Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Świętokrzyskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 21 cze 2010, o 21:54 
Stalker

Imię: Klamra
Wzgórze Piwnic - Czyli kompleks kilkudziesięciu małych pomieszczeń na niewielkim wzgórzu zajmującym ok 100 metrów kwadratowych, w królewskiej wsi Pierzchnica.

Ponieważ wieś leży na terenach podmokłych mieszkańcy nie podpiwniczali swoich domów. W związku z tym wybudowano kompleks piwnic na powierzchni. Pierwsze wzmianki pojawiły się 200 lat temu. Trzymano tutaj żywność i przechowywano wino.
Piwnice mają różne rozmiary. Ale najwięcej z nich mają 4m długości i 3m szerokości. Wysokość waha się od 1,5m do nawet 2,5m. Piwnice miały bardzo małe otwory wejściowe przez które trzeba było się wcisnąć i zejść po specjalnych schodo-drabinkach (które się nie zachowały). Istniał również system wentylacji. Ponieważ piwnice są od dawna nieużywane, w ostatnim czasie ludzie wrzucali tam śmieci. Ale gmina zainteresowała się zabytkiem, uprzątneła teren i obecnie szuka inwestora który mógłby zrobić coś z tym obiektem. W planie jest min. nietypowa karczma (co mnie osobiście nie przypadło do gustu)

Niestety, zdjęcia są z telefonu komórkowego. miałem okropną awarię i mój aparat też na tym ucierpiał. A raczej, nie mogłem się do niego dostać. Ale to dłuższa historia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano 14 lut 2018, o 18:41 przez Yossarian, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 23 cze 2010, o 09:48 
Administrator

Imię: Leszek
Czyżby ktoś Ci wjechał w tył samochodu i uczynił bagażnik niedostępnym?

A pomysł knajpy jest dla mnie delikatnie mówiąc dziwny - albo będą musieli w bardzo dużym stopniu przebudować te piwnice, albo lokal będzie dla wygimnastykowanych chudziaków :lol:

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 23 cze 2010, o 17:42 

To ciekawe miejsce już ktoś kiedyś odkrył... ;)

Cytuj:
W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit.(...) Drzwi prowadziły do hallu, który miał kształt rury i wyglądał jak tunel; był to bardzo wygodny tunel, nie zadymiony, z boazerią na ścianach i chodnikiem na kafelkowej podłodze; nie brakowało tu politurowanych krzeseł ani mnóstwa wieszaków na kapelusze i na płaszcze, bo hobbit bardzo lubił gości. Tunel wił się w skrętach, wił się i wił, wdrążajac sie głęboko, choć wcale nie prostą drogą, we wnętrze pagórka (...) Hobbici nie uznają schodów. Sypialnie, łazienki, piwnice, spiżarnie (...), garderoby (...), kuchnie, jadalnie - wszystko mieściło się na tym samym piętrze a nawet wzdłuż tego samego korytarza.

Pozdrawiam

Post Napisane: 23 cze 2010, o 17:49 
Administrator

Imię: Leszek
:rotfl3:
Właśnie parę dni temu sobie to odświeżałem (a teraz został mi III tom LOTR-a) :)

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 24 cze 2010, o 08:13 
Stalker

Imię: Klamra
le_szek napisał(a):
Czyżby ktoś Ci wjechał w tył samochodu i uczynił bagażnik niedostępnym?

Gorzej. Zatrzasnąłem kluczyki w bagażniku :)

A z knajpą dla mnie to też słaby pomysł. Podobno, miałoby być tak że karczma będzie osobnym budynkiem, tylko kilka pomieszczeń będzie połączonych w których będą stoliki czy jakoś tak...

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Świętokrzyskie