Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 26 kwi 2011, o 22:41 
Moderator

Pochwały: 1
Witaj na forum :D

Dobudówka od strony zachodniej jest także na zdjęciu z 1945 roku, więc prawdopodobnie przed wojną już była, niestety nic więcej na temat jej powstania nie wiem :echh:
A co do tunelu, to na zdjęciu w pierwszym poście NIE MA tunelu :sad: Jest to taka niby grobla, tam była kiedyś spiętrzana woda, gdyż zaraz obok, po drugiej stronie drogi był młyn wodny :D A te niby zapadliska sklepienia jak mi się wydawało, to jest po prostu wybrana ziemia z grobli :D Tunel owszem jest, ale z innej strony pałacu i nie znalazłem jak do tej pory potwierdzenia na to , że prowadzi do Goszcza. Cały czas jestem w kontakcie z człowiekiem, który bardzo interesuje się tą sprawą, więc na bieżąco będę informował czego się dowiedzieliśmy :D

Post Napisane: 27 kwi 2011, o 16:41 

Tak się zastanawiam, w jakim celu byłby zbudowany byłby ten tunel..., ale kiedyś opowieści o nim żywe były..., szczegółów jednak nie pamiętam bo mały bylem :)
A tak nawiasem mówiąc, to rejon pałacu i kościoła św.Trójcy jakoś szczególnie na mnie działa..., tutaj czuć historię najbardziej i nie mam na myśli tylko samych zabytków, ale terenu który je otacza, np. to miejsce gdzie spiętrzana była woda i dalej...

Post Napisane: 22 wrz 2011, o 09:29 

Pochwały: 1
Imię: Tymoteusz
Zdjecia sprzed miesiąca:

Załączniki:
Szelejewo 357.jpg
Szelejewo 357.jpg [ 63.51 KiB | Przeglądane 349 razy ]
Szelejewo 358.jpg
Szelejewo 358.jpg [ 79.94 KiB | Przeglądane 349 razy ]
Szelejewo 359.jpg
Szelejewo 359.jpg [ 67.7 KiB | Przeglądane 349 razy ]
Szelejewo 361.jpg
Szelejewo 361.jpg [ 55.16 KiB | Przeglądane 349 razy ]
Szelejewo 362.jpg
Szelejewo 362.jpg [ 98.91 KiB | Przeglądane 349 razy ]

Post Napisane: 15 sty 2013, o 22:22 
Bratnia dusza

Imię: Magdalena
Herkules decyzją władz Twardogóry został przeniesiony na skwer przy przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowaniu ulic Wielkopolskiej i Bolesława Krzywoustego. ( pełna informacja znajduje się na stronie http://pl.twardogora.pl/index.php/zabyt ... -herkulesa )

(...)

Ostatnio edytowano 17 paź 2018, o 13:33 przez Aga, łącznie edytowano 1 raz
Wycięto zdjęcia, które się nie wyświetlały

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie