Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne » Fortyfikacje "Linii Mołotowa"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 28 cze 2014, o 10:29 
Bratnia dusza

Franz Aufmann napisał(a):
Czy można Kolegów prosić o informację lub wskazanie dobrze zachowanych dwukondygnacyjnych PPK z suchą dolna kondygnacją?

Rawsko Ruski RU, PO Goraje, 06-GO-13, 2xNPS-3, lekko ostrzelany.

Post Napisane: 28 cze 2014, o 15:45 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
Na gorajach nie tylko go-13, też go-03 ,ten do którego już podchodziłeś
Mm- w tej chwili nie są pewne

Post Napisane: 30 cze 2014, o 13:38 
Bratnia dusza

Imię: Mateusz
Dwukondygnacyjny PPK obfociliśmy w Wołkuszu. W Grodzieńskim RU uruchomiłem wątek viewtopic.php?f=443&t=21325 Są również zdjęcia PPK z Przemyskiego RU viewtopic.php?f=388&t=20557 . W Gorajach oba schrony mają uszkodzone stropy między kondygnacjami. Trudno mi powiedzieć, czy można wykonać pomiary :D Po schronie trzeba trochę pochodzić z miarką :D Czy w go-13 da się chodzić po schronie?

Post Napisane: 30 cze 2014, o 14:33 
Bratnia dusza

Mate napisał(a):
W Gorajach oba schrony mają uszkodzone stropy między kondygnacjami.

A jeszcze w kwietniu tego roku 06-GO-13 miał cały strop. ;)

Mate napisał(a):
Czy w go-13 da się chodzić po schronie?

Bez żadnego problemu.

Post Napisane: 30 cze 2014, o 19:29 
Bratnia dusza

byle by własne światło mieć,
w tej chwili jednym problemem, ale to bardzo uciążliwym jest obecność owadów, tak zwane ślepaki które dość dotkliwie gryzą

Post Napisane: 30 cze 2014, o 20:48 
Bratnia dusza

Imię: Marek
sklsk napisał(a):
byle by własne światło mieć,
w tej chwili jednym problemem, ale to bardzo uciążliwym jest obecność owadów, tak zwane ślepaki które dość dotkliwie gryzą

Muszki są "kłopotliwe". Nie da sie dłużej wyciedzieć w takim pomieszczeniu. :sciana:

Mate napisał(a):
Dwukondygnacyjny PPK obfociliśmy w Wołkuszu. W Grodzieńskim RU uruchomiłem wątek viewtopic.php?f=443&t=21325

To jest idealny schron do mierzenia. Nie ma rowu diamentowego i krzaków, które utrudniają dostęp. Również są problemy z taśmą mierniczą, która ciągle się plącze. Proponuję zacząć od tego schronu.

Post Napisane: 10 lip 2014, o 15:25 
Bratnia dusza

Wątek wyodrębniony z viewtopic.php?f=388&t=20001&start=20 Przepraszam za komplikacje.
Auf 2014.07.14

Master napisał(a):
Przeglądałem już wątek viewtopic.php?f=407&t=19091 aby znaleźć potwierdzenie wyprowadzenia spalin z pomieszczenia pod kazamatą dla NPS-4. Niestety dokumentacja fotograficzna na forum obiektu OPPK 14 z po Dęby jest niekompletna i nie obejmuje tej części schronu.
Posiadasz jakieś zdjęcia?

Niestety, dolna kondygnacja schronu 06-DB-09 (OPPK-14 na mapce sklsk) jest zalana wodą.

Post Napisane: 10 lip 2014, o 18:27 
Bratnia dusza

obecnie nie mam możliwości zejść na dolną kondygnacje, są problemy nawet z samym dojściem do schronu. nogi zapadają się do wpół łydki w ziemię. ostatniej zimy bylem na dolnej kondygnacji (niski poziom wody i warstwa lodu) ale wycofałem się ze względu na zbyt duże ryzyko) Okresowo pojawiają się okazje ze można go sprawdzić.

Z p.o. Dęby u mnie, zdjęcia są najbardziej nieaktualne, mam nadzieję w tym roku je odświeżyć

Post Napisane: 10 lip 2014, o 22:18 
Moderator

Imię: Franz
Cytuj:
Z p.o. Dęby u mnie, zdjęcia są najbardziej nieaktualne, mam nadzieję w tym roku je odświeżyć

Łatwo powiedzieć i znacznie trudniej powiedzieć. Z RRRU i Przemyskiego RU posiadam zaledwie kilka zdjęć. Wprawdzie posiadam w miarę dobrze wykonaną dokumentację fotograficzną z północnych RU, to nie mogę myśleć o "odświeżeniu" dokumentacji fotograficznej obiektów w wspomnianych rejonów umocnionych, tylko o jej wykonaniu.
Planuję w październiku i w pierwszej połowie listopada zorganizować około trzech wyjazdów na RRRU. Mam już małą listę obiektów, które powinienem obligatoryjnie zwiedzić. Na tej liście znajdują się schrony z osadzonymi polskimi kopułami a OPPK 14 z p.o. Dęby ma taką kopułę. Jeżeli poziom wody opadłby do kilkunastu cm, chętnie zeszedłbym do dolnej kondygnacji.

Post Napisane: 10 lip 2014, o 22:36 
Bratnia dusza

Ja na p.o.Dęby mam 20 km, więc jestem prawie na miejscu. nie w każdą pogodę da się wejść na ten kawałek pól. Jeśli czas i warunki pozwolą mogę pod koniec sierpnia w miarę monitorować poziom i możliwość wejścia.
Z RRRRU mam kilka tys zdjęć, lecz jak się okazuje nie jest to, to co bym chciał mieć. Kiedyś nie zwracałe uwagi na dość istotne dla mnie dziś szczegóły, no i brak normalnego sprzętu, lamp, oświetlenia, no i umiejętności bo dopiero od bardzo niedawna zająłem się tym.

Post Napisane: 10 lip 2014, o 23:00 
Moderator

sklsk napisał(a):
Ja na p.o.Dęby mam 20 km, więc jestem prawie na miejscu. nie w każdą pogodę da się wejść na ten kawałek pól. Jeśli czas i warunki pozwolą mogę pod koniec sierpnia w miarę monitorować poziom i możliwość wejścia.

@Pawle, dzięki serdeczne za informację. Dla mnie, tak dobre rozeznanie warunków panujących w schronie jest bezcenne. W takim razie spokojnie czekam na Twój sygnał. Poziom wody w schronie nie neguje konieczności pojechania na RRRU. Nie mam szczęścia do RRRU. Mój ostatni wyjazd na RRRU w fatalną pogodę a prognoza nie była zła, zakończył się w Przemyślu. Wystarczył komunikat radiowy o bezdeszczowej pogodzie, gdy siedziałem w autku przemoczony i przygaszony po eksploracji PPK (widziałem tylko dwa schrony) na Gorajach.

Bądźmy w kontakcie.

Franz

Post Napisane: 10 lip 2014, o 23:24 
Bratnia dusza

Planuję w październiku i w pierwszej połowie listopada zorganizować około trzech wyjazdów na RRRU. Mam już małą listę obiektów, które powinienem obligatoryjnie zwiedzić. Na tej liście znajdują się schrony z osadzonymi polskimi kopułami a OPPK 14 z p.o. Dęby ma taką kopułę. Jeżeli poziom wody opadłby do kilkunastu cm, chętnie zeszedłbym do dolnej kondygnacji.

Proponuję zajrzeć do OPPK 06-WD-08 na Wielkim Dziale ma suchą dolną kondygnację i na pierwszy rzut oka jest bliźniaczy do OPPK 06-DB-09.

PS. Mieliśmy stosować numerację wg. Kriepost.org.

Post Napisane: 10 lip 2014, o 23:43 
Bratnia dusza

Bądźmy w kontakcie.

Franz

teraz troszkę pracy, ale od połowy sierpnia po słowacji powinienem być cały czas na miejscu. jeśli będziesz planował wyjazd daj po prostu znać, postaram się sprawdzić czy jest dostęp. gdyby jednak woda okazała się dość nisko wcześniej i grunt stabilny, będę się odzywał.

@ndrzej napisał(a):
Proponuję zajrzeć do OPPK 06-WD-08 na Wielkim Dziale ma suchą dolną kondygnację i na pierwszy rzut oka jest bliźniaczy do OPPK 06-DB-09.

Jak by tak kilka osób zebrać to może i kopułę by ustawił prawidłowo, miał by co Sikorski z chłopakami od Wziny komentować ;)
na pewno różnią się kopułami, nie wiem na ile to istotne dla Franza w tym momencie

Post Napisane: 11 lip 2014, o 12:57 
Bratnia dusza

Cytuj:
na pewno różnią się kopułami, nie wiem na ile to istotne dla Franza w tym momencie

Jak znam Franza, będzie chciał "dotknąć" obie :rotfl3: Nie zrezygnuje z tego schronu nawet jeśli będzie zalany do połowy górnej kondygnacji.
Cytuj:

Też chciałbym załapać się na wyjazd. :D Do tej pory nie miałem okazji oglądać w realu OPPK z kopułą. Widziałem jendo i dwupiętrowe OPPK na Brzeskim RU. Dwie jednopiętrówki zachowały się w bardzo dobrym stanie jak na mołotkowe warunki. Mam je dobrze obfocone. Suchy schron, jak proponuje @ndrzej, jest idealny do eksploracji ale bez dreszczyka emocji :D "Mokry" można eksplorować bez ryzyka jak wyjazd jest kilkudniowy. Szacuję że p.o. Dęby z 16 obiektami zajmą Franzowi jeden dzień - 10-12 godzin. Wołkusz na Grodzieńskim RU wymagał dwóch wyjazdów i planowaliśmy eksplorować wszystkie schrony z wyjątkiem jednoizbówek.

Post Napisane: 11 lip 2014, o 13:29 
Bratnia dusza

wszystko zależy czego się szuka. p.o. Dęby jest mocno zniszczony, nie daje frajdy z szukania schronów.

Najprzyjemniejszy do zwiedzania jest p.o. Wielki Dział, posiada wszytko to co lubię. 2 APK w bardzo dobrym stanie, 2 bardzo ciekawie ostrzelane schrony, piękny las i pofałdowany teren.

Jeśli chodzi o kopuły to najobfitszy jest jest p.o.Mosty Małe.- 3 kopuły

Post Napisane: 11 lip 2014, o 21:21 
Moderator

Oczywiście, że chciałbym zobaczyć obie kopuły i schrony w których zostały osadzone. Niestety eksploracja musi być rozłożona w czasie. Schrony położone są na terenie Roztocza, które zachowało swoje piękno a ludzie nadal są sympatyczni. Zaplanujemy zwiedzanie obiektów, ale musimy nasze wyjazdy zgrać z dobrymi prognozami pogody.

Post Napisane: 12 lip 2014, o 12:27 
Bratnia dusza

sklsk napisał(a):
@ndrzej napisał(a):

Wiem,że różnią się kopułami, ale chodziło mi o samą bryłę schronu i rozwiązania konstrukcyjne.

Post Napisane: 13 lip 2014, o 01:27 
Bratnia dusza

Imię: Marek
Oczywiście, że chciałbym zobaczyć obie kopuły i schrony w których zostały osadzone. Niestety eksploracja musi być rozłożona w czasie. Schrony położone są na terenie Roztocza, które zachowało swoje piękno a ludzie nadal są sympatyczni. Zaplanujemy zwiedzanie obiektów, ale musimy nasze wyjazdy zgrać z dobrymi prognozami pogody.

Przecież jest to ten sam model kopuły. Kopuły różnią się tylko ilością strzelnic. To tak jakby w kopule z Wielkiego Działu zabrakło dwóch strzelnic.

Post Napisane: 13 lip 2014, o 19:23 
Bratnia dusza

Master napisał(a):

Przecież jest to ten sam model kopuły. Kopuły różnią się tylko ilością strzelnic. To tak jakby w kopule z Wielkiego Działu zabrakło dwóch strzelnic.

Kopuła na Wielkim Dziale nie jest osadzona w otworze technologicznym, tylko postawiona. Jako jedna jest w całości widoczna, ale nie można do niej wejść. Źle została ustawiona blaszana płyta z wycięciem na właz.

Post Napisane: 14 lip 2014, o 15:47 
Bratnia dusza

Nie wiem gdzie w zasadzie umieścić ten post. Może najlepiej w tym temacie, kiedy jeszcze nie został rozpoczęty. :D

Wydaje mi się, że do obiektów na Mołotku niewłaściwie podeszliśmy. Należałoby utworzyć tematy dotyczące poszczególnych schronów i wstawić jeden w miarę dobrze obfocony schron. Kolejne zdjęcia byłyby uzupełnieniem tego co jest lub pokazaniem różnic pomiędzy schronami tego samego typu.

Czy to właściwa propozycja?

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne » Fortyfikacje "Linii Mołotowa"