Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 13 mar 2011, o 20:17 

Imię: Waldemar
Wilkostów Palac z okolo 1870 roku, pierwsze wzmianki o palacu pochodza z polowy XVI wieku, aktualnie po remoncie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 13 mar 2011, o 21:52 
Przyjaciel

Imię: paulina
Widze ze nie ma tez tego wielkiego martwego drzewa obok... Bylam tam w 2005 roku..Palac byl jeszcze stary, odrapany, zapomniany, wokol rozpadajace sie zabudowania po PGRach... i jeszcze obok to drzewo ;) robil wrazenie klimacik...dobrze ze zdązylam go wtedy zobaczyc w takiej szacie..

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 13 mar 2011, o 22:03 
Moderator

Pochwały: 1
buba napisał(a):
robil wrazenie klimacik...dobrze ze zdązylam go wtedy zobaczyc w takiej szacie..

Zazdroszczę. Wczoraj zrobiliśmy sobie przejazd po dworach małopolskich - wybraliśmy takie, które według informacji z netu miały być zrujnowane i opuszczone... Połowa już wyremontowana i ogrodzona wysokim murem i nawet nie ma już z kim pogadać, żeby chociaż parę fotek zrobić :evil:
Ja wiem, że to dobrze, że ktoś te dwory/pałace remontuje, ale z drugiej strony jakoś tak żal, że nie można już tam wejść, zobaczyć i wyobrazić sobie jak to kiedyś za dobrych czasów tam było...

A wracając do tematu - masz może fotki z Twojej wizyty w tym pałacu?

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 13 mar 2011, o 23:18 
Przyjaciel

Aga napisał(a):
Wczoraj zrobiliśmy sobie przejazd po dworach małopolskich - wybraliśmy takie, które według informacji z netu miały być zrujnowane i opuszczone... Połowa już wyremontowana i ogrodzona wysokim murem i nawet nie ma już z kim pogadać, żeby chociaż parę fotek zrobić :evil:
Ja wiem, że to dobrze, że ktoś te dwory/pałace remontuje, ale z drugiej strony jakoś tak żal, że nie można już tam wejść, zobaczyć i wyobrazić sobie jak to kiedyś za dobrych czasów tam było...

Na szczescie sytuacja na dolnym slasku czy w lubuskim wyglada troche lepiej - mozna jeszcze troche tych zapomnianych miejsc spotkac... W niektorych rejonach to prawie w kazdej wiosce cos jest :jump: gdzie mozna usiasc i sie zadumac nad "przeszloscia krótką , ktora jak sen minela..."

Jak widze zabytek otoczony wysokim murem- tzn gdzie nie tyle wejsc nie mozna, ale nawet zdjecia zrobic... to bym zaraz granatem potraktowala...grrrrrrrr
:evil: :evil: :evil:

Aga napisał(a):
A wracając do tematu - masz może fotki z Twojej wizyty w tym pałacu?

Mam... ale w Bytomiu u rodzicow w albumie... Nie wiem kiedy tam pojade ale obiecuje zdjecie przeniesc na kompa!

:evil: :evil: :evil:

Post Napisane: 13 mar 2011, o 23:31 
Moderator

buba napisał(a):
Na szczescie sytuacja na dolnym slasku czy w lubuskim wyglada troche lepiej - mozna jeszcze troche tych zapomnianych miejsc spotkac...

Zdecydowanie lepiej :D
Był nawet moment, że padło pytanie - śmigamy w opolskie? Niestety mieliśmy trochę za mało czasu :evil:

A na zdjęcia poczekam - warto, teraz są na wagę złota :D

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 14 mar 2011, o 00:36 
Muszkieter

Aga napisał(a):
Był nawet moment, że padło pytanie - śmigamy w opolskie? Niestety mieliśmy trochę za mało czasu :evil:

Jak znajdziecie trochę więcej czasu dajcie znać - zawsze można jakieś manewry zorganizować, a chętnych się kilku znajdzie :)

Post Napisane: 14 mar 2011, o 00:39 
Moderator

Jasne, że damy :D

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 23 mar 2011, o 09:38 
Bratnia dusza

Lokalizacja: Niederschlesein-Breslau.Klein Heidau.Heidauer Strasse,Weg zum Busch
Imię: Rafał
Wilkostów.(pow.średzki;gmina Miękinia)
Wolffdorf(1347r.);Wlfsdorf(1795r.).
Jest to wieś folwarczna z założeniem dworsko-folwarcznym we wsch.części wsi.
Wraz z pałacem z ok.1870r.w stylu elektrycznym,o dośc nieregularnym rzucie z renesansowym boniowaniem i neogotyckimi detalami.
Pierwotnie majątek rycerski.Po raz pierwszy wieś wzmiankowana w 1335r.
W 1536r.mieściła się tutaj jedna z miejskich rezydencji Mikołaja Schebitza(właściciela min.Wojnowic).
W 1845 panem wsi został Anton Wilhelm von Walther.Wówczas miejscowośc liczyła;
-114 mieszkańców,
-15 domów,
-pałac,
-wiatrak,gorzelnię.
Na pocz.XXw.dobra przejęła rodzina von Kramsta (w 1905r.dobra liczą 152 ha.pól).
W 1937r.hodowano tam opasy.
Istnienie dworu we wsi datuje się na 1795r.
Ostatnim znanym właścicielem majątku był przed 1945r.-Kroker Herman,który wraz z rodziną władał posiadłością od lat 20-stych XIXw.Wówczas folwark specjalizował się w hodowli bydła.
W latach 1945-89 folwarkiem zarządzał PGR w Wilkostowie.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 25 mar 2011, o 00:34 

Imię: Waldemar
Jakoś pogoda w ostatnich tygodniach nie sprzyjała ale kolejna trasa dostarczy Wam trochę ruin i zapomnianych obiektów nie tylko te odrestaurowane.

Post Napisane: 25 mar 2011, o 11:46 
Przyjaciel

infobroker napisał(a):
ale kolejna trasa dostarczy Wam trochę ruin i zapomnianych obiektów nie tylko te odrestaurowane.

ojoj!! czekamy na takie!!!! :brawa:

duzo ruin, miejsc zapomnianych i na pohybel restaurowaniu!! taaaaaaaaaaaaaaak!!!!!! :jump2:

Post Napisane: 21 kwi 2011, o 17:10 
Przyjaciel

zgodnie z obietnica- palac Wilkostów w 2005 roku- chyba juz nie ma tego klimatycznego drzewa, przywołujacego na mysl upiorne horrory ;)

Obrazek

Obrazek

inne czesci wsi

Obrazek

Obrazek

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie