Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Różności » Biblioteka

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 21 kwi 2015, o 18:49 
Moderator

Pochwały: 1
Pojawiła się nowa pozycja poświęcona cmentarzom pierwszowojennym w Beskidzie Niskim i na Pogórzu. Oprócz archiwalnych już zdjęć z lat osiemdziesiątych XX wieku oraz współczesnych znajdziemy w niej krótki opis cmentarza, a także jak do niego trafić.

Link do strony autora książki:
http://www.cmentarzewojenne.pl/index.html

Można ją kupić w księgarni internetowej (zwolennikom tradycyjnych zakupów przyda się ten adres: ul. Legionów 16 w Gorlicach):
http://www.ksiegarniamieszko.pl/sklep.html za jedyne 59 złotych co zważywszy na objętość, zawartość i jakość wydania wydaje się być dość atrakcyjną ceną.

Dodam jeszcze, że w w/w księgarni można nabyć również wiele innych ciekawych pozycji dotyczących I wojny światowej oraz ciekawych miejsc ziemi gorlickiej.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 21 kwi 2015, o 22:11 
Moderator

Pochwały: 3
Imię: Asia
Agnieszko a czy może przeglądałaś tą książkę? Jestem ciekawa czy będzie odpowiadała temu, czego szukamy, chodzi nam o pewnego rodzaju przewodnik, typu Frodyma a tu na podlinkowanej stronie napisano, że to album.

Post Napisane: 22 kwi 2015, o 05:56 
Moderator

Kupiłam ;)
Wieczorem zrobię parę fotek i wrzucę, żebyś mogła zobaczyć jak to wygląda.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 22 kwi 2015, o 12:54 
Moderator

No to fantastycznie, zatem czekam na Twoje zdjęcia. Bardzo Ci dziękuję, że podzieliłaś się tą informacją.

Post Napisane: 22 kwi 2015, o 17:43 
Moderator

Tak teraz patrzę, że na tej linkowanej przeze mnie stronie pokazano "przykładową" zawartość książki, ale skoro obiecałam to wrzucam te kilka fotek mając nadzieję, że autor publikacji nie będzie miał mi tego za złe ;)
Natomiast faktycznie to bardziej album niż przewodnik - zawiera mnóstwo zdjęć, no i ma dość spore gabaryty.

W ramach krótkich "wstępów" do poszczególnych okręgów cmentarnych zamieszczono mapki poglądowe z rozmieszczeniem cmentarzy:

Obrazek

Po nich następuje prezentacja cmentarzy. Obejmuje ona, jak już wspomniałam w pierwszym poście, zwięzły opis cmentarza zakończony informacją jak do niego dojść, fotki z lat 80-tych XX wieku oraz zdjęcia współczesne - i tych zdjęć jest dość dużo, czasami to dwie, trzy kolejne strony. I wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Inny cmentarz:

Obrazek

Jak sam autor pisze we wstępie jego intencją było raczej pokazanie zmian, jakie zaszły w ciągu ostatnich trzydziestu lat.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 22 kwi 2015, o 17:46 
Moderator

Świetna sprawa, bardzo mnie interesował fakt czy jest mapka i opis dojazdu do poszczególnych obiektów - świetnie! Zatem teraz śmiało mogę dokonać zakupu. Bardzo Ci dziękuję raz jeszcze.

Post Napisane: 22 kwi 2015, o 17:52 
Moderator

Nie ma sprawy ;)
Wiedziałam, że Ci się spodoba.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 7 maja 2015, o 05:31 
Moderator

W tym tygodniu przyszła książka, jest rewelacyjna. Zdjęcia są przepiękne, jest mnóstwo arcyciekawych ujęć. Rzeczywiście jest bardzo nieporęczna swoją wielkością, normalnie byłam zaskoczona jej gabarytem; pasuje do mojej Biologii Villego :)
Za taką cenę naprawdę opłaca się ją kupić.

Post Napisane: 23 lis 2017, o 21:17 

Imię: Jerzy
Kupiłem, chyba rzutem na taśmę - dziękuję Burzy za namiary ma księgarnie. Książka jako album rewelacyjna, świetnie wypada porównanie stanu cmentarzy z końca lat 80-tych i 2014 r. Spora jest też ilość zdjęć archiwalnych z 1918 roku. Dzieło jest faktycznie "wielkie" rozmiarami przewyższa nawet Oktawianą Dudę, czy pojedyncze tomy Drogomira i niestety nie mieści mi się na półce.

Ja jak zawsze ubolewam jednak nad faktem, że nie ma takich książek o okręgu IX - Bochnia, to chyba najbardziej pomijany okręg cmentarny. Jak w 2008 roku zaczynałem się interesować cmentarzami, to praktycznie ciężko było coś znaleźć w sieci na temat tego okręgu - nawet na stronie Mirosława Łopaty, był to chyba jedyny nieopracowany okręg. Postanowiłem to zmienić, założyłem stronę i po roku miałem już na stronie wszystkie cmentarze z tego okręgu. Teraz jest na szczęście lepiej, książek więcej, stron więcej (u eksploratorów są chyba wszystkie cmentarze tego okręgu), ale o tym "moim" okręgu nadal za mało. Może kiedyś się doczekam tak pięknego opracowania okręgu IX:)

Post Napisane: 24 lis 2017, o 22:08 
Moderator

Ja nawet chciałam napisać do autora tego albumu z pytaniem czy ma zamiar tak pięknie udokumentować olejne okręgi :) Chętnie kupiłabym kolejny taki tom, gdyby tylko ukazał się drukiem.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Różności » Biblioteka