Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Muzea i skanseny » Muzea i skanseny - Mazowieckie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 21 lut 2011, o 19:23 
Przyjaciel

Bardzo blisko Warszawy jest ciekawe miejsce, które warto zobaczyć :) Jest to prywatne muzeum w Otrębusach.
Gdy tylko wejdziemy na teren witają nas czołgi i stare autobusy, jest tam nawet czołg Rudy :) byliśmy tam w listopadzie w czasie deszczu, liście leżały wszędzie i stwarzały dodatkową niesamowitą atmosferę tego miejsca.

Obrazek

Przed wejściem do hali w której stoją cenniejsze zabytki znaleźliśmy jeszcze stary traktor, wielki silnik samolotowy i inne dekoracje :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście jest urzekające, ale gdy już wejdziemy do pierwszej hali to miłośnicy motoryzacji zarumienią się z zachwytu, a wszyscy inni nie pozostaną obojętni :)
Pełno tu samochodów i motocykli sprzed lat, zachowanych w pięknym stanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są też motocykle :)

Obrazek

A na ścianach ?...przedpotopowe wózki dziecięce i stare rowery... super :)

Obrazek

Miłośnikom motoryzacji polecam :)

Ostatnio edytowano 1 lis 2014, o 18:20 przez mewen, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 21 lut 2011, o 21:23 
Stalker

Imię: Klamra
To muzeum należące do Patryka Mikiciuka (prowadzi Legendy PRLu na TVN Turbo)i jego ojca. Mikiciuka bardzo lubię. Ale mam mieszane uczucia co do tego miejsca. Tzn nie byłem tam, a bardzo chciałem jechać. Ale mój ojciec (również miłośnik staroci) był, i powiedział mi że to następna upchana graciarnia. tzn niby jest dużo baaardzo wartościowych eksponatów, ale wszystkie tak upchane, że do niektórych nie ma wręcz dostępu, lub nie można ich obejrzeć w pełnej krasie. Do jednego samochodu musiał się przeciskać przez jakieś chaszcze :) Jednak, być może muszę się sam przekonać.

Post Napisane: 21 lut 2011, o 23:03 
Przyjaciel

Cytuj:
wszystkie tak upchane, że do niektórych nie ma wręcz dostępu, lub nie można ich obejrzeć w pełnej krasie. Do jednego samochodu musiał się przeciskać przez jakieś chaszcze Jednak
I miał rację, upchane do granic... Tyle, że po prostu nie mają miejsca na tą ilość eksponatów... A wolę upchane a zobaczyć niż luz i mało co... Tak że warto zobaczyć mimo utrudnień ;)

Post Napisane: 13 wrz 2017, o 11:53 
Przyjaciel

Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach padło ofiarą złodziei. Skradziona została syrena 104.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 40737.html

Post Napisane: 13 wrz 2017, o 12:08 

Imię: Piotr
Widocznie to był najbardziej wartościowy zabytek.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Muzea i skanseny » Muzea i skanseny - Mazowieckie