Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Opolskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szczyty
 Post Napisane: 29 mar 2018, o 16:50 
Przyjaciel

Imię: paulina
Odwiedzamy pałac w Szczytach. Wprawdzie juz kiedys tu bylismy, ale nie udało sie wejsc do srodka. Chyba to byl rok 2011. Drzwi, okna, piwnice - wszystko bylo szczelnie zamkniete. Jak wiadomo takie rzeczy bywaja zmienne. Liczymy wiec po cichu, ze moze los bedzie łaskawy i dzis sprawy beda sie miały zgoła inaczej..

Przednia część budynku nie rokuje dobrze… Wyglada tak samo jak 7 lat temu.. Ponoc w miedzyczasie był otwarty ale kto wie jak bedzie dzis?

Obrazek

Obrazek

Z tyłu zwracaja uwage malownicze sople…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

… i to na co najbardziej czekamy! Zagłębiamy sie w wilgotne czeluście pałacowych korytarzy!

Obrazek

Na częsci scian widac w miare świezy beton - tak jakby ktos probowal to remontowac w czasach niezbyt odleglych. I z jakis powodow zaniechał tych praktyk. Moze dlatego, ze sufity zaczynaja sie juz zapadac…

Najciekawszą rzeczą sa chyba wewnetrzne okienka! Łączące jakby dwie rownolegle klatki schodowe.

Obrazek

Wychodzimy bowiem jednymi schodami…

Obrazek

A gdy zajrzymy w okienko - to sa drugie. Drewniane. Nie wiem czy to na tej samej zasadzie co w niektorych kamienicach? Ze drugie schody były przeznaczone dla służby? Bo jaśnie pan nie mógł minąć na schodach pokojówki?

Obrazek

Są tez sympatyczne balustrady!

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 12 maja 2018, o 22:22 

Imię: Max
Widze, że nie zwróciliście uwagi na rosyjskie napisy kreda na schodach i drzwiach jak się wchodzi, to pozostałości po wojnie. Rosjanie zostawili. O ten pałac była ciężka bitwa, kilku rosjan straciło życie, byli pochowani przed pałacem, po wojnie ekshumowanie i sporo niemców, co z nimi to nie wiem... Co do nieremontowania nie chodzi o pieniądze, a o to że nikt go nie chce remontować kilka ekip dało nogę, autentycznie to wiem bo rozmawiałem z tymi ludźmi. Można wierzyć lub nie ale w Pałacu straszy. Sam musiałem wypieprzać, gdy go zwiedzaliśmy, będąc na górze w bezwietrzny dzień SAMI W PAŁACU na dole ktoś tłukł szyby na parterze dosyć głośno, po zejściu nie było nikogo wszystkie szyby całe...

Post Napisane: 14 maja 2018, o 13:08 

Imię: Damian
W tej chwili tam straszy głównie właściciel i pewnie ma do tego prawo :D
1 maja kolega z innego forum próbował się tam pokręcić i pisze że prace remontowe wznowione.
Właściciel chciał mu nawet aparat zabrać, więc chyba nie jest życzliwie nastawiony na nieproszonych gości.
W każdym razie najwyraźniej coś się tam znowu ruszyło.
Byliśmy tam prawie rok temu i nie zastaliśmy nikogo, nawet duchów. Wejście z tyłu było otwarte na oścież.

Post Napisane: 25 maja 2018, o 11:37 

Imię: Max
No to dupa. Pewnie napisy wymaże a szkoda. Zgłaszałem to ludziom z wioski nawet konserwatorowi bo to fajny kawałek lokalnej historii ale wszyscy mają to gdzieś. Nie często spotyka się tak wyraźne pozostałości po rosyjskich soldatach. Spróbuję tam podjechać do właściciela ;)

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Opolskie