Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Zamki, twierdze » Zamki zagraniczne » Zamki Chorwacji

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 8 sty 2017, o 22:45 

Imię: Darek
Rożnie się na temat tego dzieła fortyfikacyjnego mówi: fort św Mikołaja, lub też i twierdza. Choć w zasadzie w samej Chorwacji na obiekt ten mówi się "twierdza" ( Tvrđava Sv. Nilkole ), a przynajmniej tak to można wstępnie ( z języka chorwackiego ) przetłumaczyć.
Poniżej zamieszczam link z położenie owego "weneckiego cudu" - jako że architekt który to zaprojektował pochodził z Wenecji.

:arrow: https://www.google.pl/maps/place/Szyben ... 686685,14z
/data=!4m2!3m1!1s0x13352615d088d09d:0x400ad50862bcc20

Na zaprezentowanym planie, widać iż są to okolice Szybeniku. I żeby te budowlę znaleźć trzeba po prostu: powiększyć mapę, przejść na opcje "satelita" ( najlepiej ) i poszukać przy ujściu kanału św. Antoniego do Adriatyku.

Poniżej jedno zdjęcie - "na smak", robione z resztą z pokładu jachtu. Oraz link do albumu zdjęciowego, gdzie jak widać wszystkie zdjęcia były robione z pokładu owego jachtu.

:arrow:
Załącznik:
twierdza św Mikołaja.jpg
twierdza św Mikołaja.jpg [ 196.41 KiB | Przeglądane 242 razy ]

:arrow: https://photos.google.com/album/AF1QipM ... LM8Jh2qLeq

Nie jest też tego dużo. Bo pewien mój dobry kumpel ( z "piaskownicy" - jeszcze ), przekazał mi te zdjęcia ze swoim "błogosławieństwem" do publikacji na różnych forach.
Sam dużo jeździ i dużo zdjęć "cyka", lecz ma strasznie mało czasu aby te fotki gdzieś zaprezentować.
Postanowił przelać ten "obowiązek" na mnie, abym ja w ramach swojej działalności na rożnych forach. Pokazał za niego ( z jego prywatnym zastrzeżeniem "Gentlemanly agreement" ), te co ciekawsze zakątki Europy gdzie go akurat "poniosło".
Tutaj przepływali żaglówką obok i zrobił akurat tyle zdjęć na ile mu czas pozwolił.

Post Napisane: 9 sty 2017, o 13:54 
Moderator

Pochwały: 1
Gogo napisał(a):
Oraz link do albumu zdjęciowego, gdzie jak widać wszystkie zdjęcia były robione z pokładu owego jachtu.

:arrow: https://photos.google.com/album/AF1QipM ... LM8Jh2qLeq

:(

Załączniki:
Google.jpg
Google.jpg [ 56.41 KiB | Przeglądane 224 razy ]

Post Napisane: 9 sty 2017, o 19:17 
Administrator

Imię: Leszek
Moje ładniejsze (jestem zalogowany w google) :mrgreen:

Załączniki:
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg [ 18.06 KiB | Przeglądane 209 razy ]

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński
 Zobacz profil GG  

Post Napisane: 10 sty 2017, o 00:17 

Dajcie znać czy tym razem link do albumu działa.

:arrow: https://photos.google.com/share/AF1QipP ... pGTzhZd1Nn

Post Napisane: 10 sty 2017, o 10:03 
Administrator

Imię: Leszek
U mnie tak.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 10 sty 2017, o 17:48 
Bratnia dusza

Imię: Zygmunt
Album oczywiście na razie się otwiera, ale od razu nasuwają mi się pytania;
Jak to się ma do zasad i zaleceń w regulaminie forum: - "III. Zdjęcia i skany - 15. Ilustrując swój post staraj się załączać tylko swoje własne zdjęcia lub skany materiałów Twojego autorstwa." (Wprawdzie każdy może załączyć dowolne i kogokolwiek zdjęcia nie informując o tym, dla mnie osobiście to żadna satysfakcja. W tym albumie oprócz fortu widać osoby, które nie wiesz, czy sobie życzą być udostępnionymi. Może, gdybyś Ty robił zdjęcie, uważałbyś aby ich nie objąć).
Czy po kilku miesiącach/latach zdjęcia dalej tam będą? Z obserwacji niestety wynika, że wielu przypadkach po zdjęciach z przeglądarek zostają tylko znaczki, jak poniżej:

Załączniki:
3 przykłady.jpg
3 przykłady.jpg [ 72.57 KiB | Przeglądane 143 razy ]

Post Napisane: 11 sty 2017, o 00:03 

Sigismvandi napisał(a):
Jak to się ma do zasad i zaleceń w regulaminie forum: - "III. Zdjęcia i skany - 15. Ilustrując swój post staraj się załączać tylko swoje własne zdjęcia lub skany materiałów Twojego autorstwa." (Wprawdzie każdy może załączyć dowolne i kogokolwiek zdjęcia nie informując o tym, dla mnie osobiście to żadna satysfakcja. W tym albumie oprócz fortu widać osoby, które nie wiesz, czy sobie życzą być udostępnionymi. Może, gdybyś Ty robił zdjęcie, uważałbyś aby ich nie objąć).
Czy po kilku miesiącach/latach zdjęcia dalej tam będą? Z obserwacji niestety wynika, że wielu przypadkach po zdjęciach z przeglądarek zostają tylko znaczki, jak poniżej:

Ja się z tobą w 100 procentach zgadzam. Lecz w tym i w podobnych przypadkach u mnie, diabeł tkwi w szczegółach.
Otóż przy każdym zdjęciu robionym aparatem obecnej klasy jest informacja: kiedy to było, o której godzinie, jakim aparatem i coś tam jeszcze.
Jeżeli miałeś styczność ze zdjęciami robionymi przeze mnie, to mogłeś się zorientować że robione są telefonem. Jako że na dobry ( lub też taki sobie ) sprzęt niestety mnie nie stać.
A na tych fotkach jest że robione są przy pomocy aparatu albo Nikon albo Sony. A to nie jest mój sprzęt i samo z siebie nasuwa się to, że mogę sobie coś przywłaszczać. A ja nie tylko sobie czyjejś pracy nie przywłaszczam, lecz też podaje to do wiadomości "zamieszam nie swoje - ponieważ proszono mnie oto aby to rozpowszechnić".
Natomiast jeżeli chodzi o przypadkowe osoby w kadrze, to możesz mi wierzyć lub nie - lecz te osoby o tym wiedzą. Ponieważ kumpel ich o tym fakcie poinformował. A jako że znamy się obaj jeszcze od "piaskownicy", mamy do siebie pełne zaufanie.
Gwoli ścisłości na tym forum są zamieszczone przeze mnie trzy ( na pewno ) inne albumy, też ze zdjęciami robionymi przez moich znajomych. Na które dostałem pozwolenie na prezentacje, choć przez przypadek zapomniałem o tym wspomnieć. I są to na pewno zamki: Savonlinna, Knin oraz Karlstein.
"Gentlemanly agreement": dla mnie, dla niego, oraz kilku innych osób z mojej "paczki", bardzo wiele znaczy. Być może brzmi to trochę jakby nie na dzisiejsze czasy, lecz wśród moich bliskich znajomych - tak akurat jest. Możesz się śmiać, dziwić, pukać w czoło - wolno Ci, masz do tego konstytucyjne prawo.
A jeżeli chodzi o przeglądarki, to nie martwię się tym, że mi zdjęcia uciekną. Mam to skopiowane i podeślę przy pomocy czegoś innego.

...................................................................................................................................................................

I jeszcze raz prośba o info czy album się otwiera. Coś tam jest z linkiem do niego.

:arrow: https://photos.google.com/share/AF1QipP ... pGTzhZd1Nn

Jak będą znowu jakiś jaja, to wkleję zdjęcia po sztuce. I żeby uspokoić wrażliwych, ominę te dwa ostatnie. Gorzej że oprócz tych osób w kadrze, pokazują one pewna treść samego obiektu.

Post Napisane: 11 sty 2017, o 19:13 

@Gogo: link działa

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Zamki, twierdze » Zamki zagraniczne » Zamki Chorwacji