Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 3 maja 2011, o 17:41 

Imię: Waldemar
Ślubów - pałac, drugi w miejscowości Ślubów z zabudowaniami folwarcznymi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano 25 maja 2011, o 21:37 przez infobroker, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: Ślubów
 Post Napisane: 3 maja 2011, o 18:37 
Moderator

Pochwały: 1
Skąd pewność, że to też pałac?

Zobacz profil GG  

Tytuł: Re: Ślubów
 Post Napisane: 3 maja 2011, o 20:36 

na historycznych fotografiach wspomina się o pałacu w Ślubowie Dolnym łudząco podobnym do tego z mojego rowerowego wypadu: http://fotopolska.eu/140127,foto.html

Post Napisane: 3 maja 2011, o 21:02 
Muszkieter

Wg linkowanego przez Ciebie zdjęcia podpisałeś te pałace odwrotnie (Górny/Dolny)!

Post Napisane: 5 maja 2011, o 12:15 
Bratnia dusza

Imię: Tomasz
Petrus ma rację, to jest pałac w Ślubowie Górnym. Oto poszlaka: http://www.glogow.pl/okolice/podstrony/gorowski/slubow.htm

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 5 maja 2011, o 16:35 

Imię: Tymoteusz
Dawniej:

Załączniki:
Komentarz: glogow.pl
kłoda1.jpg
kłoda1.jpg [ 52.45 KiB | Przeglądane 606 razy ]
kłoda2.jpg
kłoda2.jpg [ 63.14 KiB | Przeglądane 606 razy ]
kłoda3.jpg
kłoda3.jpg [ 55.55 KiB | Przeglądane 606 razy ]

Post Napisane: 20 maja 2011, o 21:27 

Jak dla mnie jadąc pod górę na wzniesienie aby zobaczyć pałac i wskazówki miejscowej ludności kierujące mnie na Ślubów Górny są jednoznaczne ale może z pozycji fotela wygląda to inaczej. Proponuję pojechać na miejsce przekonać się i rozstrzygnąć.

Post Napisane: 20 maja 2011, o 22:46 
Muszkieter

Pierwsza sprawa - jeśli dobrze ustaliłem to istnieje tam tylko jedna miejscowość o nazwie Ślubów, podział na Górny i Dolny to chyba sprawa historyczna (był jeszcze Środkowy), w każdym razie oficjalnie takie nazwy chyba nie występują, po wstępnym rozeznaniu. Poprawcie, jeśli ustalicie coś konkretnego.

Jest możliwość, że pałace są obecnie odwrotnie podpisane, ale spowodowane jest to dostępnymi informacjami, które takie nazwy sugerują, np:
- http://fotopolska.eu/140127,foto.html
- http://www.glogow.pl/okolice/podstrony/ ... slubow.htm

Na archiwalnych zdjęciach zamieszczonych przez Tymka są z kolei podpisane odwrotnie :shock:

Patrząc na punkty wysokościowe na nowej mapie - obecna szkoła jest położona kilka metrów niżej niż ten drugi, symetryczny budynek - opisywany w tym wątku.
Na pomoc przychodzą przedwojenne mapy, na których Ślubów Górny i Dolny wyraźnie zgadzają się z moimi podpisami, potwierdzają ukształtowanie terenu na obecnych mapach oraz podpisy na linkowanych stronach. Wydaje się, że jedyną niezgodnością są podpisy na zdjęciach Tymka oraz Twoja opinia.

Tyle z mojej strony. Oczywiście nie byłem nigdy w okolicy, nie znam tamtych terenów, mogę się całkowicie mylić, ale weź pod uwagę fakt, że musiałem sobie wszystko sam poszukać, bo jedni są tylko od wrzucania zdjęć, a ustalenie faktów zostawia się innym. Ci muszą sobie radzić sami :echh: nie widząc jak to na żywo wygląda i jest to główny powód nieścisłości. Jedni nazywają to współpracą, ja lenistwem :p
Bez urazy, proszę. Masz możliwość przedstawienia swoich informacji, bo Twoja ostatnia wypowiedź mnie jakoś nie zadowoliła, a zależy mi na wyjaśnieniu sprawy.
Pozdrawiam i uciekam na cały weekend :)

Post Napisane: 22 maja 2011, o 10:27 

Szamot napisał(a):
Petrus ma rację, to jest pałac w Ślubowie Górnym. Oto poszlaka: http://www.glogow.pl/okolice/podstrony/gorowski/slubow.htm

Poszlaki:
Dobra Szlacheckie DOLNY ŚLUBÓW
czarno-białe bydło nizinne (zarodowe), hodowla koni zimnokrwistych dla własnych potrzeb.
Rozwinięta uprawa buraków i lucerny.

Tyle przesłanek, przedstawiony pałac z zabudowaniami gospodarskimi znajduje się w dolnej niżej położonej części wsi z sąsiadującymi polami uprawnymi, czy dobra szlacheckie znajdują się zgodnie z opisem w Ślubowie Dolnym gdzie znajdują się zabudowania gospodarskie umożliwiające hodowlę a pola uprawę. Czy przypadkiem autor na wskazanej stronie nie pomylił opisu pod zamieszczonymi fotografiami.

Drugi pałac który zamieściłem z opisem "Ślubów Górny - pałac" zmieniony na dolny znajduje się na wzniesieniu otoczony parkiem gdzie nie ma zabudowań gospodarskich i pól, zdjęcia terenu wokoło pałacu a obecnie szkoły na stronie http://zspipslubow.edupage.org/album/?
Szkoda że nie sfotografowałem stromego podjazdu pod górę jaki trzeba pokonać aby dojechać do pałacu może to rozwiało by wątpliwości.

Post Napisane: 25 maja 2011, o 21:39 

Myślę że takie rozwiązanie zadowoli wszystkich Ślubów jest aktualnie jeden a pałace dwa więc wystarczy że nazwiemy Ślubów I i Ślubów II, wilk będzie syty a owca cała :lol:

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie