Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Różności » Kto pyta nie błądzi

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 17 maja 2018, o 13:42 

Imię: Marcin
Witajcie, nazywam się Marcin, jestem nowy na forum i planuję zostać na dłużej.

Moja rejestracja była spowodowana z chęci połączenia trzech moich hobby/pasji. Historia + Gra + Filmowanie/Montowanie. Można by powiedzieć, że z tych trzech mocy powstanie (nie, nie kapitan planeta :)) dość ciekawy kanał na YT. Przynajmniej dołożę starań aby tak się stało.

Pewnie wielu z Was wykpi ten pomysł ale już się przyzwyczaiłem do tego. Chcę stworzyć kanał, który połączy zabawę oraz naukę. Pokemon GO - przez wielu wyśmiewana ze różnych względów. Gram bo lubię tą tematykę. W grze jednym z głównych elementów rozgrywki jest odwiedzanie różnych, ciekawych miejsc, gdzie zdobywa się różne przedmioty potrzebne do grania. Są to zazwyczaj kościoły, kapliczki, zabytki i inne tego typu miejsca. Gracz z wysokim poziomem jest w stanie sam stworzyć takie miejsce w grze co chciałbym czynić. Bardzo lubię odwiedzać takie ciekawe miejsca ale nie w ten sposób, że "o to jest fajne" i iść dalej tylko lubię wiedzieć kto i kiedy to zbudował, dlaczego tu a nie gdzieś obok itd. Na forum trafiłem przypadkiem będąc w odwiedzinach u swoich rodziców w miejscowości Koszęcin, gdzie niedawno wybudowali dom. Poszliśmy na spacer w miejsce, gdzie jeszcze nie byli i trafiliśmy na stary cmentarz. Zacząłem szukać informacji o tym miejscu i trafiłem tutaj - http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=164&t=10790 w tym momencie coś drgnęło z mojej głowie, że mogę połączyć swoje pasje i nauczyć czegoś dzieci czy też dorosłych (jest ich nawet więcej niż dzieci) o miejscach w których mieszkają ale nigdy nie zadali sobie trudu aby poszperać nieco w historii swojego miasta czy wsi.

Przeczytałem regulamin i kilka innych tematów odnośnie praw autorskich, bo o to głównie mam zapytania. Przeglądnąłem skorowidz i jestem pod wielkim wrażeniem Waszej pracy zespołowej!

Moje pytanie brzmi: czy będę mógł skorzystać w moich filmach z Waszej wiedzy? Oczywiście źródła będą zawsze podane a na wstępie mogę wrzucić logo forum. Dotyczy to głównie treści, nie zdjęć bo te będę robił sam w formie filmu.

Posiadam Nikkona D3400, Nikkona D90 do nich obiektywy krótki i długi + statyw Velbon, Smartfon Lenovo P2 + gimbal DJI osmo mobile 2, Kamera sportowa SJCAM4000, montaż w programie Magix z płatną licencją. Informacje bardziej po to abyście wiedzieli, że chcę to robić na poważnie i nie jest to zawracanie nikomu głowy.

Czekam na pytanie, opinie.
Z poszanowaniem
Marcin

Post Napisane: 21 maja 2018, o 11:30 
Administrator

Imię: Leszek
Marcinpl napisał(a):
Moje pytanie brzmi: czy będę mógł skorzystać w moich filmach z Waszej wiedzy? Oczywiście źródła będą zawsze podane a na wstępie mogę wrzucić logo forum.

Jeśli chodzi o moje posty, nie widzę problemu.
Masz jakiś przykładowy film?

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 23 maja 2018, o 09:45 

No właśnie wrzuć jakiś filmik, skrytykujemy ;)

Post Napisane: 24 maja 2018, o 15:08 

Jeszcze nie mam żadnego filmu o tej tematyce, ale poważnie się za to zabieram. Kanał już posiadam o tej samej nazwie jak mój nick na tym forum i śmiejąc się czy nie - dzięki pokemon go odkryłem w sobie "filmowca" :) ale czas zabawy się skończył, trzeba zabrać się za poważne projekty i tym mają być właśnie ciekawe miejsca do zobaczenia dla każdego wraz z jakimś opowiadaniem na ich temat.

Chcę na samym początku wybrać się w kilka różnych miejsc, aby nagrać film typu "zwiastun". Które z miejsc położonych na Śląsku (mieszkam w Chorzowie) są według Was najbardziej atrakcyjne? Póki co moją uwagę przykuły oba wapienniki z Dąbrowie Górniczej (chociaż ten drugi fajniejszy według mnie) oraz opuszczony dom w Świętochłowicach - http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=76&t=15498 no i na 100% ten cmentarz Wehrmachtu w Koszęcinie.

Mam na to około miesiąca, gdyż w grze muszę zdobyć odpowiedni poziom, aby móc w niej dodawać tzw. portale w najciekawszych miejscach i myślę, że tyle czasu mi wystarczy. Swoją drogą myślę, że tak czy siak będę montował po 1 filmie na miesiąc gdyż takie wyprawy pod katem filmowania trochę czasu zajmują.

Post Napisane: 24 maja 2018, o 17:13 
Administrator

Dąbrowa Górnicza to nie Śląsk :twisted:
BTW - na forum są trzy wapienniki z Dąbrowy. IMHO najciekawszy (a przy okazji bezproblemowo dostępny) jest wapiennik Bordowicza. Natomiast jeśli chodzi o największą atrakcyjność - nie wiedząc, jak wyglądać mają filmy (czy też lokacje w grze) trudno podpowiadać. Ale niezależnie od powyższego - cmentarz jakikolwiek do gry mi nie pasuje.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 24 maja 2018, o 19:28 
Bratnia dusza

Imię: Grzegorz
Wapiennik Bordowicza z tego co widziałem na świeżych zdjęciach został mocno odsłonięty, drzewa mocno go zasłaniały. Tak że jest jeszcze ciekawiej do takich akcji :)

Post Napisane: 24 maja 2018, o 20:43 
Przyjaciel

Imię: Henryk.
le_szek napisał(a):
Dąbrowa Górnicza to nie Śląsk

No no póki co jeszcze jest. :lol:

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 24 maja 2018, o 21:22 
Administrator

Heńku, nie myl województwa śląskiego ze Śląskiem :twisted:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 25 maja 2018, o 04:41 
Przyjaciel

Imię: Henryk.
le_szek napisał(a):
Heńku, nie myl województwa śląskiego ze Śląskiem :twisted:

Dobrze,tyle mogę zrobić ;)

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 29 maja 2018, o 10:54 

Najprawdopodobniej pierwszy mój film będzie z Parku Górnik w Siemianowicach - dość ciekawych informacji się o nim dowiedziałem. Póki co szukam miejsca gdzie mogę kupić gimbal DJI Osmo mobile 2 bo miałem już go "zaklepanego" ale okazało się, że pewien sprzedawca o mnie zapomniał a bez stabilizacji nie chcę nic kręcić bo to zburzy moją koncepcję. Może ktoś z Was jest z stanie mi pomóc w tej sprawie? W Euro AGD jest ale termin dostawy "30 dni" jeśli nic innego nie znajdę to chyba tak będę zmuszony zamówić.

Jeśli znajdziecie też jakieś ciekawe źródła informacji na temat Parku Górnik - chętnie "przytulę" i się dokształcę.
Dzięki za odzew i pozdro ;)

Post Napisane: 2 cze 2018, o 10:00 

Powstało logo kanału :)

Obrazek

Muszę jeszcze wymyślić coś na tło i na fb i na YT ale póki co weny brak.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Różności » Kto pyta nie błądzi