Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Reportaż z podróży

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 19 maja 2019, o 23:29 
Stalker

Imię: Klamra
Cześć. Szybkim tytułem wstępu:
Pozmieniało się tutaj tak bardzo, że większość aktywnych użytkowników mnie nie zna. Ale resztę pozdrawiam ponownie, tych co nie znam, też :)
Moja nieobecność, wynika po prostu z życia. I z tego, że już nie zajmuję się urbexem jako takim, z czego mnie poznaliście.
Ale mam inne zajęcia. Z reguły to jest praca, która mnie zbytnio pochłania. Jednak raz do roku (lub dwa, jak mi czas pozawala) odbywam samotne wyprawy motocyklowe.
Co rok to dłuższa trasa. na razie jest to Polska, ale jeżdzę coraz dłuższe odcinki, niedługo Szwecja, a docelowo Estonia i wyspa Hiiuma.
Dlatego nie wrzucam tutaj już niczego z wypraw urbexowych, bo po porstu ich nie ma. ALe skromnie, postaram się od czasu do czasu do czasu wrzucić moje wyprawy solo.
Solo.... bo wtedy odpoczywam. Bo mam czas na myślenie i oderwanie się od codzienności. I lubię ten stan.
Zatem dziś moja zeszłoroczna wyprawa wzdłuż naszego Bałtyku. Były wcześniej inne, nawet nie tylko motocyklowe, ale zawsze samemu.
Pozdrawiam wszystki moich znajomych stąd i tych nowych (dla mnie też)
enjoy

Post Napisane: 20 maja 2019, o 11:52 
Moderator

Pochwały: 1
Cześć Yoss, fajnie Cię znowu widzieć ;)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 20 maja 2019, o 14:14 
Stalker

Helouu :)

Post Napisane: 20 maja 2019, o 20:52 
Przyjaciel

Imię: Renata
Witaj Yoss! Ja też najlepiej odpoczywam od codzienności podczas samotnych wypraw, tyle że w górach :)

Post Napisane: 20 maja 2019, o 21:00 
Przyjaciel

Imię: paulina
Oooo kogo my tu mamy! Fajnie ze znow sie tu przewijasz! Na Hiumie bylismy rok temu - cudne miejsce - bunkry, lesne chatki.. Na tyle sie nam spodobalo - ze w tym roku znow jedziemy do Estonii!

A z ciekawosci - urbexow nie ma z racji braku czasu czy ci sie znudzilo? Albo moze jakas mocniejsza historia np. zbyt bardzo poczules na plecach oddech jakiegos walacego sie domu? ;)

Pozdrawiam i juz czekam na filmik z Estonii! :jupi:

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 20 maja 2019, o 21:58 
Stalker

Greetings! :)

Buba :)
Urbexów nie ma, bo, mi się znudziły. Chyba, ze trafiam na jakieś naprawdę spektakularne miejsce. Wtedy wchodzę, owszem. Ale już się nawdychałem, cegieł, murów i mchu.
To zaczynało być wtórne. Oczywiście, mam kilka miejsc które chciałbym odwiedzić, ale to są naprawdę petardy, które są daleko. Natomiast te wszystkie fabryki, domki, kamienice i ośrodki wczasowe, odpuszczam już sobie. Czasu też mniej. Dalej fotografuje, ale to są pojedyńcze zdjęcia. czasem nawet wejdę w jakąś "kamienice" ale zrobię tam 2 lub 3 zdjęcia. Nie robię już "relacji" Natomiast pokochałem jazdę w siną dal. Długo jeżdzę na motocyklu. Ale ja zawsze byłem motocykliską miejskim. Do pracy, wkoło komina a najdalej wypadzik do Ogrodzieńca. Natomiast jak pierwszy raz wyjechałem na urlop w Polskę, gdzie na pierwszy rzut zrobiłem ponad 2tyś km, to odpadłem z zachwytu. od tego czasu raz na rok tak wygląda mój urlop. W tym roku już miałem jechać do Szwecji, a dokładnie lądem przez Niemcy do Dani i z Kopenhagi Przejechać Mostem nad Sundem do Malmo (śladem serialu "Most nad Sundem") ale brakło mi kasy w tym roku, więc znowu Polska. Natomiast na Hiiumię musze mieć już inny motocykl, bo mój jest zwykłym mieszczuchem, na którym się nie da zrobić więcej niż 250km dziennie, bo mi plecy i nadgarstki odpadają :P Więc zbieram na motocykl przeprawowy (dla nieznających się, podobny jakie jeżdżą w rajdzie Dakar) i wtedy dopiero mogę się porwać na podróż 1700km w jedną stronę :)

Kumari :)
Góry to jest coś co zostało mi zaszczepione właśnie na tym forum. I od czasu pamiętnej wycieczki z Klimkiem w Beskidy, wracam w góry też od czasu do czasu.
Nawet mój urlop w 2017 roku był właśnie wyprawą pieszą w góry, gdzie siedziałem 10 dni sam :)

dla zainteresowanych, tutaj film :)

Post Napisane: 20 maja 2019, o 22:23 

Brawo za montaż i zdjęcia, ale zabrakło ujęcia widowiskowej jazdy po plaży na linii morza wśród rozbryzgujących się fal :)

Post Napisane: 20 maja 2019, o 22:40 
Stalker

No właśnie, jak będę miał inny motocykl, to owszem :) i odpowiednio sporo gotówki na mandat :D

Post Napisane: 20 maja 2019, o 23:20 
Przyjaciel

Fajnie, że wróciłeś ;) Miło znów Cię widzieć.

Post Napisane: 20 maja 2019, o 23:42 

Cytuj:
i odpowiednio sporo gotówki na mandat

Publicznie rozpowszechniłeś film na którym łamiesz przepisy drogowe, więc raczej mandatu się nie boisz zakładam 8-)
Ale w tym kontekście więcej zdrowego rozsądku - szczególnie z nowym moto - życzę z pewnością.
Pamiętaj, że rajd po (pustej!) plaży to tylko mandat, ale za to jaka adrenalina - wykroczenia na drodze to narażanie bezpieczeństwa innych, a tu mandat to tylko pikuś...

Ot taka mała dygresja :) Jeszcze raz gratuluję wycieczki i filmiku :)

Post Napisane: 21 maja 2019, o 09:51 
Stalker

Marcin79 - Hej 8-)

Wole dostać mandat za kończenie wyprzedzania na podwójnej ciągłej, gdzie nie było ruchu, niż mandat za brudzenie i hałasowanie na plaży.

Post Napisane: 21 maja 2019, o 19:28 
Przyjaciel

Imię: Renata
Yossarian napisał(a):
Góry to jest coś co zostało mi zaszczepione właśnie na tym forum. I od czasu pamiętnej wycieczki z Klimkiem w Beskidy, wracam w góry też od czasu do czasu.
Nawet mój urlop w 2017 roku był właśnie wyprawą pieszą w góry, gdzie siedziałem 10 dni sam :)
dla zainteresowanych, tutaj film :)

Świetny film! Te same mam uczucia, kiedy wciąż słyszę w pracy dzwonek telefonu. Myśli zebrać nie można... A tam w górze nieskończona cisza i przestrzeń... "W grocie Króla Gór"... Pamiętam to jeszcze jeszcze z lekcji muzyki w szkole podstawowej :) Zrobiło na mnie duże wrażenie. Dzięki, że przypomniałeś mi o Pilsku. Góra Pięciu Kopców... Magiczne miejsce.

Niech Cię prowadzi w góry ta melodia

https://www.youtube.com/watch?v=-w2m-TeLi6I

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Reportaż z podróży