Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 19 lip 2013, o 21:45 
Moderator

Imię: Franz
Wszedłeś do środka?

Post Napisane: 19 lip 2013, o 21:46 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
w którym?
zamknięte schrony są zamknięte kratą na których są kłódki na trójkątny klucz ;)

Post Napisane: 27 kwi 2014, o 22:05 
Moderator

@ @ndrzej,
Dzięki za info na PW.

Dzisiaj byłem na Gorajach, ale deszcz wywiał mnie z po godzinnym marszu. Jeszcze nie doszedłem do PPK (06-GO-03) z tematu viewtopic.php?f=406&t=17377&start=20 a już byłem w 100 % przemoczony. Do schronu dochodziłem drogą pełen optymizmu, ale ostatni odcinek dojścia do schronu całkowicie mnie zmoczył. Gdybym wiedział, że leśnicy od przedpola dokonali lekkiego spustoszenia, inaczej zaplanowałbym wypad. Poniżej wspomniany PPK i pancerz ckm.

Auf...

Załączniki:
PPK (01).JPG
PPK (01).JPG [ 447.86 KiB | Przeglądane 833 razy ]
NPS-3.JPG
NPS-3.JPG [ 382.23 KiB | Przeglądane 833 razy ]

Post Napisane: 28 kwi 2014, o 06:20 
Bratnia dusza

Franz Aufmann napisał(a):
@ @ndrzej,
Dzięki za info na PW.

Dzisiaj byłem na Gorajach, ale deszcz wywiał mnie z po godzinnym marszu. Jeszcze nie doszedłem do PPK (06-GO-03) z tematu http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.p ... 7&start=20 a już byłem w 100 % przemoczony. Do schronu dochodziłem drogą pełen optymizmu, ale ostatni odcinek dojścia do schronu całkowicie mnie zmoczył. Gdybym wiedział, że leśnicy od przedpola dokonali lekkiego spustoszenia, inaczej zaplanowałbym wypad. Poniżej wspomniany PPK i pancerz ckm.

Auf...

Dwie ostatnie zimy dość mocno nadwyrężyły lasy Gorajów.
Szkoda że nie dałeś znać że jednak jesteś na Roztoczu, dołączyłbym i może w tym przypadku poprowadził inną drogą, celowo nie planowałem sobie nic na niedzielę.

Post Napisane: 28 kwi 2014, o 09:15 
Bratnia dusza

Gdybym wiedział, że leśnicy od przedpola dokonali lekkiego spustoszenia...

Masz zdjęcie przedpola?

Post Napisane: 28 kwi 2014, o 12:24 
Moderator

@ndrzej napisał(a):
Gdybym wiedział, że leśnicy od przedpola dokonali lekkiego spustoszenia...

Masz zdjęcie przedpola?

Nie mam. Sporo drzew zostało wyciętych, ale nie na tyle dużo, aby na zdjęciu uzyskać zarys równi ogniowej.

Prognozy nie wspominały o deszczach. Dojechałem pod sam las. Było pochmurno. Marsz utrudniały liściaste krzaki nasączone wodą jak gąbka. Deszcz zaczął padać dopiero przed schronem. Na gorąco zrobiłem zdjęcia pancerza i wszedłem do środka przeczekać deszcz. Po godzinie zrezygnowałem. Wróciłem do autka, przebrałem się i już w necie zacząłem na gorąco sprawdzać pogodę. W Przemyślu nie padało, więc tam pojechałem.

Auf...

Post Napisane: 28 kwi 2014, o 12:56 
Bratnia dusza

ale do tego schronu to idzie się prawie cały czas dróżką bez żadnych krzaków, dosłownie jest tylko kilka metrów zarośli ;).
To tak jak mnie we wtorek wygoniły burze spod Dubików a od Narola miałem piękną pogodę

W zeszłą zimę (marzec-kwiecień) wyłamało masę drzew, cały opad zamarzał na gałęziach. jak byłem w kwietniu to sterczały tylko kikuty, dosłownie co drugie trzecie drzewo było uszkodzone. w maju ruszyła wycinka.
tak wyglądały w kwietniu
Obrazek Obrazek

Post Napisane: 28 kwi 2014, o 18:16 
Bratnia dusza

Imię: Mateusz
Cytuj:
Marsz utrudniały liściaste krzaki nasączone wodą jak gąbka. Deszcz zaczął padać dopiero przed schronem.

Auf, powiedz mi kto chodzi po lesie liściastym lub po krzakach w czasie deszczu lub po deszczu?

:face:

Post Napisane: 29 kwi 2014, o 21:56 
Moderator

Mate napisał(a):
Cytuj:
Marsz utrudniały liściaste krzaki nasączone wodą jak gąbka. Deszcz zaczął padać dopiero przed schronem.

Auf, powiedz mi kto chodzi po lesie liściastym lub po krzakach w czasie deszczu lub po deszczu?

:face:

Prognozy nie przepowiadały ulewy. Wyruszyłem z Warszawy już o piątej rano. Po drodze miałem bezdeszczową pogodę. W Gorajach było pochmurno. Bez problemu podszedłem do PDOTa, ładnie odsłoniętego przez wycinkę drzew i krzewów. Schron nie był absorbujący, ale spędziłem w nim kilkanaście minut. Po drodze do PPK z odsłoniętym zestawem NPS-3 zaczął kropić deszczyk, który zmienił się w ulewę.
Wspomniany PPK interesował mnie od kilku miesięcy. Chciałem rozeznać teren i zobaczyć wreszcie zastosowany sposób podparcia pancerza.

Auf...

Załączniki:
PDOT 07 Goraje (01).JPG
PDOT 07 Goraje (01).JPG [ 204.08 KiB | Przeglądane 781 razy ]
PDOT 07 Goraje (02).JPG
PDOT 07 Goraje (02).JPG [ 201.18 KiB | Przeglądane 781 razy ]

Post Napisane: 4 maja 2014, o 22:44 
Moderator

Cytuj:
Wspomniany PPK interesował mnie od kilku miesięcy.

Strop pomiędzy dolną a górną kondygnacją jest uszkodzony w pomieszczeniu z szybem zejściowym. Można jednak dostać się do izb bojowych.

Załącznik:
PPK Goraje (5).JPG
PPK Goraje (5).JPG [ 136.09 KiB | Przeglądane 766 razy ]
Widok od strony izby bojowej.

Załącznik:
PPK Goraje (6).JPG
PPK Goraje (6).JPG [ 108.69 KiB | Przeglądane 766 razy ]

Załącznik:
PPK Goraje (4).JPG
PPK Goraje (4).JPG [ 108.06 KiB | Przeglądane 766 razy ]

Załącznik:
PPK Goraje (8).JPG
PPK Goraje (8).JPG [ 110.34 KiB | Przeglądane 766 razy ]
Widok od strony śluzy.

Przyjrzałem się sposobie osadzenia pancerza NPS-3. Pod ceownikiem podpierającym pancerz znajdowało się kilka poziomujących podkładek blaszanych. Na zajęciu zaznaczyłem zestaw czworokątem. Prawdopodobnie otwory ustalające ceownik zostały wykonane na rożnej wysokości. Podparcie pancerza od zewnętrznej strony skorygowano o grubość pionowej części ceownika.

Załącznik:
PPK Goraje (3).JPG
PPK Goraje (3).JPG [ 132.54 KiB | Przeglądane 766 razy ]

Auf...

Post Napisane: 19 maja 2014, o 12:55 
Bratnia dusza

Panowie,
Czy dwukondygnacyjny schron 06-GO- 11 PPK dla 2xNPS-3 + kopuła, posiadał strzelnicę zapola?

I musimy podjąć decyzję.
Cytat z tego wątku dotyczący PPK 06-GO- 12:
"Schron dwukondygnacyjny do ognia bocznego PPK uzbrojony w 3 ckmy NPS i rkm obrony wejścia, w schronie przewidziana była kopuła

Cytat z : viewtopic.php?f=441&t=20195
"PO Goraje, 06-GO-12 - jednokondygnacyjna półkaponiera PPK uzbrojona w 3 zestawy NPS-3 w tym jeden w orylonie, z rowem diamentowym i kopułą pancerną. Zestaw NPS-3 zlokalizowany bliżej orylonu został odstrzelony tak samo jak kopuła pancerna. Kilka ścianek działowych wewnątrz zostało zburzonych. Schron nosi ślady ostrzału."

PPK 06-GO- 12 jest jednokondygnacyjny czy dwukondygnacyjny?

Post Napisane: 19 maja 2014, o 14:32 
Bratnia dusza

Mate napisał(a):
Panowie,
Czy dwukondygnacyjny schron 06-GO- 11 PPK dla 2xNPS-3 + kopuła, posiadał strzelnicę zapola?

Nie.

Mate napisał(a):
I musimy podjąć decyzję.

PPK 06-GO- 12 jest jednokondygnacyjny czy dwukondygnacyjny?

Jednokondygnacyjny.

Post Napisane: 19 maja 2014, o 19:14 
Bratnia dusza

byłem pewny że już raz korygowałem ten błąd jeśli chodzi o ilość kondygnacji.
zaraz sprawdzę i ewentualnie skoryguję,

Post Napisane: 2 gru 2015, o 01:58 
Moderator

Byłem kilka razy na Gorajach, ale nigdy nie dotarłem do schronu do ognia czołowego 06-GO-09. Wczesne moje zainteresowania dotyczyły schronów do ognia bocznego - PPK i OPPK. Ze zdjęcia Piotra wynika, że powinien mieć zewnętrzną strzelnicę obrony wejścia (Niemcy określali ją jako strzelnicę flankującą zapole).

Czy koledzy posiadają zdjęcia schronu 06-GO-09?
Jaka jest konfiguracja zbrojenia schronu?

Post Napisane: 2 gru 2015, o 14:32 
Bratnia dusza

Na mapce Kierpost schron pokazano od strony wejścia (fotka z typowym opisem). Ma typowe rozwiązanie elewacji jak jednokondygnacyjne schrony z zewnętrzna strzelnicą obrony wejścia.
Czy schron jest dostępny?

Post Napisane: 2 gru 2015, o 18:38 
Bratnia dusza

Ten schron, to jedyny jakiego nie odwiedziłem na rawsko ruskim, zawsze jest jakoś nie po drodze.
uzupełnienie schronu - viewtopic.php?f=407&t=26772
edit
nie jedyny, jest jeszcze ppk(mp) na zamkniętym terenie prywatnym

Ostatnio edytowano 2 lut 2018, o 11:52 przez sklsk, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: 2 gru 2015, o 21:52 
Moderator

Cytuj:
Ten schron, to jedyny jakiego nie odwiedziłem na rawsko ruskim, zawsze jest jakoś nie po drodze.

Może @ndrzej nas poratuje kilkoma zdjęciami?

Post Napisane: 3 gru 2015, o 21:26 
Bratnia dusza

Może @ndrzej nas poratuje kilkoma zdjęciami?

Ten schron jest kłopotliwy do fotografowania (przynajmniej dla mnie) bo rośnie tam dużo krzaków i drzew, trudno uchwycić całą bryłę schronu. Mam kilka zdjęć, różnej jakości a te dwa najlepiej prezentują schron. Ze środka nie mam.
Schron w konfiguracji uzbrojenia licząc zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara: NPS-3, NPS-3, DOT-4. Nie zamontowano zestawów NPS-3, po DOT-4 pozostała wielka dziura po działaniu saperów.

Załączniki:
06-GO-09_Front.JPG
06-GO-09_Front.JPG [ 142.77 KiB | Przeglądane 454 razy ]
06-GO-09_Tył.JPG
06-GO-09_Tył.JPG [ 137.7 KiB | Przeglądane 454 razy ]

Post Napisane: 3 gru 2015, o 23:06 
Moderator

Piękny schron :shock: i wspaniale zdjęcia :D

Na lewej ścianie widoczna nisza z rurami odprowadzającymi powietrze i spaliny z maszynowni. Krawędź pionowa niszy znajduje się w jej 1/4 długości ściany, licząc od strony czoła schronu. Wejście do schronu po lewej stronie. Szczelina antydetonacyjna za narożnikiem ściany tylnej i lekko wchodzi w rozglifienie strzelnicy obrony bliskiej. Otwór wyjścia ewakuacyjnego przy narożniku.

Czy strop między kondygnacjami jest nienaruszony na całej powierzchni?
I najważniejsze pytanie. Jest dostępny?

Post Napisane: 4 gru 2015, o 08:47 
Bratnia dusza

Cytuj:
Piękny schron :shock: i wspaniale zdjęcia :D

Wspaniałe zdjęcia :lol: schron też :D

A jednak schron jest dwukondygnacyjny.
Typologia sowieckich schronów wg Franza Aufmanna:
:arrow: pomierzone i narysowane,
:arrow: pomierzone i nienarysowane,
:arrow: niepomierzone.

lub

:arrow: nieudostępnione
:arrow: udostępnione :rotfl3:

Auf, kiedy jedziemy :?:

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne » Fortyfikacje "Linii Mołotowa" » 06 Rawsko-Ruski Rejon Umocniony