Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Reportaż z podróży

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 11 sty 2018, o 17:30 
Przyjaciel

Imię: paulina
Ostatnio mamy jakies nieszczegolne szczescie do pogody- co gdzies pojedziemy to jest tak:

Obrazek

Tu akurat sniezno-deszczowa zawieja na przeł. Wilczej gdzie postanawiamy zapodac pierwsze tegowyjazdowe ognisko.

Tak wymyslilismy, ze moze w kominku bedzie bardziej sucho niz w lesie i uda sie je rozpalic. Z ogniem sie udaje, ale sama wiata jest totalnie do niczego. Pizga przepotwornie, no ale czego oczekiwac od daszku na żerdziach..

Obrazek

Obrazek

Wieczorkiem docieramy do schroniska Jagodna. O dziwo troche ludzi sie kreci, mimo ze jest pozaweekendowo. Impreza jednak na wieczor sie zadna nie szykuje, ludziska zajmują sie raczej ogladaniem filmow na swoich laptopach albo grą w gry planszowe w podgrupach. Idziemy wiec spac razem z kabakiem kolo 21. Spimy ponad 12 godzin :) Od razu czlowiek budzi sie radosny i i rozpiera go chec do zycia!

A za oknem zwarta sciana mgły. I wszedzie ułozone wiatrem igiełki szadzi. Szadź i sople - to są te dwa jedyne elementy zimy, ktore lubie.

Obrazek

Obrazek

Busio wyglada bardzo malowniczo - jak jedna wielka bryła lodu i juz sie toperz zastanawia jak jutro oddrapie szyby ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My tymczasem ruszamy z sankami w dal, tzn. w tą białą nicość, ktora sie przed nami rozposciera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W bystrzyckich lasach za to panują zupelnie inne warunki klimatyczne niz na przeleczy - jest odwilż. Wszystko płynie i ciapie. Widac tez namacalnie, ze ostatnio mocno tu wiało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod leśną chatką zapodajemy ognicho!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ognicho jednak przegrywa z samą chatką, ktora wybitnie przypada kabakowi do gustu (chyba nie pamieta, ze byla tu juz 3 razy, z czego 2 razy spała). Biega jak najęta wte i wewte i cały czas śpiewa.

Obrazek

Obrazek

W ktoryms momencie kabaczę wytarguje gdzies z chatki składane krzesełko. Nie mam pojecia skąd ona go wyfasowała, bylam chwile wczesniej w chacie i go nie widziałam! Zanim zdązylismy sie nad tym zastanowic krzesełko stoi juz przy ognisku, jest rozłozone a mały kuper na nim usadzony.

Obrazek

Ku wieczorowi mgły gęstnieją jeszcze bardziej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schronisko zarowno wczoraj jak i dzis bardzo udalo sie kabakowi, a to glownie z racji 4 powodow: kot, pies, konik i racuch ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem tez bardzo szczesliwa, ze małe wykazuje pociąg do map. Ciekawe czy jej zostanie ;) Upodobala sobie jedno miejsce w Czechach i w nie dziubie paluszkiem wolajac “Tu tu”. Nie pojechalismy tam. A moze to błąd.. Moze takie małe ma instynkt? I tam bylo cos ciekawego?

Obrazek

Rano okazuje sie, ze mgły poznikały a szadz i zlodowacenia wraz z nimi. Tzn. wszystko poszlo w doliny.

Obrazek

W kamieniolomie kolo Żelazna zapodajemy kolejne ognicho! Statystyka prawie jak na tegorocznej Suwalszczyznie - 2.5 dnia= 3 ogniska! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Śnieg wiec tej zimy zaliczony, może juz przyjsc wiosna! :D

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 12 sty 2018, o 20:19 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Renata
Jak ta Maja rośnie... Widzę, że już ma prawdziwe Bubowe warkoczyki :) I tak jak Wy, bez względu na pogodę - nie do zdarcia :D

Post Napisane: 13 sty 2018, o 23:52 
Przyjaciel

Imię: paulina
Kumari napisał(a):
Widzę, że już ma prawdziwe Bubowe warkoczyki :)

Ostatnio jej bardzo urosły włoski (chyba moja babcia miala racje, ze od owsianki rosną wlosy - musze sprobowac) i jak Maja widzi jak ja sie czesze to tez sie dopomina ze chce takie same warkoczyki. A jak jej nie zrobie to jest płacz.

p.s. Ja tez sie nie moge ogarnac jakos z tym, ze ona tak szybko rosnie. Dla mnie to caly czas jest niemowle! Nie wiem czy wy z Igiełka tez tak macie, ze widzicie w niej bobasa i nie wiecie kiedy tak nagle urosla? Bo moze to poczucie juz zostaje na zawsze? ;)

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 14 sty 2018, o 21:45 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Renata
Nam też to mignęło jak z bicza trzasnął... Wydaje się, że tak niedawno woziliśmy Igiełkę na saneczkach, tak jak Wy dzisiaj Maję. Ale nie widzę już w niej bobasa, chociaż oczywiście martwię się o nią. Tego jednak nie da się uniknąć. Małe dziecko ma się wciąż na oku i też nie przewidzisz wszystkich zagrożeń, a dorosłe dziecko stoi w obliczu nieskończonych zagrożeń. Ale tak to już jest, że bez wolności wyboru nasze życie byłoby może bezpieczniejsze, ale zupełnie bezwartościowe.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Reportaż z podróży