Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 21 lis 2009, o 20:38 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Małgosia
Kębłowice w powiecie wrocławskim
Pałac zauważony przypadkiem i jak zwykle dzięki błądzeniu. Osamotniony, niszczejący, ale jeszcze do uratowania.
Nie chce mi się Wam przepisywać jego historii, więc powklejam to, co znalazłam.
Źródło: http://www.katywroclawskie.pl/dokumenty/przewodnik.pdf

Ogólnie smutny widok, zwłaszcza w deszczu. Jestem zdziwiona, że tak blisko Wrocławia są takie ruiny. Mniej by mnie to dziwiło, gdyby to było gdzieś tam... powiedzmy pod Słupskiem, czy na ścianie wschodniej. Ale kilkanaście km od tak prężnego miasta, na tak bogatej ziemi taka bida !! ?? !!

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 82.91 KiB | Przeglądane 676 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 69.4 KiB | Przeglądane 676 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 56.4 KiB | Przeglądane 676 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 76.56 KiB | Przeglądane 676 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 74.58 KiB | Przeglądane 676 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 48.91 KiB | Przeglądane 676 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 57.37 KiB | Przeglądane 676 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 83.37 KiB | Przeglądane 676 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 64.03 KiB | Przeglądane 676 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 62.54 KiB | Przeglądane 676 razy ]

Ostatnio edytowano 1 mar 2015, o 15:12 przez _hipcia, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 21 lip 2010, o 06:50 
Bratnia dusza

Lokalizacja: Niederschlesein-Breslau.Klein Heidau.Heidauer Strasse,Weg zum Busch
Imię: Rafał
Obrazek
Obecnie obiekt jest zamknięty.Udało mi się zrobic zdiecie jedynie z daleka.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 gru 2013, o 19:05 

Imię: Magda
Dziś tam byłam i da się wejść na teren dziedzińca. Przy końcu ogrodzenia, tak już pod koniec ulicy, która graniczy z zabudowaniami przypałacowymi jest dziura w płocie :) Teraz jest idealny moment na jej odnalezienie, bo wiosną zniknie w krzakach. Niestety do samego pałacu już nie wejdziemy :( wprawdzie w niektórych oknach są bardzo łatwe do sforsowania folie budowlane, ale nie miałam śmiałości ich zrywać i zadowoliłam się bliskim widokiem naprawdę przepięknego pałacu. Jak patrzę z kiedy są wpisy dotyczące obiektu, to powiem tylko tak: niewiele się zmieniło. I z jednej strony dobrze, bo balkony jeszcze się nie zawaliły, od tyłu większość okien ma jeszcze szyby (te bez szyb mają właśnie tę folię). Ale z drugiej strony niedługo będzie 5 lat od wpisu _hipcia - zatem mogłoby coś już ruszyć w temacie ratowania tak pięknego obiektu... :(

Post Napisane: 4 gru 2016, o 22:37 
Przyjaciel

Imię: paulina
Sam palac jest w dobrym stanie- dach jakby nowy. Zaraz obok drugi budynek zawalony, w ruinie. Teren ogrodzony i ponoc prywatny. W siatce jest dziura, jednak nie wlazilam przez nia bo przy domu obok byla impreza i duzo ludzi sie krecilo i gapilo. Postanowilam obejsc palac i sprobowac wejsc od tylu, od pol. Tam ogrodzenia nie ma i wejscie na teren jest mozliwe. Jest jednak dosc gleboki row wypelniony woda, o stromych zboczach. Bylo dosc chlodno wiec sobie darowalam ryzyko wpadania do zimnej wody. Z daleka palac wygladal na zamkniety, no moze jakies okienka na pierwszym pietrze umozliwialy eksploracje takze wnetrz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie