Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 17 cze 2018, o 15:12 

Maszynownia jest aktualnie w fazie projektowania ;)
Załącznik:
Maszynownia.JPG
Maszynownia.JPG [ 213.08 KiB | Przeglądane 503 razy ]

Później chcę się zabrać za wieżę szybu Północnego z KWK Miechowice, model jest tylko trzeba go jeszcze trochę poprawić i przelać na papier.
Załącznik:
Szyb Północny.JPG
Szyb Północny.JPG [ 212.43 KiB | Przeglądane 503 razy ]

Post Napisane: 21 cze 2018, o 19:58 

Imię: Rad
Ładny model kolego Electric96, fajnie złapałeś proporcję bazując tylko na zdjęciach. Przypuszczam ze wszystkie uproszczenia wynikają ze skali na jaką się zdecydowałeś, jednak dodałbym te żebra na zastrzale i w obramowaniu głowicy. Ciekaw jestem Twoich kolejnych projektów. I tak zupełnie juz na marginesie, budynek nadszybia wygląda bardzo sztucznie, nie wiem wszak jaki miałeś zamiar i broń Boże nie czepiam się. Kibicuję.
RAD

Post Napisane: 21 cze 2018, o 21:21 

Niestety z budynkami jest problem, wieżę łatwo odwzorować poprzez redukcję profili, natomiast żeby cały budynek wywnętrz odwzorować to trochę robota głupiego. Samo wnętrze pochłonęłoby tyle czasu co cały model bez niego. Sądzę, że można spróbować nadrobić oknami, jednak nie mam za bardzo pomysłu na ich realizację w innej formie. Rozwiń proszę co miałeś na myśli mówiąc o "sztuczności nadszybia".

Post Napisane: 22 cze 2018, o 09:22 

Nie miałem na myśli by zajmować się wnętrzem, to faktycznie bezcelowa robota kiedy jest niewidoczna. Mówię o samej elewacji, wybrałeś obecną szaro niebieską (która wg mnie jest najmniej ciekawa, ale to bez znaczenia) mógłbyś jej nadać jakąś fakturę, patynę, żeby nie wyglądała jak wycięta z kolorowego papieru. Myślę, że fajniejszy efekt uzyskałbyś malując te kolory a nie drukując jednolitą aple. A okna, to już chyba całkowita dowolność, domowym sposobem to najprosciej powycinać te szprosy i przykleić na pleksi, sposobów jest wiele. Udanej roboty. RAD

Post Napisane: 22 cze 2018, o 13:24 

Imię: Karol
uznajmy że budynek jest świerzo po remoncie podobnie jak i sama wieża

Post Napisane: 25 cze 2018, o 21:08 

Imię: Wojtek
IMO faktura ścian nie jest zła, można najwyżej nadać trochę patyny we wszelkich kątach np metodą suchego pędzla.

Post Napisane: 25 cze 2018, o 21:41 
Bratnia dusza

Imię: Rob
@Electric96 - ile czasu zajęło zbudowanie makiety ??

Krótko mówiąc: coś pięknego :D

Post Napisane: 11 lip 2018, o 17:13 

@RAD - Żebrowanie zastrzału niedługo będzie uzupełnione. Dla głowicy nie dam rady tego wykonać ze względu na małe gabaryty elementów. Gdybym pomyślał o tym wcześniej to może faktycznie dałby się to zrobić, ale teraz niesie to ze sobą spore ryzyko uszkodzenia modelu.

Cytuj:
@Electric96 - ile czasu zajęło zbudowanie makiety ??

Ciężko tak to po prostu policzyć, ale mniej więcej 200h. Należy traktować jednak tą wartość jako orientacyjną.

Post Napisane: 11 lip 2018, o 18:55 

Electric96, jak masz tam coś w tym modelu uszkodzić to lepiej nie ruszaj i tak prezentuje się świetnie. 200 godz. - ale warto było.

Post Napisane: 3 wrz 2018, o 09:44 

Znowu upłynęło trochę czasu i Witolda można uznać za oficjalnie ukończonego. Nie będę się nadto rozdrabniał, pokaże po prostu zmontowany filmik ;)

Jedyne z czym był problem to elektronika - zakładała zastosowanie pilota z funkcją przejazdów "Na żądanie" jednak pilot nie chciał działać, a mnie gonił czas, wiec zdecydowałem się na jazdę sekwencyjną.
Oczywiście układ napędowy z kartonu ;)

Post Napisane: 3 wrz 2018, o 21:07 

Imię: Mateusz
Cudo!!! :D

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli