Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Inne - Opolskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 20 wrz 2011, o 19:59 
Moderator

Pochwały: 1
Witaj, docieraliśmy tam od różnych stron - ostatnio od strony starego cmentarza jenieckiego - przy sporej dozie samozaparcia można dojechać samochodem aż do samego "centrum" Klucznika :D
Jeżeli chodzi o drogę od strony Jakubowic to wydaje mi się, że będzie wyglądała podobnie.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 1 mar 2014, o 20:30 
Przyjaciel

Teren wokół byłej wsi został wykarczowany, czyli nalazł chyba swego właściciela.

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 148.25 KiB | Przeglądane 161 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 227.89 KiB | Przeglądane 161 razy ]

Post Napisane: 20 kwi 2014, o 14:38 

Wioska zniknie z powierzchni ziemi i ślad po niej zaginie:( A tak pięknie wyglądały ruiny przykryte dzikimi pnączami lasu, który otulał jej historię ochronnym, zielonym płaszczem. Cieszę się jedynie, że dane mi było obejrzeć jej urokliwe pozostałości przy akompaniamencie kumaków wylegujących się na zarzęsionym stawie...

Post Napisane: 8 paź 2014, o 21:11 

Kupili, wycięli (kilkadziesiąt tirów drewna). Zarasta z powrotem, ale zakup pewnie się zwrócił, szczególnie, że kupiono jako teren do oczyszczenia (pas taktyczny, strzelnica piechoty + rgppanc,itp), więc po bardzo atrakcyjnej cenie.
Nie rozminowane do dzisiaj, a leży tam tego cholerstwa sporo. Wiem co piszę, 20 lat temu sam "zaśmiecałem" ile wlezie

Post Napisane: 11 paź 2014, o 08:25 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Coś mi świta że moja jednostka,a ja wraz z nią byłem tam na ćwiczeniach nocnych.Z tym że dotarliśmy tam pieszo z Opola.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 21 gru 2015, o 12:02 
Przyjaciel

Imię: paulina
Aga napisał(a):
Witaj, docieraliśmy tam od różnych stron - ostatnio od strony starego cmentarza jenieckiego - przy sporej dozie samozaparcia można dojechać samochodem aż do samego "centrum" Klucznika :D
Jeżeli chodzi o drogę od strony Jakubowic to wydaje mi się, że będzie wyglądała podobnie.

Droga z Jakubowic wyglada bardzo dobrze- duzo lepiej niz te ze stron pozostalych tzn z Jakubowic dojechalismy bez problemu a chcac wyjechac droga inna utknelismy w blotach po pachy.. Autem osobowym bez problemu da rade dojechac pod same stodoly na rozdrozu. Fakt- wybralismy sie tam po deszczach, wiec moze jak jest sucho to i inne drogi nadaja sie na dojazd

Teren faktycznie obecnie bezlesny, ale od czasu wycinek chyba minelo juz tyle czasu ze calosc wyglada w miare naturalnie, taka ogromna plowa polana. Jest bardzo urokliwie!

na wiecznych wagarach od życia...

Post Napisane: 21 gru 2015, o 13:11 
Przyjaciel

Imię: paulina
Do Klucznika docieramy od strony Jakubowic. Droga jest taka jakie lubie najbardziej- troche bruku, troche blota, troche szutru. Sa tez odcinki dla amfibii. Ale jednoczesnie jest na tyle utwardzona, rowna, szeroka i bez niespodzianek w stylu duzych kolein czy glebokich dziur ze nie ma niebezpieczenstwa utkniecia i jest calkowicie przejezdna dla osobowego autka- nawet po opadach!

Juz mijana tabliczka konca miejscowosci wrozy dobrze- ze jedziemy we wlasciwym kierunku a rejon jest przyjazny dla bub!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolory wokol jak przystalo na piekna druga polowe grudnia!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polne kroliki sie wiec ciesza, wystawiaja ryjek do slonca, cieplego wiatru i wierzgaja radosnie nozkami!

Obrazek

Obrazek

Najlepiej zachowanym budynkiem jest ogromna stodola z kolumnada w srodku! miejsce dogodne na nocleg, ognisko, impreze wiec powaznie rozwazamy taki wariant na wiosne!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest tez kilka innych fragmentow budynkow

Obrazek

Obrazek

oraz kilka malych bunkierkow- chyba pozostalosci poligonu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wsrod plowych traw okolicznych łąk widac charakterystyczna kepe drzew- w ktorej siedzi maly cmentarzyk

Obrazek

jakas dziura w ziemi- nie wiem czy wejscie do jakiejs kaplicznej piwnicy czy do grobowca

Obrazek

widok na cmentarz z pryzmy ziemi i cegiel

Obrazek

Obrazek

pojedyncze zachowane nagrobki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dominuje zielona puchata czcionka

Obrazek

Obrazek

jest po deszczu.. na poprzewracanych starych plytach tworza sie jeziorka w ktorych przeglada sie niebo i drzewa

Obrazek

resztki duzego krzyza

Obrazek

Nieopodal rosnie ogromniasta tuja

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » Eksploracja » Inne » Inne - Opolskie