Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 7 lut 2011, o 16:27 
Przyjaciel

Imię: paulina
Boguszyce

Pałac zbudowany ok. poł. XIX w. zapewne wg projektu Wolffa ze Szczodrego. W 2. poł. XIX w. dobudowano do niego wschodnie skrzydło.

Budynek neogotycki, zwrócony jest frontem na południe, murowany z cegły, otynkowany, podpiwniczony, piętrowy. Zbudowany został na planie prostokąta, z dwiema czworobocznymi wieżami ustawionymi skośnie przy narożach od frontu i czterema wieżyczkami sześciobocznymi: dwiema na narożach od strony dziedzińca, dwiema akcentującymi osie elewacji bocznych. Układ wnętrz jest trzytraktowy, wielokrotnie zmieniany. Na osi znajduje się sień wejściowa, z wejściem z niskiego tarasu od frontu i szeroką klatką schodową. Po obu stronach sieni są małe izby. Na piętrze w trakcie przyfrontowym mieści się duża tzw. sala rycerska, a po jej bokach salony. Elewacja frontowa i tylna są trzy-, zaś boczne sześcioosiowe, zwieńczone fryzem machikułowym z krenelażem. W elewacji frontowej na parterze otwór drzwiowy z dwoma wielkimi oknami po bokach, na parterze trzy porte-fenetre, prowadzące na balkon, rozpięty między narożnymi wieżami. Otwory drzwiowe i okienne we wszystkich elewacjach zamknięte łukiem Tudorów, na piętrze od frontu maswerkami i gzymsami. Ponad piętrem otwory strzelnicze. Obie frontowe wieże o ścianach boniowanych - w przyziemiu całkowicie, a wyżej na narożach. Część parterowa wyznaczona solidnym gzymsem krenelażowym, w zwieńczeniu krenelaż nasadzony na machikuły. Otwory okienne rozglifione, różne w każdej kondygnacji - na parterze i piętrze prostokątne, na trzeciej kondygnacji bliźnie ostrołukowe, wszystkie, poza parterowymi, zwieńczone prostokątnie załamanym gzymsem. Dach dwuspadowy, niski, kryty blachą. We wnętrzach zachowały się fragmenty stolarki.
Pozostałości parku krajobrazowego o powierzchni 1,5 ha ze stuletnim drzewostanem.
http://www.polskiezabytki.pl/m/obiekt/16/Boguszyce/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 8 lut 2011, o 08:05 

Imię: Robert
Podobny do pałacu w Dobrej
viewtopic.php?f=75&t=5727

Post Napisane: 24 lut 2011, o 23:18 

Obiekt wystawiony na sprzedaż w ANR.

Po zimowe szkody: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UWb01x4TmTk[/youtube]

Załączniki:
Komentarz: 2007 rok
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210083.JPG
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210083.JPG [ 91.79 KiB | Przeglądane 3726 razy ]
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210087.JPG
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210087.JPG [ 84.03 KiB | Przeglądane 3726 razy ]
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210088.JPG
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210088.JPG [ 88 KiB | Przeglądane 3726 razy ]
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210185.JPG
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210185.JPG [ 87.92 KiB | Przeglądane 3726 razy ]
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210188.JPG
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,P1210188.JPG [ 89.57 KiB | Przeglądane 3726 razy ]
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,wycieczka.maj.2007.zamki_027.jpg
k,Mzc5ODYyNzEsMzgwODIw,f,wycieczka.maj.2007.zamki_027.jpg [ 58.09 KiB | Przeglądane 3726 razy ]

Post Napisane: 28 lut 2011, o 02:26 

Obrazek
Obrazek

Analogowe. Nikon f80, 50mm, f.1.8
Obrazek
Obrazek

Powyższe zdjęcia publikowałem na hydralu.

Post Napisane: 3 mar 2011, o 16:06 

Zdjęcia z 2008 roku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 23 mar 2011, o 02:16 
Moderator

Pochwały: 1
Pozwolę sobie takie zdjęcie dodać:
Załącznik:
boguszyce.jpg
boguszyce.jpg [ 118.3 KiB | Przeglądane 223 razy ]

Ta sala robi naprawdę ogromne wrażenie :shock:

Post Napisane: 30 mar 2011, o 11:43 

Oho, widzę, że więźba już chyli się ku zawaleniu...

Jeszcze jak tam byłem, dach był w miarę szczelny.

Post Napisane: 14 cze 2011, o 17:20 

Obrazek

Post Napisane: 28 gru 2011, o 00:39 

Fot. Janusz Godyń. Zdjęcie z internetu. Musi być wykonane w tym roku.

(...)

Ostatnio edytowano 24 sty 2012, o 19:57 przez Aga, łącznie edytowano 2 razy
Zdjęcie zostało usunięte (pkt.16 REGULAMINU)

Post Napisane: 28 gru 2011, o 16:58 
Moderator

tpp napisał(a):
Zdjęcie z internetu.

Ściślej rzecz ujmując - z tej strony :arrow: http://olesnica.nienaltowski.net/Palac_Boguszyce.htm

Czy Pan Janusz Godyń udzielił Ci zgody na publikacje zdjęcia na naszym forum?

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 gru 2011, o 20:48 

Imię: PIOTRs
Nie do końca rozumiem powyższego komentarz przecież jest informacja że zdjęcie pochodzi z internetu,jest też informacja kto wykonał fotografię więc sądzę że trudno tu mówić aby nie zostały poszanowane prawa autorskie.Nawiasem mówiąc niejednokrotnie widziałem jak zdjęcia czasami też moje lądowały na innych stronach bez podpisu lub wręcz przerobione no ale tak to już bywa.

Post Napisane: 28 gru 2011, o 21:07 
Moderator

To dziwne, że nie rozumiesz mojego komentarza, bo to oznacza, że nie do końca rozumiesz znaczenie praw autorskich. Nie będę Ci tego wyjaśniać - w internecie znajdziesz dowolną ilość informacji na ten temat.
Ja ograniczę się tylko do fragmentu Regulaminu obowiązującego na tym forum:
Cytuj:
14. Ilustrując swój post staraj się załączać tylko swoje własne zdjęcia lub skany materiałów Twojego autorstwa.

15. Jeżeli zamieszczasz na Forum zdjęcia lub skany materiałów, których nie jesteś autorem pamiętaj o tym żeby wcześniej uzyskać zgodę autora zdjęć lub materiałów na zamieszczenie na Forum tego typu publikacji.

P.S. Swoją drogą na naszym forum nie widziałam ani jednego Twojego zdjęcia...

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 gru 2011, o 22:25 

Droga Ago jako przyjaciel forum zwróć proszę uwagę na pojawiające się inne fotografie na forum np:Dworu w Hucisku skoro mówimy o regulaminach,prawach autorskich,itd,niby wszystko ok a jednak chyba nie do końca,wiadomo że zarówno dwór i teren wokół niego stanowią własność prywatną i choć może nie ma może tabliczki z zakazem foto to może należało by poszanować czyjąś własność prywatną,ja na przykład nie chciałbym znaleźć zdjęć swojego domu na tym forum z podpisem typu "użyliśmy więc zmyślnego fortelu".Mam wiele zdjęć ale może właśnie dlatego ich nie umieszczam na tym forum a swoją drogą zawsze pytam właścicieli o zgodę na fotki,choć lądują one tylko w moim albumie i wyłącznie dla mojej przyjemności to zanim bym umieścił teraz takie fotki pozwoliłbym zapytać jednak właściciela o zgodę,może zwróć proszę na to uwagę, skoro to forum jest szanującym się to ja też będę zabierał zdanie w sprawach które uważam że trzeba zabrać głos.

Post Napisane: 28 gru 2011, o 22:29 

Imię: Tymoteusz
Tyle że jakbyśmy nie fotografowali obiektów prywatnych to byśmy żadnego nie fotografowali. :echh:

Post Napisane: 28 gru 2011, o 22:33 
Moderator

Podany przez Ciebie przykład nie ma nic wspólnego z naruszaniem praw autorskich, wiec daruj sobie tego typu wycieczki. Jak również temat własności obiektów zabytkowych...

Może nie zabieraj głosu w sprawach na których się nie znasz...

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 gru 2011, o 22:54 

Imię: Karolina i Damian
Dokładnie zgodzę się w tym miejscu z Agą, gdybym chciał się kontaktować z wszystkimi właścicielami pałaców to nasza stron nazywałaby się państwowe zabytki śląska lub za zgodąwłaścicieli.pl. Własność prywatna nie ma nic do fotografowania obiektów. A tpp moim zdaniem w tym przypadku powinien uzyskać zgodę autora zdjęć na publikację na tym forum.

Pozdrawiam
Damian

Post Napisane: 29 gru 2011, o 00:11 

Skoro sądzisz że własność prywatna nie ma nic wspólnego do fotografowania,to zapewniam Cię że wkraczając na prywatne posesje i bez zgody właścicieli cykałbyś fotki, miałbyś problemy z prawem.

Post Napisane: 29 gru 2011, o 00:17 
Moderator

A co to ma wspólnego z naruszaniem praw autorskich? Bo to dla przypomnienia było powodem tej całej dyskusji?

I jeszcze na marginesie - zapewniam Cię - pstrykanie fotek spoza ogrodzenia obiektów zabytkowych nie ma nic wspólnego z naruszaniem jakiegokolwiek prawa...

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 29 gru 2011, o 00:39 

Po pierwsze odpowiadając to miałem na myśli Pana Damiana a po drugie to na tym forum niektóre zdjęcia nie były wykonane z poza ogrodzenia i nie było na nie zgody o czym wyraźnie było tez napisane,a tak na marginesie to zdjęcia robione z poza ogrodzenia nie zawsze wyglądają ładnie i jednak czasami jeśli jest możliwość to kulturalniej jest mimo wszystko poprosić o zgodę.

Post Napisane: 29 gru 2011, o 12:07 
Administrator

Imię: Jarek
ARBESALT, jeżeli masz jeszcze jakieś uwagi dotyczące naruszania praw autorskich załóż nowy wątek w Hyde Parku.

Zobacz profil GG  

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie