Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 18 cze 2014, o 00:34 
Moderator

Imię: Franz
Cześć Pawle,
Początkowo starałem się otworzyć plik htm z mapką Google i zaznaczonymi obiektami (śladami wędrówki) w Samsungu Galaxy S3 w sposób identyczny jak w komputerze. Skopiowałem plik na kartę. Jednocześnie pojawiła się uwaga, że plik może nie funkcjonować. Spróbowałem, kliknięcie nic nie dało. W przeglądarce Google wpisałem ścieżkę do pliku na karcie. I nic. Brak dostępu.
Plik przeniosłem do folderu "download". Powtórzyłem skorygowaną ścieżkę dostępu. I nic. Brak dostępu.

Po przeczytani Twojego posta, zdecydowałem się na męską rozmowę z przedstawicielem wsparcia technicznego. Zgodnie z rozmową zainstalowałem program "Local html Viewer". Plik otworzył się z karty, ale znacznie szybciej z folderu "download". Można mapkę powiększać i zmniejszać. Zaznaczone punkty i ślady wędrówki są na niej widoczne. Nie ma problemu ze zmianą mapki na zdjęcia terenu.
Pozostał jednak mały defekt. Przy maksymalnym zbliżeniu widoczny jest centralny schron (środkowy względem skrajnych), bez możliwości przesuwania obrazu. Obraz samoczynnie wraca do zakresu z centralnym schronem.

Ten sam "Local html Viewer" przerzuca mapki Google (bez zaznaczonych obiektów) równie szybko i bez problemów jak w komputerze.

Franz

Post Napisane: 18 cze 2014, o 08:26 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
cieszę się że coś się udało zrobić.
nie znam tego programiku/rozszerzenia. Co do problemów z "przesuwaniem" musiałbym potestować u siebie, bo nie kojarzę takiej sytuacji.
jak sprawdzę to dam znać

tak na szybko sprawdziłem z większym obszarem mapki bezpośrednio zapisaną z communitywalk (googla), i niestety praktycznie mapka jest "martwa", bez punktów, bez możliwości tak naprawdę wykorzystania w terenie.

Post Napisane: 20 cze 2014, o 21:23 
Bratnia dusza

Imię: Mateusz
Auf, czy podczas przeglądania pliku na ekranie aparatu telefonicznego miałeś ustawiony cykl pracy "komputer" czy 'komórka"?

Post Napisane: 24 gru 2015, o 00:41 
Bratnia dusza

Imię: Marek
Jest fajna aplikacja na androida. Nazywa się Androzic. Jak chcecie poczytać na temat robienia map na komórkę z gpsem to polecam stronkę http://www.rowerempogorach.pl :jupi:

Post Napisane: 13 lip 2016, o 11:13 

Imię: Artur
Witam.
Ja natomiast jestem edytorem UMP.
We współpracy z wieloma osobami wsadziłem do tej mapy Obszar Warowny Śląsk, Pozycję Górnośląską,Przedmoście Warszawa,Koło, A2,B1,B2 stellung,Mazurską Pozycję Graniczną,Festung Warschau.
Trochę Trójkąta Lidzbarskiego,Piskiej Poz Ryglowej dodając opisy do każdego schronu.
Staram się umieścić w jednej mapie wszystkie umocnienia a przy tym również inne pamiątki jak cmentarze,pomniki.
Używam Locusa,który jest niezastąpiony na wyprawy a jednym klikiem dane wędrują na dropboxa i z komputera w postaci GPX do programu edycyjnego.
Problemem OSM jest dużo odrysów z sat bez potwierdzenia w terenie.Mapka jest bardziej upakowana,ale może wystąpić więcej błędów.Chociaż fajnie,ze istnieją te 2 projekty,które się nawzajem uzupełniają.
Jak będą jakieś pytanie to zapraszam

Post Napisane: 13 lip 2016, o 21:08 
Bratnia dusza

Również korzystam locusa i między innymi z mapek UMP.
Zainteresowała mnie informacja o przerzucaniu do Dropboxa nie próbowałem tego ale może to być przydatne. jak by coś to się zgłoszę

Post Napisane: 14 lip 2016, o 08:33 

Podczas exportu czy to punktow czy tras masz mozliwosc wybrac katalog lokalny,Dropbox czy Google Drive.

Post Napisane: 14 lip 2016, o 14:14 
Bratnia dusza

W locusie mam:
- Udostępnij /eksportuj dane
następnie
- udostępnij
(aktualne położenie środka mapy lub parametry GPS)
- udostępnij ekran
zrób zrzut ekranu całej mapy i wszystkich jej elementów i podziel się nimi
---------------------------
Eksportuj wszystkie widoczne elementy na mapie do pliku KMZ

Przy eksporcie jest eksport do pliku lokalnego i udostępnienie do różnych programów np: do map google ale nic z tego nie wynika.

edit
udało mi się plik otworzyć w google drive jednak wygląda to mało zachęcąjąco.

Post Napisane: 16 lip 2016, o 18:38 

W exporcie masz od gory typ,nazwa,scieżka exportu.
I w sciezce mam zamiast katalogu lok. Dropboxa.
Czyli w ciagu kilku sekund rowbiez w katalogu na kompie
Mam wersje pro.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne