Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 14 lip 2009, o 16:54 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Renata
Chwalimierz (woj. dolnośląskie, powiat średzki )
Za piękną bramą z herbem, z daleka od drogi, w głębi lasu kryją się ruiny neogotyckiego pałacu wzniesionego w latach 1884-85 wg projektu znanego wrocławskiego architekta Karla Schmidta. Architekt ten zaprojektował również Belweder na wrocławskim Wzgórzu Partyzantów. Pałac w Chwalimierzu należał do Georga von Kramsta. Rodzina von Kramstów była jedną z najzamożniejszych w XIX w. na Śląsku. Posiadała fabryki i kopalnie węgla. W 1945r. bogate wyposażenie pałacu zostało częściowo rozgrabione przez Rosjan. W latach 50-tych odbywały się w nim jeszcze dożynki, potem jednak został rozebrany przez miejscowych. Z mauzoleum Kramstów zbudowano jednorodzinny domek w pobliskiej wsi.
Wyprawa do tych ruin to świetna przygoda, prawie jak odkrywanie starych miast Inków i Azteków.
Chwalimierski pałac znajduje się na okładce kapitalnej książki Joanny Lamparskiej pt. „Tajemnice, zamki, podziemia. Przewodnik jakiego nie było”.

Tak wyglądał pałac na zdjęciu z albumu Webera w 1909r.

Obrazek

Brama wjazdowa

Obrazek

Na niej herb

Obrazek

Stajnie i wozownia

Obrazek

Ciekawy gołębnik

Obrazek

Wieża z daleka

Obrazek

Widok po dotarciu na miejsce

Obrazek

Obrazek

Wieża

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fragment tarasu z grotą

Obrazek

Resztki podłóg

Obrazek

Glorieta zejście do parku

Obrazek

Basen niegdyś z fontanną

Obrazek

Post Napisane: 22 sie 2010, o 13:42 
Bratnia dusza

Lokalizacja: Niederschlesein-Breslau.Klein Heidau.Heidauer Strasse,Weg zum Busch
Imię: Rafał
Opis Pałacu jest też dostępny na stronie:
http://www.ciekawe-miejsca.net/przewodn ... hwalimierz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano 22 sty 2015, o 10:07 przez rafi72, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 6 gru 2010, o 22:55 
Przyjaciel

Imię: paulina
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Ostatnio edytowano 4 sie 2014, o 12:59 przez buba, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 31 mar 2014, o 13:30 

Imię: Dorota
W Chwalimierzu bardzo uprzejmy Pan poinformował nas, gdzie i jak dojść do wieży, pozwolił obfotografować stadninę i konie :jupi:
Przy samej wieży zaskoczyły nas wygrzewające się w słońcu zaskrońce.
A tuż za Chwalimierzem, po prawej stronie, udało nam się znaleźć pozostałości po mauzoleum.

Załączniki:
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 80.JPG
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 80.JPG [ 238.16 KiB | Przeglądane 4040 razy ]
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 89.JPG
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 89.JPG [ 208.47 KiB | Przeglądane 4040 razy ]
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 124.JPG
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 124.JPG [ 174.91 KiB | Przeglądane 4040 razy ]
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 186.JPG
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 186.JPG [ 177.71 KiB | Przeglądane 4040 razy ]
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 188.JPG
30-03-2014 [Chwalimierz i Rakoszyce A58] 188.JPG [ 134.48 KiB | Przeglądane 4040 razy ]

Post Napisane: 28 lip 2014, o 20:13 

Imię: czepa
ParadisoPerduto napisał(a):
W Chwalimierzu bardzo uprzejmy Pan poinformował nas, gdzie i jak dojść do wieży, pozwolił obfotografować stadninę i konie :jupi:
A tuż za Chwalimierzem, po prawej stronie, udało nam się znaleźć pozostałości po mauzoleum.

Powiedz mi proszę co przedstawiają 2 ostatnie zdjęcia i gdzie je zrobiłaś. Myślałem, że przeszedłem Chwalimierz wzdłuż i wszerz a nigdy tych 2 obiektów nie widziałem

Post Napisane: 29 lip 2014, o 07:01 

Imię: Dorota
czepka napisał(a):
ParadisoPerduto napisał(a):

Powiedz mi proszę co przedstawiają 2 ostatnie zdjęcia i gdzie je zrobiłaś. Myślałem, że przeszedłem Chwalimierz wzdłuż i wszerz a nigdy tych 2 obiektów nie widziałem

Przy wyjeździe z Chwalimierza, pomiędzy drzewami, widać resztki zabudowań. Wydaje mi się, że to stary cmentarz (są płyty nagrobne na ziemi). Tam znalazłam studnię i pozostałości po budynku (nie wiem, czym był - kaplicą?). Swobodnie można wejść do środka, tylko "zapach" był tak odrzucający, że ograniczyłam się do włożenia aparatu do środka i pstryknięcia kilku fotek.

Post Napisane: 29 lip 2014, o 19:17 

Szkoda, że wcześniej nie byłem na forum, w Chwalimierzu bedę dopiero za rok. Na cmentarzu byłem wiele razy ale musze przyznać , że nigdy tej studni nie widzialem, a jedynie otwarte 2 groby.
Rzeczywiście te ostatnie zdjęcie może być pozostałością mauzoleum, czy tą krypte sfotografowałaś na terenie cmentarza? czy trochę dalej w las?

Post Napisane: 30 lip 2015, o 18:52 

Poznałam w niemczech syna ostatnich właścicieli tego pałacu , żyje mieszka w Kolonii .

Post Napisane: 31 lip 2015, o 10:38 
Muszkieter

Pochwały: 1
Vanja napisał(a):
Poznałam w niemczech syna ostatnich właścicieli tego pałacu , żyje mieszka w Kolonii .

Czy posiada jakieś zdjęcia z dawnych lat, które można by nam tutaj pokazać? :razz:

Post Napisane: 1 sie 2015, o 09:41 

Na pewno , On się tam urodził (1943 lub 1944) i ma wszelkie papiery aby to odzyskać , ale nie wierzy że to możliwe . Jak da mi jakieś zdjęcia do sfotografowania to zrobię zdjęcia i zamieszczę . Facet się tam wybiera po raz pierwszy w życiu , aby jeszcze przed śmiercią chce zobaczyć gdzie się urodził i swoim synom pokazać . Podałam mu link do tej strony aby zobaczył jak wygląda to teraz, zobaczę co mi odpowie i dam znać .

Post Napisane: 13 sie 2015, o 19:43 

Obiecane zdjęcia . W zawiązku z tym iż wyświetla mi się komunikat że zdjęcia są zbyt duże daję link do albumu na fb , może ktoś wstawi te zdjęcia w moim imieniu . Boję się że jak je zmniejszę będą niewyraźne.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Post Napisane: 3 sie 2016, o 16:02 

Vanja jestes może ?

Post Napisane: 15 sty 2018, o 12:33 

Imię: stach
Vanja, wysłałaś obecne zdjęcia dziedzicowi? Jeśli nie to może się wstrzymaj, to pan w podeszłym wieku, te zdjęcia mogą go zabić :(

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie