i widzimy malujący się w oddali pomnik.

ale chyba nie ma co już tego tematu ciągnąć tutaj bo szkoda tego wątku

Post Napisane: 2 cze 2015, o 00:04 
Moderator

Imię: Franz
Decyzją "niebieskich" w dziale fortyfikatorów pojawiły się nowe "bratnie dusze". Gratulacje dla "starych" fortyfikatorów - nowych pomarańczowych. Pozwolę sobie na :) :) :)

Witam @ndrzeja i Mate w gronie "pomarańczowych".

Post Napisane: 2 cze 2015, o 08:13 
Bratnia dusza

Gratulacje dla nowych bratnich dusz.
Cieszy mnie ta niespodziewana zmiana koloru. :)

Post Napisane: 2 cze 2015, o 13:44 
Bratnia dusza

Również przyłączam się do gratulacji, :brawa:
również dla "niebieskich" za dostrzeżenie pracy

Post Napisane: 2 cze 2015, o 14:42 
Bratnia dusza

Imię: Marek
Pomarańczowi Panowie, ja też szanuję werdykt niebieskich. Piszecie o sprawach, które gdzie indziej nie są omawiane.
Szacunek dla Was :brawa: i :piwo:

Post Napisane: 1 lip 2015, o 22:13 
Moderator

Jeżeli nie posiadasz wystarczającego materiału do utworzenia samodzielnego wątku o dziełach lub zagadnieniach związanych z sowiecką fortyfikacją, a nie znalazłeś na forum podobnego tematu, możesz zawsze zadać pytanie, poprosić o radę lub materiały w wątku "Luźne rozmowy Polaków o sowieckiej fortyfikacji" link: viewtopic.php?f=388&t=25444&p=146252#p146252

Auf...

Post Napisane: 3 lip 2015, o 19:00 
Bratnia dusza

Franz Aufmann napisał(a):
Decyzją "niebieskich" w dziale fortyfikatorów pojawiły się nowe "bratnie dusze". Gratulacje dla "starych" fortyfikatorów - nowych pomarańczowych. Pozwolę sobie na :) :) :)

Witam @ndrzeja i Mate w gronie "pomarańczowych".

Zmianę koloru zauważyłem już dawno, ale dopiero teraz znalazłem informację dlaczego się zmienił.

Dziękuję serdecznie za uznanie mojego skromnego wkładu w forum.

Post Napisane: 26 lip 2015, o 19:38 
Moderator

Zostały utworzony wątek: "Luźne rozmowy Polaków o niemieckiej fortyfikacji".
Jeżeli nie posiadasz wystarczającego materiału do utworzenia samodzielnego wątku o dziełach lub zagadnieniach związanych z niemiecką fortyfikacją, a nie znalazłeś na forum podobnego tematu, możesz zawsze zadać pytanie, poprosić o radę lub materiały w wątku "Luźne rozmowy Polaków o niemieckiej fortyfikacji" link: viewtopic.php?f=377&t=25552

Post Napisane: 10 sie 2015, o 22:32 
Moderator

Na forum zaistniały dwa wątki o odkryciu silnika diesla, pochodzącego z polskich fortyfikacji, a ponownie zastosowanego w sowieckim schronie Linii Mołotowa. Post Hubertusa przeniosłem do wcześniej powstałego wątku. Informacyjny post sklsk o zaistniałym przypadku dublowania wątków - skoszowałem.

Auf...

Post Napisane: 8 paź 2015, o 13:06 
Bratnia dusza

Imię: Piotr
Baterie plot. – Flak-Batterie

(lub coś w tym stylu)

1 Oświęcim - baterie Flak
2 Gliwice - baterie Flak
3 Bytom - baterie Flak
4 Zabrze - baterie Flak
5 Łowicz - bateria Flak
6 Stara Kuźnia - bateria Flak
7 Kędzierzyn-Koźle – Zdzieszowice – Flak-Batterie
8 Kędzierzyn-Koźle - baterie Flak
9 Łąki Kozielskie - bateria Flak
10 Solarnia - Flak-Grossbatterie
11 Gdańsk-Stogi - bateria Flak
12 Będzin - stanowisko działa przeciwlotniczego (?)
13 Warszawa - Jelonki – podstawy armat plot.
14 Warszawa - Raków – podstawa armaty plot.
15 Stanowisko obrony przeciwlotniczej, Katowice Murcki
16 Kraków – podstawy armat plot.
17 [Bat. Plot.] Wrocław, Las Rakowiecki

Proponowany(ale nie konieczny) lifting tytułów.

Będzin - bateria Flak (w porozumieniu z Autorem)
Kraków - baterie Flak (Autor wyraża zgodę :) )
Warszawę można scalić - Warszawa - baterie Flak (Autor wyraża zgodę :) )
Wrocław-Las Rakowiecki - bateria Flak (w porozumieniu z Autorem)
Katowice - baterie Flak (w porozumieniu z Autorem)(zamieszczony w wątku obiekt to schron dowodzenia baterii Flak której stanowiska znajdowały się w pobliżu. Niestety do dnia dzisiejszego zachowało się tylko jedno stanowisko ogniowe i trochę okopów więc po zmianie tytułu zaprezentuję je w tym wątku, lub założę nowy o tym tytule)

forty44

Post Napisane: 12 paź 2015, o 11:38 
Bratnia dusza

Dziękuję Moderatorom za zainteresowanie i ''odzew'' :mrgreen: .

Ikonki:

Załączniki:
i.JPG
i.JPG [ 6.26 KiB | Przeglądane 476 razy ]
i..JPG
i..JPG [ 69.9 KiB | Przeglądane 476 razy ]

Post Napisane: 20 gru 2015, o 21:55 
Bratnia dusza

Dziękuję (Gwiazdor, Mikołaj a może Дед Мороз ? - ;) bo Aniołków raczej tutaj nie ma - ale jak zwykle mogę się mylić).

Wesołych Świąt i ''coraz więcej'' obrony przeciwlotniczej nie tylko dla Śląska ale także dla całego kraju (i to nie tylko tej nowo odkrytej z lat II WS, lat PRL ale ... także tej ''nowo zainstalowanej'' w Nowym 2016 Roku).

forty44

Post Napisane: 23 gru 2015, o 22:47 
Bratnia dusza

W grudniowym konkursie fotograficznym sklsk wstawił fotę PPK. Glosujemy jednomyślnie?

Post Napisane: 23 gru 2015, o 23:04 
Bratnia dusza

wolałbym głosy jeśli fotka podoba się a nie dlatego że jest na zdjęciu kawałek betonu ;)

Post Napisane: 23 gru 2015, o 23:34 
Bratnia dusza

Moim zdaniem zdjęcie jest dobre i zasługuje na uwagę. :jupi: . Co koledzy na to?

Post Napisane: 31 gru 2015, o 15:39 
Bratnia dusza

Panowie, to już osatni dzień starego roku. Życzę Kolegom w 2016 udanych wypraw. :thumright:

Post Napisane: 31 gru 2015, o 15:43 
Bratnia dusza

I ciekawych relacji na forum :jupi:

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne