Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Śląskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 19 paź 2009, o 09:12 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Położony jest w lasach między Bibielą a Brynicą w przysiółku Imielów ul.Zamkowa 1. Zbudowany został ok. 1890 roku przez rodzinę Henckel von Donnersmarck, która była właścicielami okolicznych lasów. Drewniany o konstrukcji kombinowanej. W ryzalicie znajduje się wykusz z dekoracyjnym balkonem na piętrze. W latach 70 - tych XX w. został przejęty przez PZPR dla ówczesnego I sekretarza Komitetu Centralnego partii Edwarda Gierka. W otoczeniu znajdował się m.in. basen, sad i ogród. Dziś jest tam przepiękny gęsty las,teraz dom samotnej matki.Są tam chyba od 1990 lub 93 roku .
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 88.49 KiB | Przeglądane 1741 razy ]

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 156.57 KiB | Przeglądane 1741 razy ]

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 90.79 KiB | Przeglądane 1741 razy ]

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 79.65 KiB | Przeglądane 1741 razy ]

Po epoce Gierka nie został basen ani ogród,jest kilka daczy w których mieszkają samotne matki - miłe kobiety dodam.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 17 sie 2014, o 20:32 
Przyjaciel

Chciałem coś więcej,nie dość że kilka razy to mijałem to po zlokalizowaniu wjazdu
Załącznik:
Kopia DSCN1540.JPG
Kopia DSCN1540.JPG [ 215.92 KiB | Przeglądane 1644 razy ]

zablokowanego barierką,to brama która kiedyś była symboliczna nabrała nowych kształtów
Załącznik:
Kopia DSCN1542.JPG
Kopia DSCN1542.JPG [ 221.64 KiB | Przeglądane 1644 razy ]

kety,kłódki,domofony i cerber czworonożny,sądząc po szczekaniu słusznych rozmiarów.Dałem spokój i na podstawie niekompletnej mapy na zalaną kopalnię.Jak się okazało parę lat temu nie wszystko obcykałem.Na dodatek z powodu czasu znowu czegoś nie znalazłem :face: szału można dostać.

Post Napisane: 5 lis 2017, o 20:04 
Bratnia dusza

Imię: Agnieszka
Szukałam dziś tego dworku i niestety nie znalazłam. Przejechałam dwa razy całą trasę od Bibeli do Brynicy. Rozglądałam się na lewo i prawo. Niestety... :(

Post Napisane: 5 lis 2017, o 21:36 
Przyjaciel

Po kilku latach starań Nadleśnictwu Świerklaniec udało się wreszcie sprzedać zabytkowy pałacyk myśliwski w Bibielii w gminie Miasteczko Śląskie. Zabytek, znajdujący się w lesie w pobliżu miasteczkowskiego sołectwa Bibiela, Nadleśnictwu Świerklaniec udało się sprzedać dopiero po ósmym przetargu. Cały czas nie było chętnych na dworek, który początkowo wyceniono na 2 mln 560 tys. zł. Inna sprawa, że potencjalnych kupców odstraszało to, że w pałacyku długi czas mieścił się Dom Samotnej Matki prowadzony przez Fundację SOS Obrony Życia Poczętego z Warszawy. Ostatecznie organizacja też nie kupiła pałacyku i wyprowadziła się z zabytkowego kompleksu, który zbudowała rodzina Henckel von Donnersmarck. Jednak w kolejnych przetargach, zgodnie z prawem, Nadleśnictwo Świerklaniec mogło już obniżyć cenę za zameczek. Cena wywoławcza w ostatnim przetargu wyniosła 1 mln 20 tys. zł. - Odebraliśmy przed przetargiem kilkadziesiąt telefonów od zainteresowanych zakupem zabytku osób. Nasz sekretarz zachęcał osobiście kilkanaście kolejnych osób do wzięcia udziału w przetargu. Ostatecznie jeden oferent wpłacił wadium i kupił "Gierkówkę" - mówi Włodzimierz Błaszczyk, nadleśniczy ze Świerklańca. Kierowanemu przez niego nadleśnictwu nieruchomość nie była już do niczego potrzebna, dlatego zabytek wystawiono na sprzedaż. Zabytek kupił Jan Kandora z Piekar Śląskich, który na razie nie zdradza, co będzie się mieściło w pałacyku. Przedsiębiorca prowadzi jednak restauracje i hotel, więc nie jest wykluczone, że właśnie tego typu działalność będzie w Bibieli w przyszłości prowadzona. Mieszkańcy Miasteczka Śląskiego nazywają pałacyk "Gierkówką", bo zdarzało się, że w czasach PRL wypoczywał tutaj słynny Edward Gierek. Rodzina Henckel von Donnersmarck korzystała z tego miejsca przy okazji organizowanych w lasach polowań.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

W takiej sytuacji możesz nie dostać się na jego teren.Z ul. Imielów jest niewidoczny,a prowadzi do niego mała niepozorna droga.

Post Napisane: 28 kwi 2018, o 09:40 
Bratnia dusza

Imię: Agnieszka
Wreszcie dotarłam... Dzięki ekipie eksploratorów. Powiem szczerze, że ciężko trafić i gdybym miała wrócić sama, nie wiem czy znajdę ponownie :( W pałacyku nic się póki co nie dzieje. Opuszczony. Tylko psa słychać.

Załączniki:
IMG_6294.JPG
IMG_6294.JPG [ 132.16 KiB | Przeglądane 783 razy ]
IMG_6296.JPG
IMG_6296.JPG [ 132.63 KiB | Przeglądane 783 razy ]
IMG_6299.JPG
IMG_6299.JPG [ 110.1 KiB | Przeglądane 783 razy ]
IMG_6300.JPG
IMG_6300.JPG [ 36.48 KiB | Przeglądane 783 razy ]
IMG_6301.JPG
IMG_6301.JPG [ 71.06 KiB | Przeglądane 783 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Śląskie