Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Archeo » Archeo - Małopolskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 17 wrz 2013, o 11:04 

Imię: Remi
Jako że wielu jest wzrokowcami, postanowiłem ponanosić to i owo na mapy google. Na satelicie znalazłem coś pod ziemią w Gdowie we wskazanym prze Ciebie miejscu. Co powiecie? wyłączcie sobie warstwę aby zobaczyć czyste zdjęcie
https://mapsengine.google.com/map/edit? ... aADgRENEIs

Post Napisane: 17 wrz 2013, o 15:16 

Zaznaczone przez Narcosa obszary grodu i podgrodzia pokrywają się z lokalizacją w terenie - z wyjątkiem południowego fragmentu, - w rejonie budynków 3 kurników. Tereny kurników leżą w dolinie rzeki Rudy, na wys. 222 m npm (8 m poniżej majdanu grodziska, które ma 230 m npm) . Są oddzielone naturalnym, dość stromym stokiem od grodziska (na jego linii rosną drzewa). Stok terasy rędzinnej oraz zabagniona dolina rzeki Rudy, mogły stanowić od strony południowej naturalną fosę i wał obronny.

Post Napisane: 17 wrz 2013, o 19:35 

Zaznaczysz to na mapie? Albo na Wikimapii- tak żeby temat sie utrwalił.

Podejrzwałem że te kurniki nie były w obrębie ale, zmylił mnie cień na ściernisku obok kurników- myślałem że to ślad podziemnych struktur po wale. Gdzie przebiega linia podgrodzia?

Post Napisane: 17 wrz 2013, o 19:54 

Pochwały: 1
Imię: Karolina
Wedle życzenia.

Post Napisane: 18 wrz 2013, o 08:54 

Dzieki :) czy nie wyszło za duże- zwłaszcza w kierunku zachodnim? gdy się przyjrzeć widać zaokrąglenie biegnące wzdłuż linii wyznaczonej przez zachodni budynek kurnika- no i jak wspomniał wcześniej Franek Grodzisko nie mogło zachodzić na teren kurnikó z uwagi na różnicę wysokości terenu w tamtym miejscu. to podgrodzie też nie daje mi spokoju. Wydaje się za małe w stisunku do grodu.

Może Franek rzuci trochę więcej światła na temat?

Post Napisane: 18 wrz 2013, o 10:52 

Proszę na spokojnie przeczytać wątek od początku - jest tam dużo informacji i więcej światła na temat przypuszczalnego położenia grodziska.

Post Napisane: 14 lip 2014, o 19:42 

Rada Gminy Gdów zatwierdziła datę założenia Gdowa na rok 1272 – (nie ma więc grodu ani osady Gedków ?! - jest natomiast rycerz Zbigniew) oraz przyjęła nowy herb http://www.gdow.pl/aktualnosci/herb-zatwierdzony.html

Załączniki:
Gdów - lokalizacja i herb.JPG
Gdów - lokalizacja i herb.JPG [ 94.76 KiB | Przeglądane 468 razy ]

Post Napisane: 25 lip 2014, o 08:27 

Dostępny w Internecie http://www.gdow.pl/aktualnosci/planowan ... nne-5.html projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Gdów prezentuje stanowiska archeologiczne na trasie oraz w sąsiedztwie budowanej obwodnicy.

Zaznaczony na planie obszar nr 2 – uważany dotychczas za późnośredniowieczne grodzisko Gedki – figuruje jako osada z okresu wpływów rzymskich.

Załączniki:
Plan grodziska.JPG
Plan grodziska.JPG [ 214.09 KiB | Przeglądane 401 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » Eksploracja » Archeo » Archeo - Małopolskie