Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Koleje i wszystko co z nimi związane » Tabor kolejowy » Lokomotywy parowe
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 22 cze 2011, o 17:28 
Offline
Przyjaciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2009, o 22:36
Posty: 5749
Lokalizacja: Chorzów/Hajduki
Pochwały: 1
Imię: Henryk.
I jej kabina


Załączniki:
7. kabina Ty 45-125.JPG
7. kabina Ty 45-125.JPG [ 124.26 KiB | Przeglądane 952 razy ]
5. kabina Ty 45.JPG
5. kabina Ty 45.JPG [ 122.56 KiB | Przeglądane 952 razy ]
6. kabina.JPG
6. kabina.JPG [ 126.23 KiB | Przeglądane 952 razy ]

_________________
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę.Kocham śląską ziemię i śląską krainę....."
Juliusz Ligoń.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 2 wrz 2011, o 11:52 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2009, o 09:40
Posty: 6548
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Imię: Leszek
Stojący między dawnym zakładem taboru PKP Cargo i wieżą ciśnień Ty45-421

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W kabinie maszynisty brakuje podłogi, co sprawia, że można zrobić nietypowe ujęcia :mrgreen:

Obrazek

Obrazek


It is I, Leclerc ;)

Obrazek


Przy parowozie stoją dwa inne relikty - żuraw wodny i semafor kształtowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A na samym parowozie, jak widać na jednym z wcześniejszych zdjęć - manifest mieszkańców Łaz

Obrazek


O co chodzi? Ano o to, że władze Sosnowca wymyśliły, że postawią sobie niedaleko dworca parowóz. Pomysł zacny, jednak zamiast uratować jedną z maszyn z Pyskowic czy Chabówki woleli pozyskać nie wymagającego takich nakładów loka z Łaz - do czego udało im się przekonać właściciela czyli PKP Cargo. Mieszkańcom Łaz się to mocno nie spodobało...

Kilka artykułów - jeden z Gazety Sosnowiec, jeden z Dziennika Zachodniego, pozostałe z portalu Łazowianie.

Cytuj:
18.08.2011 17:11
Parowóz stanie przy dworcu. Taka reklama Sosnowca


W pobliżu głównego dworca kolejowego w Sosnowcu, na terenie byłego Technikum Kolejowego, stanie wkrótce parowóz.

Jak poinformował w czwartek sosnowiecki magistrat, na pomysł sprowadzenie parowozu do Sosnowcu wpadł Przemysław Wacławczyk, miejski plastyk. Według niego parowóz będzie atrakcyjną formą reklamy miasta.

- Parowóz Ty45-421, obecnie jeszcze własność PKP Cargo, zostanie sprowadzony z Łaz. Mamy nadzieję, że uda nam się go sprowadzić jeszcze we wrześniu - mówi Przemysław Wacławczyk. Jeśli się uda, parowóz przyczyni się do uświetnienia 60. rocznicy powstania „kolejówki”, której jubileusz planowany jest na jesień. Obecnie, na miejscu technikum, działa Zespół Szkół Technicznych i Licealnych, w którym funkcjonuje profil kolejowy.

GazetaSosnowiec.pl

źródło


Cytuj:
Parowozu Sosnowcowi na pewno nie oddamy

(© DZ)

Dziennik Zachodni Patryk Drabek

2011-08-27 11:21:23, aktualizacja: 2011-08-27 11:21:23

W Łazach nie zgadzają się na oddanie parowozu. To jest po prostu konieczne, mówią w PKP Cargo.
Kolejarze i radni z Łaz nie chcą pozwolić na to, by przeniesiono do Sosnowca historyczny parowóz. Lokomotywa od 20 lat stoi w pobliżu jednego z największych w województwie śląskim węzłów kolejowych, niedaleko zabytkowej wieży ciśnień w Łazach. W związku z planowaną na przyszły rok rewitalizacją centrum Łaz, parowóz miał zostać przeniesiony bliżej dworca PKP.

- Większość mieszkańców jest związanych
z koleją, a miasto rozwijało się dzięki niej. Ktoś sobie wymyślił, że przewiezie parowóz do Sosnowca. Zrobiono to podstępnie, za naszymi plecami. Nikt nas o tym nie poinformował i nikt nie konsultował z nami tej decyzji - oburza się Władysław Nowak, radny z Łaz, a Zenon Głąb, który też zasiada w Radzie Miejskiej, dodaje: - To tak, jakby szyb kopalni Sosnowiec chcieli przenieść do Łaz.

Oburzeni są też związkowcy. Tym bardziej że przedstawiciele PKP Cargo przyjechali do Łaz tydzień temu, lecz o przeprowadzce lokomotywy nie było mowy. - Dowiedzieliśmy się o tym od osób postronnych - podkreśla Mariusz Dudek, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Łazach, a zaskoczenia nie kryje też inny kolejarz Zdzisław Żelezik: - Dla nas jest to bulwersujące, że ten parowóz ma uświetniać Sosnowiec, a nie Łazy - zaznacza kolejarz z Łaz.

W miejscowości liczą na to, że parowóz jednak zostanie na terenie gminy. - Od 2000 roku ten parowóz jest własnością skansenu Chabówka. W związku z tym, że w Łazach nie ma już zakładu taboru i pozostały tylko sekcje, chcemy go zabezpieczyć, ponieważ jego wartość szacowana jest na 100 tys. zł - tłumaczy Jarosław Bagniewski, dyrektor śląskiego oddziału PKP Cargo. - Dlaczego przed tygodniem nie poinformowaliśmy kolejarzy z Łaz, że przeniesiemy lokomotywę? To nie był temat spotkania z pracownikami. Tematem było utrzymanie sekcji oraz zachowanie miejsc pracy i to jest ważne. Parowóz to rzecz drugorzędna, choć bardzo ważna dla naszej firmy - zaznacza Jarosław Bagniewski.

Termin przeniesienia lokomotywy nie jest znany. Miałaby stanąć na terenie byłego Technikum Kolejowego, gdzie obecnie znajduje się Zespół Szkół Technicznych i Licealnych.

- Nikomu go nie oddamy! - jasno stawia sprawę Władysław Nowak.

źródłoCytuj:
Łazy - Stracimy nasz parowóz Ty45-421?
theqkash @ 29 - Sierpień - 2011

Władze Sosnowca chcą zrobić z naszego łazowskiego, symbolicznego parowozu Ty45-421 wizytówkę Sosnowca.

Sosnowiec prowadzi starania do zabrania nam stojącego w okolicach ZS im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach historycznego parowozu Ty45-421. Dotarliśmy do wielu ciekawych informacji w tej sprawie zarówno dzięki naszemu forum, jak i dzięki informacjom uzyskanym od Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Łazach. Sprawę poruszyliśmy „na górze” i są efekty. Walczymy o to, by parowóz ten nie opuścił Gminy Łazy.

Jak wskazuje pismo Radnych RM w Łazach do Pana Prezesa Zarządu PKP Cargo S.A., Gmina nie została w żaden sposób poinformowana o zamiarach sosnowieckiego magistratu oraz PKP Cargo S.A. w sprawie przekazania tego parowozu. O ile można się w tym doszukiwać sensacji, tak to nie pierwsza sytuacja, gdy informacje odnośnie postępowania „kolejarzy” trafiają do głównych zainteresowanych z drugiej ręki.

Smaczku dodaje fakt, iż tydzień temu przedstawiciele PKP Cargo byli w Łazach i nikt nie zechciał porozmawiać o tym. Cała sprawa działa się w 100% za plecami władz.

źródło


Cytuj:
Łazy - Łazowianie nie oddadzą parowozu! Powiesili na nim transparent.
theqkash @ 30 - Sierpień - 2011

I stało się!

Bunt mieszkańców i fanów kolei, a zwłaszcza obiektów kolejowych, regularnie nam odbieranych przez zarządy poszczególnych spółek nareszcie się ujawnił! Dzisiejszej (29/30.08.2011r) nocy na naszym historycznym parowozie Ty45-421 pojawił się transparent z hasłem „NIE ODDAMY” i herbem Łaz, który został tam zawieszony przez bliżej nieokreślone osoby. Dziś w godzinach porannych, po informacji od pracownika Zakładu Taboru udałem się tam, by wykonać zdjęcia tego swoistego protestu.

Warto przypomnieć, że cały spór wziął się z prób przekazania parowozu Ty45-421 stacjonującego w Łazach na korzyść Miasta Sosnowiec.

źródło


Cytuj:
Łazy - Łazowianie oraz Kolejarze obrażeni? Łazowianie złodziejami?
theqkash @ 30 - Sierpień - 2011

Jak wynika z nagranej przez Radio Katowice rozmowy z p. Jarosławem Bagniewskim, dyrektorem Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP Cargo, mieszkańcy Łaz to złodzieje, zaś cały Zakład Taboru w Łazach jest nieistotny.


Kilka dni temu pojawiło się w Radio Katowice oraz na ich stronie internetowej nagranie (klik) p. Jarosława Bagniewskiego, dyrektora Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP Cargo, w którym stwierdza m.in., że pozostawienie Parowozu Ty45-421 w Łazach spowoduje jego rozkradzenie. Obraża w ten sposób mieszkańców Łaz, gdyż można z jego wypowiedzi wywnioskować, że w Łazach mieszkają sami złodzieje, zaś w Sosnowcu już nie i tam parowóz rozkradziony by nie został.

Obrażeni zostali ponadto kolejarze, pracownicy Zakładu Taboru w Łazach, dla których tenże zabytkowy parowóz stał się już wizytówką ich zakładu. Część z nich sama ten obiekt remontowała, a obecnie jakoś nikt o tym nie pamięta. Oburzenia nie kryją obecni i byli pracownicy Zakładu Taboru, z którymi udało nam się porozmawiać.

Smutnym jest to, że w takich chwilach, osoby które wysuwają takie jak w/w stwierdzenia, nie pamiętają o tym dlaczego ten obiekt stoi właśnie tu i jaką pełni rolę. Nie pamiętają też kto i dlaczego doprowadził go do takiego stanu w jakim jest obecnie (w porównaniu z innymi parowozami stojącymi „po miastach” ten jest w bardzo dobrym stanie). Czy to nie dziwne?

źródło

_________________
— Patrz, Kościuszko, na nas z nieba! —
raz Polak skandował
i popatrzył nań Kościuszko,
i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński


Góra 
 Zobacz profil GG  
 
 Post Napisane: 5 wrz 2011, o 15:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2009, o 09:40
Posty: 6548
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Imię: Leszek
No i chyba obrona się udała:

Cytuj:
05.09.2011 11:14
''Nie oddamy do Sosnowca naszego parowozu''


Łazowianie postawili na swoim. Parowóz, który jest wizytówką miasta, prawdopodobnie stąd nie odjedzie. - Za pośrednictwem fundacji Era Parowozów szukamy innego parowozu dla Sosnowca - mówi rzecznik Cargo.

W sierpniu Sosnowiec pochwalił się, że być może we wrześniu w centrum stanie parowóz z Łaz. Starania o niego trwały rok, a wyszły na jaw dwa tygodnie temu. Wtedy łazowianie dowiedzieli się, że stracą swój jedyny zabytek. - My dowiedzieliśmy się od mieszkańców - mówi Ilona Pelon, sekretarz Urzędu Miasta w Łazach.

- To tak, jakby zabrać Katowicom szyby kopalni albo Pałac Kultury przenieść z Warszawy do Łomży - mówi Łukasz Nowak, administrator portalu Łazowianie.pl. Parowóz Ty45-421 znajduje się na pocztówkach z Łaz, w albumach fotograficznych o Łazach i wszelkiego rodzaju materiałach promocyjnych gminy, a pary młode robią sobie przed nim ślubne zdjęcia plenerowe. Portal odpowiedział ostrym protestem.

Łazy przez wieki były przysiółkiem Rokitna Szlacheckiego, które dziś jest sołectwem Łaz. Dynamiczny rozwój miejscowości nastąpił po 1848 roku, kiedy w Łazach uruchomiono kolej warszawsko-wiedeńską. W herbie miejscowości pierwszą literę jej nazwy przekreśla uskrzydlona ośka koła, symbol kolejarzy. Do dziś jest tu jeden z największych węzłów kolejowych w regionie, mieszkańcy wciąż są z niego dumni, chociaż stacja działa coraz mniej prężnie. Gdy zniknie wieża ciśnień - PKP Cargo przeznaczył ją do wyburzenia, a cztery lata wcześniej odmówił przekazania jej gminie - należący do tej samej spółki parowóz będzie ostatnim śladem świetności łazowskiej kolei.

Ty45-421 ma ponad 50 lat i nie spełnia już funkcji użytkowej, w Łazach żyje jeszcze maszynista, który zrobił nim ostatni kurs. Właściciel o niego nie dba, pracownicy zakładu wyremontowali go trzy lata temu z pomocą uczniów dawnego Technikum Kolejowego. Dlatego łazowian do wściekłości doprowadziła wypowiedź Jarosława Bagniewskiego, szefa Śląsko-Dąbrowskiego Cargo. - W związku z tym, że w Łazach nie ma już zakładu taboru, są tylko sekcje, również w celu zabezpieczenia, żeby nie został ukradziony, będzie stamtąd zabrany - mówił w Radiu Katowice.

Lokomotywa nie jest w idealnym stanie, stoi na uboczu, przy stacji, ale wandale zdołali tylko zbić reflektory. Mimo że nie jest specjalnie zabezpieczona. Podobno nawet złomiarze darzą ją sentymentem. W Sosnowcu miałaby stać za dworcem, na terenie dawnego Technikum Kolejowego.

Pomysł zabrania Łazom parowozu wyszedł z sosnowieckiego magistratu. - Kto powiedział, że zabieramy? - obrusza się Rafał Łysy, naczelnik wydziału promocji. - Zabiegamy o niego od roku i nie pojawił się dotąd żaden sygnał, że miejscowa społeczność jest z nim związana. Jesteśmy zaskoczeni tą zawieruchą.

- A pytaliście łazowian? - pytam.

Łysy: - Jak kupuje pani mieszkanie, to rozmawia z właścicielem, a nie z lokatorami. Rozmawiamy z Cargo.

- Z grzeczności wypadałoby nas o tym poinformować - mówi pani sekretarz Pelon. Cargo też nie raczyła tego zrobić.

- Nie przypuszczaliśmy, że sprawa wywoła taką burzę - mówi Piotr Apanowicz, rzecznik spółki.

- Nie chcemy antagonizować społeczności - mówi Łysy. - Nie upieramy się przy tym parowozie. PKP ma wiele innych.

- Za pośrednictwem fundacji Era Parowozów poszukujemy innego parowozu dla Sosnowca - mówi Apanowicz.

Czyli łazowianie wygrali. Ale na tym nie koniec. Gmina stara się teraz o przejęcie lokomotywy od Cargo i zamierza wyeksponować ją w centrum. Parowóz Ty45-421 może na tej całej awanturze zyskać, bo już odwiedza go o wiele więcej niż zwykle amatorów z aparatami fotograficznymi.

Małgorzata Goślińska, GW Katowice


źródło

_________________
— Patrz, Kościuszko, na nas z nieba! —
raz Polak skandował
i popatrzył nań Kościuszko,
i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński


Góra 
 Zobacz profil GG  
 
 Post Napisane: 10 wrz 2011, o 08:17 
Offline
Muszkieter
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2009, o 22:16
Posty: 4622
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 1
Kędzierzyn-Koźle. Pisałem kiedyś w innym wątku o parowozie, który widziałem w okolicach K-K, najprawdopodobniej to jednak ta maszyna:
Cytuj:
Na bocznicy niszczeje zabytkowy parowóz Ty-45

"Jest pomysł, by lokomotywę odrestaurować i postawić jako pomnik w centrum miasta.
To wspaniała maszyna. W Polsce podobne egzemplarze można policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego koniecznie trzeba ten kędzierzyński okaz uratować - apeluje Piotr Lewandowski z Muzeum Eksploracji w Przeźmierowie (woj. wielkopolskie).
Pan Piotr od lat odnajduje porzucone w całej Polsce stare pojazdy. Szczególnie interesują go lokomotywy.
- Ten konkretny model, czyli Ty-45, został zbudowany w czasach Polski Ludowej, ale oparty jest na przedwojennej myśli technicznej. To była silna maszyna, która sporo się napracowała przy odbudowie naszego kraju - zaznacza.
Wypatrzył ją na bocznicy kolejowej przy torach prowadzących z Kędzierzyna w kierunku osiedla Azoty. Najpierw poprosił wojewódzkiego konserwatora zabytków o wpisanie lokomotywy do rejestru. - Nie było z tym żadnych problemów - mówi Lewandowski.
Pod koniec zeszłego roku skontaktował się z ówczesnym prezydentem miasta Wiesławem Fąfarą z propozycją, aby gmina odkupiła od PKP parowóz, odrestaurowała go a potem postawiła jako pomnik na skwerze przy ulicy Traugutta.
Odpowiedź Fąfary była szybka. Nasza redakcja ma kopię pisma z grudnia 2010 roku, w którym zapewniał, że miasto pozytywnie zaopiniowało ten pomysł. Przeniesienie parowozu na ulicę Traugutta miałoby być związane z planowaną przebudowa i zmianą wizerunku głównej arterii miasta - alei Jana Pawła II.
- W tym czasie zmieniły się jednak władze Kędzierzyna-Koźla. I nastała cisza. Szkoda, gdyby ten pomysł upadł - zaznacza Piotr Lewandowski."
Poprosiliśmy kierowniczkę Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta, Małgorzatę Jarosz-Wojtarowicz, o sprawdzenie, na jakim etapie jest temat przejęcia parowozu.
- Zajmiemy się tym - zapewniła pani kierownik.
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźlu są przekonani, że to świetny pomysł. - Nawet nie wiedziałem, że taka stara lokomotywa tam stoi. Szkoda, żeby została pocięta na żyletki - przyznaje Marian Kowalski.
- W Europie Zachodniej takie eksponaty trafiają do muzeów, a nie na bocznicę - zauważa z kolei Piotr Smokuta.
Plan odrestaurowania parowozu i wyeksponowania go w centrum miasta jest tym ciekawszy, że Kędzierzyn był przez lata osadą kolejową i jednocześnie jednym z największych węzłów w południowej Polsce.- Trzymam kciuki, żeby się udało - mówi pomysłodawca całej akcji Piotr Lewandowski.
Do sprawy wrócimy.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 29 mar 2012, o 23:23 
Offline

Dołączył(a): 3 lis 2011, o 22:27
Posty: 47
Lokalizacja: Kluczbork
Imię: Mateusz
Ty45-149, przy dworcu Kluczbork
Obrazek


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 9 maja 2012, o 22:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
Ty45-94 stojący przy lokomotywowni w Ostrowie Wielkopolskim:


Załączniki:
Obraz-35857.jpg
Obraz-35857.jpg [ 158.39 KiB | Przeglądane 426 razy ]
Obraz-35853.jpg
Obraz-35853.jpg [ 184.6 KiB | Przeglądane 426 razy ]
Obraz-35868.jpg
Obraz-35868.jpg [ 188.67 KiB | Przeglądane 426 razy ]

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 11 wrz 2012, o 21:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
Ty45-6 w Kędzierzynie Koźlu:


Załączniki:
IMG_0248.jpg
IMG_0248.jpg [ 121.71 KiB | Przeglądane 426 razy ]
IMG_0235.jpg
IMG_0235.jpg [ 121.71 KiB | Przeglądane 426 razy ]
IMG_0241.jpg
IMG_0241.jpg [ 139.72 KiB | Przeglądane 426 razy ]
IMG_0249.jpg
IMG_0249.jpg [ 142.48 KiB | Przeglądane 426 razy ]

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 26 wrz 2012, o 23:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
Ty45-2560 obok lokomotywowni Kopalni Piasku "Kotlarnia":


Załączniki:
IMG_0312.jpg
IMG_0312.jpg [ 110.5 KiB | Przeglądane 426 razy ]

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 2 paź 2012, o 23:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
Ty45-421 tym razem już bez żadnych transparentów:


Załączniki:
IMG_0375.jpg
IMG_0375.jpg [ 124.51 KiB | Przeglądane 426 razy ]
Obraz-56387.jpg
Obraz-56387.jpg [ 181.28 KiB | Przeglądane 426 razy ]

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 23 gru 2013, o 22:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
MarekM napisał(a):
Ty45-94 stojący przy lokomotywowni w Ostrowie Wielkopolskim:
Obrazek

Obrazek

ObrazekStan parowozu nie zmienił się na lepszy, ale za to przybył napis z jakże ważną informacją:
Obrazek

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Parowóz Ty 54
 Post Napisane: 23 lut 2014, o 19:55 
Offline
Przyjaciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2009, o 22:15
Posty: 1853
Lokalizacja: Mikołów
Niszczeje na bocznicy w Kędzierzynie-Koźlu


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 148.29 KiB | Przeglądane 248 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 194.07 KiB | Przeglądane 248 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 161.09 KiB | Przeglądane 248 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 174.35 KiB | Przeglądane 248 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 178.33 KiB | Przeglądane 248 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 194.7 KiB | Przeglądane 248 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 355.37 KiB | Przeglądane 248 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 176.32 KiB | Przeglądane 248 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 152.33 KiB | Przeglądane 248 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 70.17 KiB | Przeglądane 248 razy ]
11.jpg
11.jpg [ 235.15 KiB | Przeglądane 248 razy ]
12.jpg
12.jpg [ 183.01 KiB | Przeglądane 248 razy ]
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 23 lut 2014, o 20:34 
Offline
Przyjaciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2009, o 22:36
Posty: 5749
Lokalizacja: Chorzów/Hajduki
Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Na pewno Ty 54?

_________________
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę.Kocham śląską ziemię i śląską krainę....."
Juliusz Ligoń.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 23 lut 2014, o 20:44 
Offline
Przyjaciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2009, o 22:15
Posty: 1853
Lokalizacja: Mikołów
Tu twierdzą, że tak
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /550953264


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 23 lut 2014, o 21:05 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2014, o 19:28
Posty: 52
Imię: Michał
złomiarze już się nim "opiekują" , co widać na załączonych obrazkach...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 23 lut 2014, o 23:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
Markus napisał(a):


Jakiś pismak po prostu zamienił cyferki :D

Kilka postów wyżej są jego zdjęcia chyba z zeszłego roku, a tu jego "metryczka":

http://tomi.holdys.pl/index2.php?desc=on&par=ty45-6

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 24 lut 2014, o 16:21 
Offline
Przyjaciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2009, o 22:15
Posty: 1853
Lokalizacja: Mikołów
MarekM napisał(a):
Markus napisał(a):


Jakiś pismak po prostu zamienił cyferki :D

Kilka postów wyżej są jego zdjęcia chyba z zeszłego roku, a tu jego "metryczka":

http://tomi.holdys.pl/index2.php?desc=on&par=ty45-6

A to ci hultaje :rotfl2:


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 20 paź 2015, o 22:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
MarekM napisał(a):
Ty45-6 w Kędzierzynie Koźlu:
Obrazek


Obecnie stoi obok lokomotywowni w Dzierżoniowie
Zdjęcie tendra trochę słabe, mało światła było ;)


Załączniki:
Obraz-96575.jpg
Obraz-96575.jpg [ 117.79 KiB | Przeglądane 594 razy ]
Obraz-96544.jpg
Obraz-96544.jpg [ 117.56 KiB | Przeglądane 594 razy ]
Obraz-96593.jpg
Obraz-96593.jpg [ 83.7 KiB | Przeglądane 594 razy ]

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 24 kwi 2016, o 21:37 
Offline
Muszkieter
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2009, o 22:16
Posty: 4622
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 1
Ponownie Ty45-2560 z Kotlarni. Druga lokomotywa w rzędzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 6 lut 2018, o 22:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, o 03:30
Posty: 2683
Lokalizacja: Twardogóra
Pochwały: 1
Ty45-139 Kościerzyna
Lipiec 2016 r.


Załączniki:
1168.jpg
1168.jpg [ 105.41 KiB | Przeglądane 204 razy ]
1163.jpg
1163.jpg [ 145.17 KiB | Przeglądane 204 razy ]
1165.jpg
1165.jpg [ 94.63 KiB | Przeglądane 204 razy ]

_________________
Życie to surfing, więc nie bój się fal...
Góra 
 Zobacz profil  
 
 Post Napisane: 3 maja 2018, o 15:43 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2009, o 09:40
Posty: 6548
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Imię: Leszek
Opisany w tym poście parowóz z Łaz trafił - po "odnowieniu" w 2015 roku - w nowe miejsce, blisko dworca. Żuraw wodny i semafor również zostały przeniesione.

Dla przypomnienia pierwsze zdjęcie ze starego miejsca :)

Obrazek


I obecne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
— Patrz, Kościuszko, na nas z nieba! —
raz Polak skandował
i popatrzył nań Kościuszko,
i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński


Góra 
 Zobacz profil GG  
 
Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Koleje i wszystko co z nimi związane » Tabor kolejowy » Lokomotywy parowe


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

[ Time : 0.419s | 17 Queries | GZIP : Off ]