Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Autor Wiadomość
 Tytuł: Karczowice
 Post Napisane: 18 gru 2010, o 19:45 
Przyjaciel

Imię: paulina
niestety mam tylko jedno zdjecie z 2008r

Obrazek

chyba byl wtedy w remoncie... teraz pewnie odpicowany juz na totalnie...

na wiecznych wagarach od życia...

Ostatnio edytowano 1 sty 2014, o 22:57 przez buba, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Karczowice
 Post Napisane: 18 gru 2010, o 21:45 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Nie chcę być upierdliwy :echh: - podobają mi się pałace które tu wrzucasz, ale proszę o jedno, a mianowicie o krótką informację na temat dodawanych obiektów. Wystarczy napisać z którego roku pochodzi i przez kogo zbudowany i ewentualnie czy jest w rękach prywatnych itd. Przydałaby się też przybliżona lokalizacja (powiat).
Nie chcę mi się za każdym razem szukać informacji na temat pałacu. To jest forum tematyczne - nie galeria zdjęć. ;)
To tyle ode mnie.

Autor postu otrzymał pochwałę

Post Napisane: 18 gru 2010, o 23:06 
Przyjaciel

ale jak ja nie wiem z ktorego jest roku i kto go zbudowal? nigdy mnie daty i nazwiska tak bardzo nie pasjonowaly... w dolnoslaskich palacach pociaga mnie zapach starego muru, zatęchłego drewna, wiatr łopoczący blacha na dachu, skrzypiace schody, popekane tynki na ktore wkracza i pożera roslinnosc, ciekawe formy sklepien, balkonikow, pozostalosci po dawnych mieszkancach- zarowno przed- jak i powojennych:zdobienia, jakies meble czy szpargały.. ogolnie oddech przeszlosci i atmosfera przemijania.. jakies ciekawe historie zaslyszane od miejscowych...a to kto to zbudowal czy taki graf czy inny.. i tak nie zapamietam ...

kazdego interesuje widac co innego, mnie jego wyglad i czy jest opuszczony, czy mozna wejsc do srodka -wiec to wrzucam, to co czuje, co ma dla mnie jakis urok...myslalam ze jak kogos pasjonuje historia to dorzuci do watku cos od siebie..

na palac/dwor w karczowicach akurat wpadlam przypadkiem wedrujac w okolicach niemczy po polach i lasach, spodobal mi sie , fajne indyki tam chodzily wokol i ani pol czlowieka....pstryknelam fotke, a teraz chcialam sie podzielic z forumowiczcami - ze moze komus tez sie spodoba i bedzie chcial tam pojechac na wycieczke.. to zle? myslalam ze taki jest sens forum- znalezlismy jakis fajny obiekt to sie nim dzielimy z innymi- bo nie wszystkie obiekty sa znaczone na mapach wiec czasem sie przejedzie obok 2 km i sie pominie...

jezeli moje podejscie jest niezgodne z jakims regulaminem czy ogolnie przyjetymi tutaj normami- nie ma sprawy, nie chce robic balaganu , nie chce nikomu narzucac swojego podejscia, nie chce nikogo draznic- poprzestane na czytaniu waszych wpisow , ogladaniu wrzuconych zdjec i szukaniu ciekawych miejsc po roznych zadupiach- w czym bezwzglednie to forum bardzo pomaga :jupi:

Post Napisane: 19 gru 2010, o 00:45 
Przyjaciel

Chyba troszkę źle mnie zrozumiałaś. Większość z nas czuje to samo co Ty biegając z aparatem po chaszczach, znajdując takie podupadające, lub zupełnie upadłe już budowle, więc doskonale rozumiem to co napisałaś powyżej, ale ja nie o tym...
Widzisz, już ostatnio delikatnie zasugerowałem Ci to przy okazji pałacu w Górzynie - zacytowałem wtedy z Wikipedi garść informacji na ten temat. Jeżeli nic nie wiesz o pałacu, czy jakimkolwiek innym obiekcie - po prostu googlujesz :mrgreen: - zawsze się coś znajdzie, my tak tu właśnie pracujemy, a przynajmniej staramy się :lol:
Jeżeli nie chce Ci się pisać własnymi słowami, wystarczy zacytować z wiki, czy tam z jakiejś innej stronki, ważne tylko by podać źródło i link do strony z której cytujesz.
Ale ogólnie jest ok i lubię czytać Twoje posty.

Post Napisane: 19 gru 2010, o 13:58 

O Karczowicach niewiele jest w sieci... znajdują się w powiecie ząbkowickim, pałac jest w stylu eklektycznym i pochodzi z drugiej połowy 19 wieku. Na indyki moja babcia mówiła "puloki", fajne zdjęcie. Podobają mi się Twoje posty buba i zgadzam sie z twierdzeniem:
buba napisał(a):
myslalam ze jak kogos pasjonuje historia to dorzuci do watku cos od siebie..

Czasem jest to wyzwanie jak np "Grangia cysterska w Winnicy" :thumright: Osobiście czekam na posty, które mnie w taki sposób mobilizują :jupi:

Stylu itp nie oceniam bo nie jestem moderatorem ale taki kawałek sobie zanotowałem
buba napisał(a):
szlismy taka sciezka rowerowa co najpierw wchodzi na gorke, potem ja obchodzi a potem schodzi znow w dol - i na tym zejsciu byla sztolnia..

świetnie powiedziane :D :thumright:

buba napisał(a):
poprzestane na czytaniu waszych wpisow

nie rób tego buba... każdy wnosi tu swój styl, swoje widzenie i "syrop prawoślazowy za 4 zł"

Pozdrawiam

Post Napisane: 19 gru 2010, o 14:28 
Przyjaciel

marcin79 napisał(a):
Jeżeli nic nie wiesz o pałacu, czy jakimkolwiek innym obiekcie - po prostu googlujesz :mrgreen: - zawsze się coś znajdzie, .

dobra, to zawsze jakies 2 zdania postaram sie wyszperac :mrgreen: choc mnie rok zbudowania palacu zupelnie zwisa to jesli zainteresuje innych to warto poszukac.

o grangii cysterskiej tez nic nie znalazlam...

Post Napisane: 19 gru 2010, o 14:31 

"grangrię" zaklepuję dla siebie... :rotfl:

Post Napisane: 19 gru 2010, o 14:35 
Przyjaciel

jak cos znajde o opisanych wczesniej palacach to dorzuce

Post Napisane: 19 gru 2010, o 16:04 
Przyjaciel

Imię: Małgosia
Klimek napisał(a):
"grangrię" zaklepuję dla siebie... :rotfl:

Mogę się założyć o flaszkę, że ją wysznupiesz :rotfl3:

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie