Eksploratorzy
http://eksploratorzy.com.pl/

Pałac w Piotrowicach Nyskich
http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=75&t=33152
Strona 1 z 1

Autor:  Piniek [ 3 wrz 2018, o 22:02 ]
Tytuł:  Pałac w Piotrowicach Nyskich

Pierwotnie, w Piotrowicach Nyskich (pow. nyski, gm. Otmuchów), w miejscu obecnej budowli istniał od XIV wieku, dwór obronny. Następnie, w połowie XVII wieku zbudowany zostaje późnorenesansowy dwór, który ulega licznym przebudowom, głównie za sprawą ówczesnych właścicieli wsi, rodu von Wimmersberg.
Od połowy XIX wieku, aż do zakończenia II WŚ, pałac jest w posiadaniu rodziny Lorenz.
Po wojnie, jak to zazwyczaj bywało, zabudowania dworskie stają się własnością PGR-u, a sam pałac mieszkaniem dla pracowników tejże instytucji.
W bardziej współczesnych czasach, tj na początku wieku XXI, Agencja Rynku Rolnego sprzedaje pałac osobie prywatnej, która niestety przyczyniła się do znacznej degradacji obiektu. Na szczęście, w 2007 roku znajduje się nowy nabywca - polsko-angielskie małżeństwo Jim i Anna, którzy doprowadzili do odrestaurowania pałacu, w którym obecnie świadczą usługi agroturystyczne. Podobno, zainteresowanym, z góry mówią, że można fotografować obiekt, zapraszając przy okazji do obejrzenia wnętrz.
Przedstawione zdjęcia pochodzą z lipca 2017 roku, zrobione podczas prowadzonego remontu, obecnie pałac znacznie wypiękniał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Archiwalne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia archiwalne pochodzą za strony http://www.polska-org.pl

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/