Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Koleje i wszystko co z nimi związane » Koleje zagraniczne » Koleje - Walia

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 9 maja 2019, o 18:55 
Bratnia dusza

Imię: Agnieszka
Na wstępie bardzo przepraszam za tak małą ilość zdjęć :( Wiem, że miłośnicy kolei będą czuli niedosyt ale byłam tak ograniczona czasowo, że mogłam jedynie z murów obronnych zrobić kilka ujęć. Podobno to najbardziej popularne ujęcia stacyjki ;) Mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze wrócę i na spokojnie uzupełnię wątek. A może do tego czasu ktoś się wybierze i dorzuci kilka zdjęć :)

Stacja została otwarta 1 maja 1848 r. Zamknięta została w ramach Beeching Axe (nieformalna nazwa powstałego w latach 60. XX wieku projektu zredukowania gwałtownie rosnących kosztów utrzymania kolei brytyjskich. Jego głównym autorem był Richard Beeching, ówczesny szef przedsiębiorstwa British Rail. Projekt zakładał wszechstronną modernizację kolei, jednak jego głównym postulatem była likwidacja nierentownych linii kolejowych) 14 lutego 1966, ale ponownie otwarto ją 29 czerwca 1987 jako przystanek na żądanie.
Obecnie obsługuje połączenia do Chester przez Colwyn Bay, Rhyl, Prestatyn i Flint z peronu 1 oraz do Bangor i Holyhead z drugiego peronu. Dojazd do Rhyl zajmuje z Conwy ok 25 minut, a do Holyhead ok 1 godziny.
Stacja w Conwy jest całkowicie pozbawiona personelu i nie ma obiektów biletowych. Do stacji można dostać się przez wejścia dla pieszych na Rose Hill Street i Rosemary Lane, jak również przez przejście po drugiej stronie stacji. Oba perony są prawie identyczne pod względem układu, z siedziskiem, punktem obsługi klienta i zadaszeniem. Posiadają również elektroniczne wyświetlacze z dynamiczną informacją pasażerską.

Załączniki:
IMG_6542.JPG
IMG_6542.JPG [ 146.96 KiB | Przeglądane 35 razy ]
IMG_6543.JPG
IMG_6543.JPG [ 145.42 KiB | Przeglądane 35 razy ]
IMG_6567.JPG
IMG_6567.JPG [ 151.62 KiB | Przeglądane 35 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Koleje i wszystko co z nimi związane » Koleje zagraniczne » Koleje - Walia