Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Reportaż z podróży

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 23 wrz 2016, o 17:16 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Renata
buba napisał(a):
super by bylo w takim miejscu zanocowac! ciekawe czy maja/mieli tam taka tradycje jak u nas ze w stodolach spia turysci?

Nie widziałam przejeżdżając przez wsie jakichś oznak zamieszkiwania tutaj przez turystów. Te stodoły do spania raczej się nie nadawały. Siano zwisało ze szczebelków takich suszarni w kształcie drabiny. Wszystko bardzo przewiewne, a rejon podalpejski, więc chyba nocą byłoby zimno. W ogóle patrzyłam na okolicę pod kątem miejsca noclegowego dla Ciebie. Za Ribcev Laz w kierunku wodospadu Savica byly dwa fajne campingi nad Jez. Bohinj. Może niezbyt tanie, ale świetnie położone - w lasku, nad samym jeziorem, z widokiem na Alpy. Miejsce takie, gdzie diabeł mówi dobranoc, daleko od miasta i sklepów. Żałowałam, że tam nie zanocowaliśmy tylko w Radovlicy. Natomiast na dziko byłoby Ci trudno się rozbić. Przy drogach poza miastami brak zatoczek postojowych, drogi zbyt wąskie. Gdybyś zaparkowała, zaraz rzucasz się w oczy. Jedyne wyjście, to zapytać o zgodę na rozbicie namiotu gospodarzy we wsi.

Cytuj:
W pelni sie z toba zgadzam, wrecz nie spodziewalam sie ze mozecie cos tak pieknego i klimatycznego znalezc w kraju ktory sprawia wrazenie takiego bardzo zagospodarowanego i nowoczesnego.

Słowenia nie jest taka zagospodarowana i nowoczesna. Poza Bledem i miastami nad morzem nie spotykaliśmy zbyt dużo turystów. Dlatego trochę żałuję, że rozmieniliśmy się na grosze odskakując do Włoch i Chorwacji. Wolałabym poświęcić ten cały czas na Słowenię, której jedynym minusem są ceny. Poza tym ma wspaniałe góry, jeziora, zabytki, jaskinie i winnice, a prawie wszędzie cisza i spokój. Oprócz zamku w Bledzie i Predjamskiego, pozostałe sprawiały wrażenie leżących poza modnymi szlakami turystycznymi.

Cytuj:
Schodzimy. Po drodze jedno z najpiękniejszych, przynajmniej dla mnie, miejsc jakie spotkałam w Słowenii. Otoczona wysokimi górami łąka pełna drewnianych bacówek i rozsypanych wśród trawy białych kamieni.

Kiedy zobaczyłam to miejsce, to momentalnie pomyślałam o Tobie, o tym jak by Ci się tam spodobało, jak przetransportować w to miejsce cały sprzęt potrzebny do wyprawy z Mają. Pewno miejscowi znają jakieś drogi gdzie można bliżej podjechać samochodem. Naszą trasą podejście z ze sprzętem biwakowym i dzieckiem byłoby bardzo trudne.

Cytuj:
a ci rozni egzotyczni ludzie z twoich zdjec to sa turysci czy oni mieszkaja w Wenecji?

Chyba turyści, chociaż ci ze zdjęcia nie wyglądają na szczęśliwych, że się w Wenecji znaleźli.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Reportaż z podróży