Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 3 kwi 2015, o 20:50 
Bratnia dusza

Imię: Norbert
Gorazdowo powiat wrzesiński ,gmina Kołaczkowo .Nie wiem jakie wiatry mnie zagnały w tą okolice ,ale dzięki temu natrafiłem na to ciekawe a zarazem tajemnicze miejsce . Otóż dowiedziałem się ze w parku znajdował się katolicki kościół drewniany który spłonął w 1892r. Tuz obok niego znajdował się cmentarz rodzinny Żychlińskich po którym pozostało kilka nagrobków .Spoczywa tutaj także Nepomucena Raszewska (Kęszycka h. Nałęcz). Jedna z mieszkanek Gorazdowa pokazała mi miejsce gdzie znajdowała się niewielka mogiła z małym krzyżem, oraz opowiedziała przekaz jakoby w mogile zakopano naczynia liturgiczne oraz komunikaty z pogorzeliska kościoła . Dzisiaj o to miejsce dba pewna pani nauczycielka której nie miałem przyjemności poznać co bardzo żałuje ,nie mniej jeszcze tam zajrzę w tamte strony …

Załączniki:
DSCN3566.JPG
DSCN3566.JPG [ 205.02 KiB | Przeglądane 494 razy ]
DSCN3564.JPG
DSCN3564.JPG [ 203.73 KiB | Przeglądane 494 razy ]
DSCN3567.JPG
DSCN3567.JPG [ 190.38 KiB | Przeglądane 494 razy ]
DSCN3568.JPG
DSCN3568.JPG [ 178.34 KiB | Przeglądane 494 razy ]
DSCN3577.JPG
DSCN3577.JPG [ 121.26 KiB | Przeglądane 494 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty sakralne » Opuszczone, zniszczone » Opuszczone, zniszczone - Wielkopolskie