Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie

Autor Wiadomość
 Tytuł: Mrowiny
 Post Napisane: 9 lis 2009, o 21:46 
Przyjaciel

Pałac z XVI wieku, w latach 1870 - 1871 dokonano przebudowy w stylu renesansowym. Taki właśnie obiekt przetrwał do dnia dzisiejszego. Po wojnie mieściły się tu Żarowskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych a także szkoła. Niestety obecny stan obiektu pozostawia sporo do życzenia. Jest w rękach prywatnych. Zdjęcia niestety tylko ze sporej odległości.

Załączniki:
Mrowiny.jpg
Mrowiny.jpg [ 144.41 KiB | Przeglądane 952 razy ]
Mrowiny1.jpg
Mrowiny1.jpg [ 149.56 KiB | Przeglądane 952 razy ]
Mrowiny2.jpg
Mrowiny2.jpg [ 160.11 KiB | Przeglądane 952 razy ]

Ostatnio edytowano 3 paź 2014, o 13:26 przez fbatekb, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 24 lut 2011, o 22:31 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bSNCxAK23Sk[/youtube]

Post Napisane: 25 lut 2011, o 10:21 
Administrator

Imię: Jarek
Szkoda, że tak mało materiału o pałacu w Mrowinach :echh:

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 25 lut 2011, o 11:00 

Mam jeszcze gdzieś trochę zdjęć obiektu.
Tylko sam nie wiem jeszcze gdzie na dysku, sporo tego.
Niebawem znajdą się tutaj.
Pozdr.

Post Napisane: 25 lut 2011, o 20:50 
Moderator

Pochwały: 1
tpp napisał(a):
(...)

No właśnie, fajnie by było - najbardziej byłabym zainteresowana zdjęciem portalu, który pojawia się przez moment w powyższym filmiku ok. 2:24 .

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 26 lut 2011, o 22:02 

Pochwały: 1
Imię: Tymoteusz
Gruss z mrowiny:

Załączniki:
Komentarz: hydral
mrowiny.jpg
mrowiny.jpg [ 116.53 KiB | Przeglądane 1834 razy ]
Komentarz: hydral
mrowiny1.jpg
mrowiny1.jpg [ 112.43 KiB | Przeglądane 1834 razy ]

Post Napisane: 28 lut 2011, o 00:22 

Pare zdjęć Mrowin z terenu.

Załączniki:
Obraz 441.jpg
Obraz 441.jpg [ 80.4 KiB | Przeglądane 1822 razy ]
Obraz 443.jpg
Obraz 443.jpg [ 80.26 KiB | Przeglądane 1822 razy ]

Post Napisane: 28 lut 2011, o 00:45 

Aga napisał(a):
tpp napisał(a):
(...)

No właśnie, fajnie by było - najbardziej byłabym zainteresowana zdjęciem portalu, który pojawia się przez moment w powyższym filmiku ok. 2:24 .

więcej w wątku:
viewtopic.php?f=73&t=8227&p=39945#p39945

Post Napisane: 1 mar 2011, o 08:24 
Stalker

Imię: Klamra
tpp napisał(a):
O mnie będzie materiałem video.

Coś Ci powiem tpp. Oglądanie takich filmików zamiast zdjęć jest trochę uciążliwe. Tak samo jak lubię oglądać dobre zdjęcia, lubię również oglądać dobre relację video. A niestety, bez urazy stary, ale Twoje video to zwykła sklejka trzęsących się ujęć, nie mająca logicznego montażu, tylko weselne przejścia i prawie żadnej merytoryki. Kilka ogólnych planów można by wykorzystać jako stopklatki, które by robiły jako zdjęcia. Żeby mi przedstawić obiekt, nie muszę oglądać przez 10 sekund przedzierającego się obiektywu przez zieloną masę liści. Inna sprawa, nie kumam wmontowywania zdjęć w film. Skoro są same zdjęcia to można wrzucić zdjęcia. Po co to zamieniać w slideshow? Muzyka, czasami świetna (bo nie Twoja), ale taka muzyka nie uratuję takich zdjęć (dla wyjaśnienia nie tylko Tobie: Mówiąc zdjęcia, myślę o zdjęciach video, bo takie nazewnictwo się stosuje na planach filmowych i tv) Jak Cię to jara, to kup sobie statyw, poczytaj co to szwenk itd, wyłącz opcję "auto" w kamerze i przestań montować w windows movie makerze. Naprawdę, spoko że lubisz to robić, ale jeśli chcesz opierać na tym swoje relacje i pokazywać ludziom (a nie rodzinie przy kawie i ciastkach) to zacznij się starać żeby to nie wyglądało jak videorejestracja z wakacji albo wesela. Nie podaję Ci tych wskazówek złośliwie, po prostu zrobiłem kilka form video w życiu, pracowałem przy kilku produkcjach, lepszych, gorszych, amatorskich i profesjonalnych i wydaję mi się że wiem co mówię.

Post Napisane: 1 mar 2011, o 11:55 

Być może.

Montuje na Corelu. Kamerę mam amatorską.
A to jest taka forma filmu.

Znam zasady, bo także mam styczność z filmem.
Niestety podczas takich wypraw nie skupiam się na kręceniu filmu, to jest taki spontaniczny dodatek,a nie wielkie dzieło.

Mam pare swoich filmów nakręconych profesjonalnie, ale są to formaty vhs i beta i obecnie nie ma jak tego przegrać. Tzn. jest , ale na razie brak czasu.

Post Napisane: 1 mar 2011, o 12:09 
Stalker

Imię: Klamra
tpp napisał(a):
Znam zasady, bo także mam styczność z filmem.

Świetnie. Więc chociaż minimalnie je wykorzystuj, to więcej czasu nie zajmuje, niż przy produkcji tego co widzimy :)

tpp napisał(a):
Niestety podczas takich wypraw nie skupiam się na kręceniu filmu, to jest taki spontaniczny dodatek,a nie wielkie dzieło.

Ten dodatek jest męczący jak dla mnie. Oczywiście jak mi się nie podoba to nie muszę oglądać i rzeczywiście tego nie robie (oprócz kilku na początku)

tpp napisał(a):
Mam parę swoich filmów nakręconych profesjonalnie, ale są to formaty vhs i beta i obecnie nie ma jak tego przegrać. Tzn. jest , ale na razie brak czasu.

Co rozumiesz przez pojęcie profesjonalny film? To nie musi być nagrane profesjonalnie żeby było dobre.

Sorry, zapędziłem się w offtopie :/

Post Napisane: 1 mar 2011, o 12:25 

Masz rację słowo profesjonalny nie jest adekwatne. W końcu jestem raczej amatorem.

Ale dziękuję za komentarz, bo dzięki temu widzę co należy poprawić.

To jest budujące , bardzo dziękuję.
Nie zapędziłeś się - spokojnie.
Po prostu takie były emocje w danej chwili i tyle.

Powinienem bardziej się skupić na tym co wypracowałem na starych kamerach.
Stabilność ujęcia.
Czasem ja popatrzę na to z boku to też jestem lekko poirytowany.

Post Napisane: 3 paź 2011, o 16:47 
Przyjaciel

Imię: paulina
"Rezydencja w Mrowinach to niemal pałac z bajki. Idealnie wręcz odbija się w stawie, stwarzając wrażenie, że są tu dwie budowle. Przez długi czas nurkowie zawzięcie szukali tu zatopionych skarbów. W 1942 roku Günther Grundmann, niemiecki konserwator Prowincji Dolnośląskiej, rozpoczął ogromną akcję wywożenia z Wrocławia dzieł sztuki. Do lutego 1945 roku wyjechało 207 transportów. Jeden z nich trafił właśnie do Mrowin. W pałacu złożono około 400 pudeł z aktami oraz kilkadziesiąt skrzyń z jakimiś dobrami. Prawdopodobnie była to część zbiorów z wrocławskiego ratusza, a także Miejskich Zbiorów Sztuki. W 1945 roku skarby zabrała komisja rewindykacyjna. Po wsi krążyła jednak legenda, że kilka skrzyń wrzucono wcześniej do stawu i powinny leżeć tuż przy brzegu. Rozpoczęły się poszukiwania. Nie były oficjalne, nie były nawet jawne. Nurkowie starali się dokładnie penetrować dno, szanse jednak były marne. Po kilku dniach zrezygnowali. Pozostała jedynie opowieść o skarbach, których do dzisiaj nie odnaleziono.

Historia pałacu związała się na trwałe z rodem von Kulmitzów, tych samych, którzy rezydowali w Sobótce-Górce. Karol Fryderyk von Kulmitz kupił Mrowiny w 1868 roku i od razu zabrał się do przebudowy rezydencji. Powstał budynek z wieżą, ozdobiony neorenesansowymi detalami architektonicznymi. Kulmitz był prawdziwym człowiekiem sukcesu. Pracował m.in. przy budowie linii kolejowych na Śląsku, poszukiwał minerałów, brał udział w budowie huty „Naprzód” koło Wałbrzycha. Był współwłaścicielem browaru w Gorcach, właścicielem fabryki mosiądzu w Tyrolu i dwóch wałbrzyskich kopalń. Na początku XX wieku Kulmitzowie byli w trójce najbogatszych rodzin ziemi wrocławskiej. Dzisiaj o dawnej świetności rodu przypomina jedynie drewniany, malowany sufit w jednej z sal zrujnowanego pałacu"
http://www.asiapress.pl/magia6.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

niedaleko pałacu znajduje sie wieża ewangelickiego kosciola , zniszczonego w czasie wojny

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Tytuł: Re: Mrowiny
 Post Napisane: 15 lis 2013, o 19:17 

Imię: Ania
Byłam tam dzisiaj, niestety tylko od strony ogrodu. Wygląda na opuszczony...

Obrazek

Obrazek

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pałace, dwory » Pałace, dwory - Dolnośląskie