Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne » Fortyfikacje niemieckie do 1945 roku

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 29 cze 2013, o 21:24 
Przyjaciel

Jeżeli źle zamieściłam ten wątek bardzo proszę moderatorów o przesunięcie go w odpowiednie miejsce.

Włócząc się z Viką po okolicach już z drogi zauważyłam ciekawe betonowe bloki... a jak zauważyłam, że są zbrojone zaczęłąm szukać więcej.. niestety wyjęłam z aparatu kartę przed wycieczką :sciana: więc w pamięci aparatu zmieściło się jedynie kilka fotek. Wróciłam do domku i okazało się, że bunkry te to bunkry w lini Przedmoście Warszawskie.. i wcale nie z okresu II wojny jak myślałam a z I.
Wybudowano ponad sto schronów z żelbetonu ,z których większość stanowiły niewielkie schrony obserwacyjno-bojowe i pogotowia, jednak co 500-800m znajdował się schron na ckm. Sciany bunkrów były grube, miały około 50 cm.
Linia bunkrów była bardzo rozbudowana, ciągnęła się od Wisły przez teren Józefowa i dochodziła w rejonie mostu kolejowego do rzeki Świder, potem wzdłuż rzek Świder i Mienia aż do wsi Emów. Stąd do Wiazownej a potem przez Majdan do Starej Miłosnej,
dochodziła do wschodniego skraju obecnego Rembertowa, Dalej biegła wzdłuż linii kolejowej pomiędzy Koleją Terespolską oraz dawną Koleją
Petersburską, później do Fortu Beniaminów i dalej na północ do rzeki Rządza aż do Narwi.
Jak to bywa, kiedy bunkry przestały być potrzebne zostały rozgrabione przez mieszkańców jako materiał budowlany. Najpierw zakazano rozbiórki umocnień ale na niewiele się to zdało, więc dalej można było niszczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 30 cze 2013, o 21:07 
Bratnia dusza

Imię: Alexander
Zdaje mi się, że ten wątek powinien się znajdować w dziale "fortyfikacje niemieckie".

It's a long way to the top, if you wanna rock'n roll!

Post Napisane: 30 cze 2013, o 21:56 
SAM Urbex

Imię: Maciek
I dobrze Ci się zdaje, fortyfikacje Przedmościa Warszawa w czasie I WŚ były budowane przez Cesarstwo Niemieckie, choć Rosja też planowała ufortyfikowanie tego terenu.

Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: 30 cze 2013, o 23:13 
Moderator

Imię: Franz
Przesuniemy temat do stosownego działu.

Auf...

Post Napisane: 1 lip 2013, o 09:54 

Imię: Hubert
Witam. Dodałaś zdjecia jednego z dwóch najciekawszych obiektów pierwszowojennego Przedmościa z Góry Sobotów w Emowie. A tak to miejsce prezentowało się w latach 60tych:

Niestety do dziś nie sprawdziłem czy zachowany schron-wartownia to makieta zbudowana do potrzeb serialu "Przygody Psa Cywila" czy autentyczny obiekt Przedmościa.

Załączniki:
cywil13.jpg
cywil13.jpg [ 67.14 KiB | Przeglądane 1066 razy ]
emów film.jpg
emów film.jpg [ 30.9 KiB | Przeglądane 1066 razy ]
emów film5.jpg
emów film5.jpg [ 27.59 KiB | Przeglądane 1066 razy ]
emów film3.jpg
emów film3.jpg [ 28 KiB | Przeglądane 1066 razy ]
emów film6.jpg
emów film6.jpg [ 24.61 KiB | Przeglądane 1066 razy ]

Post Napisane: 28 lip 2013, o 10:32 
Przyjaciel

Teraz dopiero widzę jak niewiele pozostało..i jak od lat 60-tych zmieniło się to miejsce.. same szczątki które są na moich fotkach.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne » Fortyfikacje niemieckie do 1945 roku