Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 20 paź 2017, o 11:39 

Imię: Agnieszka
W głębi pól baszowickiej wsi, mniej więcej na wysokości asfaltowej drogi prowadzącej na Hucisko, acz nieco dalej, znajduje się niezwracająca szczególnej uwagi figurka. Wysoka może na 3 m, brzydka, ale skrywająca, jeśli wierzyć legendom i opowieściom miejscowej ludności, w tym mojego własnego taty i dziadka, niesamowitą tajemnicę.

To jeden z moich pierwszych wpisów na blogu, aczkolwiek uznałam, że mając wiadomości z pierwszej ręki, szkoda o tym nie napisać. I, co zaskakujące, acz niezmiernie miłe, temat ten nurtuje nie tylko moją osobę, a sam wpis cieszy się częstymi odwiedzinami. To dziwne, bo nikt, poza miejscową ludnością, tak naprawdę nie ma prawa wiedzieć o tej kapliczce. Nie znajduje się ani przy drodze, ani nie o tym ma żadnej informacji przy ulicy, a jednak mimo wszystko kogoś to interesuje i ktoś jednak szuka na jej temat jakichkolwiek wiadomości.

Na ile one (w kwestii samej historii powstania kapliczki) są wiarygodne - tego nie wie chyba nikt. Ale motyw sam w sobie jest bardzo interesujący ;)

https://archeologiakozera.wordpress.com/2013/10/13/tajemnicza-figurka-w-baszowicach-woj-swietokrzyskie/

Ps. Nie chce, byście myśleli, że tanim kosztem wykorzystuje to forum do promocji swojego bloga. Zwyczajnie wypowiadam się tu o rzeczach, które mogę czymś poprzeć. A sprawa tej kapliczki naprawdę jest interesująca i może ktoś sam o niej coś wie, widział ją, jest stamtąd i będzie w stanie mi samej coś o tym powiedzieć ;) ;)

Post Napisane: 20 paź 2017, o 16:44 
Moderator

Pochwały: 1
Fajnie by było gdybyś dorzuciła jakieś zdjęcia kapliczki - w przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni przerzucić ten skąd inąd ciekawy wątek do Linkowni.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 24 paź 2017, o 09:20 

Imię: Agnieszka
Są w linku, dlatego nie wrzucałam, żeby nie powielać. Ale jeśli tak... :D

Obrazek

Jest tylko jedno :?

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty sakralne » Kapliczki, krzyże przydrożne » Kapliczki, krzyże przydrożne - Świętokrzyskie