Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Zamki, twierdze » Zamki zagraniczne » Zamki Gruzji

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 13 paź 2012, o 15:24 
Przyjaciel

Imię: paulina
Spacerujac w okolicy Mcchety, za ogrodkami dzialkowymi i jakims jakby opuszczonym stadionem czy amfiteatrem wyłonily sie ruiny jakiejs twierdzy na wzgorzu.
W necie cos znalazlam ze kolo Mcchety jest twierdza Armasciche budowana byla od III w. p.n.e. acz zupelnie nie wiem czy to ta czy jakas inna..

Nasza twierdza stoi nad jakiems kamieniolomem czy wytwornia żużlu, jest tam tez jeden z niewielu w okolicy most przez rzeke (albo bedziej przypominajacy groble). Sama twierdza bardzo sie sypie, przy nas nawet kawalek muru polecial w przepasc. Zbocza porastaja dziwne rosliny wygladajace jak skrzyzowanie trawy i kaktusa ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 14 paź 2012, o 21:16 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Renata
Jeśli "skrzyżowanie trawy z kaktusem" jest na 9 zdjęciu, to z pewnością juka. Mam taką w ogródku. Pięknie wygląda kiedy wysoka łodyga pokrywa się białymi kwiatami :) Paulino, normalnie wgniotło mnie w krzesło po obejrzeniu tych twierdz. Chcę do Gruzji!!! Teraz tylko czekam na Twoją relację z tego wyjazdu, aby dowiedzieć się jak tam najtaniej dotrzeć. Tereny z pewnością są niezadeptane przez turystów, pełne wspaniałych krajobrazów i zapomnianych miejsc.

Post Napisane: 14 paź 2012, o 22:50 
Przyjaciel

Kumari napisał(a):
Jeśli "skrzyżowanie trawy z kaktusem" jest na 9 zdjęciu, to z pewnością juka. Mam taką w ogródku. Pięknie wygląda kiedy wysoka łodyga pokrywa się białymi kwiatami :) .

Tak! Nie znalam wczesniej tej pieknej rosliny!

Kumari napisał(a):
Teraz tylko czekam na Twoją relację z tego wyjazdu, aby dowiedzieć się jak tam najtaniej dotrzeć.

Relacja jest w trakcie powstawania i oczywiscie na forum bedzie :)

Niestety musze cie rozczarowac (sama jestem tym rozczarowana ;) ) - nie udalo sie nam dotrzec najtansza droga.. Aby dojechac komunikacja lokalna braklo by nam czasu. Toperz mial tylko 3 tygodnie urlopu ...Mielismy jechac autem ze znajomymi ale sie wysypali.. Skodusia malo by sie sprawdzila w wysokich gorach- raczej dla terenowek.. Pozostal samolot.. Pol roku szukalismy promocji lotniczych.. Bez skutku.. Kupilismy wiec normalne bilety za 1200 zl.. :(

Kumari napisał(a):
Tereny z pewnością są niezadeptane przez turystów, pełne wspaniałych krajobrazów i zapomnianych miejsc.

Wiele znanych i popularnych miejsc jest potwornie zadeptana, glownie przez turystow z Polski...
Ale da rade znalezc tam jeszcze miejsca gdzie turysta jest mile widzianym gosciem, panuja jeszcze lokalne zwyczaje a miejsca robia wrazenie zapomnianych przez Boga i ludzi!

Post Napisane: 15 paź 2012, o 18:22 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Renata
buba napisał(a):
Kupilismy wiec normalne bilety za 1200 zl.. :(

Na pociechę powiem Ci, że właśnie znajoma wróciła ze zorganizowanej wycieczki do Gruzji. Zapłaciła w sumie ok. 6 tys. i z pewnością nie była tam 3 tygodnie. Ale ona jest już po 70-tce, więc trudno wymagać, aby spała w twierdzy pod namiotem :D
Pewno i w Gruzji turystów przybywa, ale z pewnością to jeszcze rejon rzadko odwiedzany. Oprócz Was i wspomnianej wyżej pani nie znam nikogo kto by tam był. Zawsze mi się marzyły południowe republiki Związku Radzieckiego. Ach, zobaczyć Samarkandę i Bucharę...

Na pociechę kwitnąca juka :)

Obrazek

Post Napisane: 15 paź 2012, o 18:54 
Przyjaciel

Nie... To mysmy wydali zdecydowanie mniej.. Nie sądze zeby przekroczylo 2.5 tys na osobe.. Tam na miejscu juz nie ma drogo.. tylko ten dojazd :sciana:

A co do twojej kolezanki- to pelny podziw, ze mimo wieku nadal chce poznawac swiat i odwiedzac nowe miejsca! Bardzo mi tacy ludzie imponuja!

Kumari napisał(a):
[ Zawsze mi się marzyły południowe republiki Związku Radzieckiego. Ach, zobaczyć Samarkandę i Bucharę...

]

A ja tam bylam- ale kompletnie nic nie pamietam! ;) A bylam tam dawno, bardzo dawno- bo jakies 8-9 miesiecy przed urodzeniem ;) I marze by tam wrocic- i zobaczyc te tereny na wlasne oczy..

Tu link do zdjec z Buchary, Samarkandy i innych zakatkow azjatyckiego sajuza- z wrzesnia 1981. Ich droga na komputer byla dosyc dluga, bo najpierw byly slajdami.. zanioslam je do fotografa ktory je odbil na zdjecia do albumu. Taki prezent pod choinke zrobilam kiedys rodzicom. Pozniej tym zdjeciom w albumie zrobilam zdjecia cyfrowka i trafily na picase.. Wiec ich "jakosc" pozostawia wiele do zyczenia, jesli patrzec na nie wspolczesnymi kategoriami "profesjonalnosci i idealnosci".. Ale nie o to przeciez chodzi...

https://picasaweb.google.com/buba.dawno ... ublikiZSRR

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Zamki, twierdze » Zamki zagraniczne » Zamki Gruzji