Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Sztolnie, kamieniołomy, jaskinie, podziemia » Riese

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 20 gru 2009, o 15:39 
Przyjaciel

Pochwały: 1
To ja od siebie dodam jeszcze jedną fotkę.

Obrazek

Chęć odkrycia czegoś nowego w Górach Sowich jest ogromna. Widać to po tym obiekcie, gdzie ktoś wykopał dziurę za tym budynkiem. Pewnie chciał sprawdzić, czy to czasem nie jest wlot sztolni, tyle że zamurowany. :mrgreen:

Obrazek

Ostatnio edytowano 25 gru 2009, o 01:40 przez marcin79, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 21 gru 2009, o 20:33 

marcin79 napisał(a):
Chęć odkrycia czegoś nowego w Górach Sowich jest ogromna. Widać to po tym obiekcie, (sorry, że dubluję zdjęcie, ale na Twojej fotce tego nie widać), gdzie ktoś wykopał dziurę za tym budynkiem. Pewnie chciał sprawdzić, czy to czasem nie jest wlot sztolni, tyle że zamurowany. :mrgreen:

Obrazek

A do czego się dokopał? Czy to po prostu był budynek techniczny np. skład materiałów wybuchowych jak to zazwyczaj bywało?

Post Napisane: 24 gru 2009, o 14:04 
Przyjaciel

Do niczego się nie dokopał, bo tam za tą ścianą po prostu nic nie ma. Ale ktoś najwyraźniej musiał sprawdzić, czy czasem za murem nie kryją się podziemia i pewnie się troszkę rozczarował. :rotfl3:

Post Napisane: 6 kwi 2010, o 22:12 
Przyjaciel

Kilka świeżutkich zdjęć z Sobonia. Przed wędrówką na górę, sprawdziłem sprzęt i wydawało mi się, że zabrałem wszystko. Na górze okazało się, że nie wziąłem najważniejszego. Spodniobuty z OP1 zostały w samochodzie. w tej chwili do serca kompleksu można wejść tylko sztolnią numer 1, w której utworzyła się niezła kałuża. Byłem tak zdesperowany (do auta było cholernie daleko), że chciałem ściągnąć buty i skarpetki i ten zalany odcinek przebrnąć na bosaka :mrgreen: , lecz odpuściłem. Szkoda nóg, mogą się jeszcze kiedyś przydać :D . Była też możliwość wejścia do podziemi od strony sztolni nr 2. Już jakiś czas temu grupa sztolniowa Klin wykopała nad zawałem sztolni nr 2 głęboki szyb i można się było tędy dostać do kompleksu od tej strony, lecz niestety szyb się zawalił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sztolnia nr 2

Obrazek

Obrazek

Tu i wodery by nie pomogły. Za głęboko. Ale i tak sztolnia po chwili kończy się zawałem, który przekopano od góry

Obrazek

To właśnie ten szybik

Obrazek

Obrazek

Sztolnia nr 1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest jeszcze sztolnia nr 3, która jest całkowicie niedostępna. Początkowy odcinek biegł zbyt płytko pod ziemią i powstał w jej miejscu wąwóz. Z tego co pamiętam zdołano się jednak przedrzeć do dalszej części tej sztolni, lecz natrafiono na kolejny zawał, który okazał się nie do przejścia. Poznana długość sztolni nr 3 to około 80 metrów.

Ostatnio edytowano 4 gru 2010, o 18:33 przez marcin79, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 7 kwi 2010, o 21:59 
Przyjaciel

jacekviola napisał(a):
widze że w GS sniegi juz zeszły. To chyba juz wiem co bedę robić w najbliższy weekend :D

Na moich zdjęciach tego nie widać, ale były jeszcze miejsca, gdzie śniegu leżało dość sporo. Nie wiem jak jest teraz, ponoć posypało w górach, ale czy w Sudetach też, to nie wiem. Ale i tak Ci zazdroszczę. Góry Sowie, to rejon w który mógłbym jeździć co tydzień i to bez względu na pogodę.

Post Napisane: 14 lis 2010, o 18:48 
Przyjaciel

Tak mnie jakoś natchnęło, gdy Jacek napisał, że właśnie wrócił z Dolnego Śląska i że był na Soboniu. :D
Ktoś niedawno zadał sobie sporo trudu i oczyścił fundamenty jakiegoś budynku w okolicy zbiornika wodnego niedaleko sztolni nr 1. Widać m.in. pozostałości dwóch pieców, przy okazji odłożono na bok kilka drobiazgów, głównie oprawki porcelanowe i inne elementy elektryki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 4 maja 2011, o 22:49 

Imię: marek
Jak kolega chce coś więcej wiedzieć o ludziach którzy "zadali sobie trudu" to polecam 10 numer odkrywcy z 2010r. str. 16 albo kontakt z kimś kto sam tam pracował ;)
Pozdrawiam

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Sztolnie, kamieniołomy, jaskinie, podziemia » Riese