Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Różności » Galeria » Galerie tematyczne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 6 mar 2020, o 15:28 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Coś ze świata muzyki.
Chorzów Batory ul. Kaliny 52,domek Katarzyny Frost,inaczej Katarzyny Bovery
Załącznik:
S7300076.JPG
S7300076.JPG [ 131.5 KiB | Przeglądane 117 razy ]

19 czerwca 1963 r. Przy prawie 6-tysięcznej publiczności, swoje zdolności artystyczne zaprezentowało się 22 wykonawców. pierwszy dzień KFPP można było uznać za względnie udany. Na wysokim poziomie zaprezentowało się większość wykonawców (szczególnie Ewa Demarczyk, Katarzyna Bovery, Mieczysław Friedel, Mieczysław Święcicki oraz opolanka Krystyna Konarska).
Jako ciekawostka -- Karol Musioł uroczyście ogłosił (na scenie amfiteatru) otwarcie I KFPP, oryginalnie przy tym witając się z publicznością. Słowa: "Witam was ciule" doprowadziły do konsternacji wśród części widowni. Szybko jednak gospodarza festiwalu przywitały brawa i podziękowania za dokonania na niwie propagowania kultury.
z: http://www.historia-odry....d=232&Itemid=55

Katarzyna Bovery
Obsada aktorska 1963
ZBRODNIARZ I PANNA
Film fabularny
Obsada aktorska (piosenkarka; nie występuje w czołówce)
Varia
1964
SPOTKANIE ZE SZPIEGIEM
Piosenka: - Wykonanie
1963
ZBRODNIARZ I PANNA
Piosenka: - Wykonanie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Bovery
Swoje pierwsze kroki na estradzie Katarzyna Bovery stawiała w Domu Kultury w Chorzowie Batorym. Stamtąd zapewne trafiła do katowickiej rozgłośni radiowej, biorąc udział (jako Anielcia) w cyklicznej audycji „Czeladka Radiowa”. W 1960 w Barbórkowym koncercie, odbywającym się w katowickiej Hali Parkowej, po raz pierwszy Katarzyna Bovery występowała publicznie ze znaną orkiestrą Waldemara Kazaneckiego. Było to po odejściu jednej z dotychczasowych solistek orkiestry - Lidii Czarskiej.
Cieszący się powodzeniem wokaliści występowali często w towarzystwie różnych zespołów. W 1961 Katarzyna Bovery była gwiazdą na koncertach orkiestry Zygmunta Wicharego. To właśnie z jego zespołem dokonała swoich pierwszych nagrań radiowych (ale jeszcze w 1962 Kazanecki i jego żona, Anna Jakowska, napisali dla Bovery piosenkę „Na nieśmiałość nie ma rady”). Wiosną i latem 1961 Wichary podróżował z zespołem, prezentując program „Nie tylko w karnawale”: w marcu grali w hali widowiskowej Stoczni Gdańskiej, 23 czerwca właśnie artystów Wicharego wybrano na otwarcie Teatru Letniego w Sopocie.
W 1962 Katarzyna Bovery wzięła udział w II Festiwalu Piosenki w Sopocie, wykonując w Dniu Polskim piosenkę „Nie chcę być sama”. W 1963 wystąpiła na obu polskich festiwalach: pierwszym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie doceniono jej talent i przyznano wyróżnienie oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie przyznano jej III miejsce (ex aequo z Reginą Pisarek). To właśnie Bovery była pierwszą wykonawczynią popularnej potem piosenki: „Daj mi zachować wspomnienia”. W Sopocie wykonywała też utwór, który zaśpiewała wkrótce na planie filmu Zbrodniarz i panna (1963, reż. Janusz Nasfeter) - była to piosenka „Dobra jest noc”. Głos Katarzyny Bovery słychać także w filmie Spotkanie ze szpiegiem (1964).
W 1964 w dalszym ciągu występowała z zespołem Zygmunta Wicharego [4]. W lutym 1964 wyjechała na koncerty do Leningradu (razem z Danutą Rinn, Wiesławą Drojecką). Wykorzystał ten fakt Eddi Rosner, którego orkiestrze nie pozwalano wyjeżdżać za granicę, i doprowadził do zarejestrowania studyjnych nagrań Katarzyny Bovery z jego orkiestrą. Nagrania te znalazły się na albumie wydanym przez moskiewską Fabrykę Aprelewską (гoст 5289-61 33д-14804). Na stronie B śpiewa Bovery, na pierwszej Larissa Mondrus z Rygi.
Bovery była często porównywana do włoskiej piosenkarki Milvy, ze względu na dźwięczny, mocny głos i repertuar, w którym było wiele piosenek włoskich. W swoim repertuarze miała też Bovery piosenki francuskie, hiszpańskie i angielskie. Do najbardziej znanych nagrań Bovery należało „Ave Maria no morro” oraz takie przeboje jak „Dzieci Pireusu” czy „Milord”.
W 1966 Katarzyna Bovery wzięła udział w festiwalu w Agrigento na Sycylii. Za wykonanie piosenki „Do ciebie mamo” („De te mamma”) przyznano jej drugą nagrodę.
W 1966, podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych z programem estradowym „The Polish Stars Parade” Bovery poznała w Chicago mężczyznę, za którego wkrótce wyszła za mąż. Pod koniec 1966 Pagart wysłał Katarzynę Bovery oraz m.in. Janusza Gniatkowskiego i Bolesława Gromnickiego do ZSRR, na tournée, które trwało niemal pół roku [5]. W 1967 roku Bovery otrzymała trzecią nagrodę (Grand Prix nie przyznano) na festiwalu Złoty Orfeusz, który odbywał się w bułgarskim kurorcie Słoneczny Brzeg. Jeszcze w 1970 brała udział w V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, reprezentując Polskie Nagrania w koncercie Na płytach całego świata.
Wkrótce potem Katarzyna Bovery zrezygnowała z publicznych występów i kariery piosenkarki. Zamieszkała w Kanadzie, w Toronto.
Załącznik:
S7300077.JPG
S7300077.JPG [ 113.32 KiB | Przeglądane 117 razy ]

Znałem ludzi którzy zawsze podkreślali "nasza Kasia z Kaliny".
Wiem też że przychodziła do Szarotki na Wolności na napoleonkę i kawę .

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 6 mar 2020, o 18:30 

Dziwne. Nawet na wiki brak daty urodzenia, czy też ewentualnie śmierci.

Post Napisane: 7 mar 2020, o 07:47 
Przyjaciel

Ano na ten temat nie ma nic.

Post Napisane: 25 mar 2020, o 07:19 
Przyjaciel

Ruda Śląska-Kochłowice Radoszowska 167,dom urodzenia Henryka Bisty
Załącznik:
DSCN1466.JPG
DSCN1466.JPG [ 196.21 KiB | Przeglądane 48 razy ]

Załącznik:
DSCN1467.JPG
DSCN1467.JPG [ 224.06 KiB | Przeglądane 48 razy ]

tego aktora nie ma co przedstawiać bo powinien być znany.

Post Napisane: 26 mar 2020, o 00:19 
Administrator

Imię: Leszek
Bracia? Hmm, Henryk przynajmniej na ludzi wyszedł ;)

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 26 mar 2020, o 07:05 
Przyjaciel

le_szek napisał(a):
Bracia? Hmm, Henryk przynajmniej na ludzi wyszedł ;)

Staś był księdzem a ksiądz też człowiek ;)

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Różności » Galeria » Galerie tematyczne