Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty przemysłowe » Obiekty przemysłowe - Śląskie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 8 maja 2012, o 16:33 
SAM Urbex

Imię: Maciek
Przed chwilą wróciłem z huty. Co do schronów, między "dziurą" a walcownią Innocenti jest jeszcze jeden schron. Na terenie straży są 2 schrony. Złomiarzy pełno na terenie, jeden agresywnie rozkazał mi nie schodzić do schronu koło baru. Radzili albo nie wchodzić im w drogę albo robić zdjęcia "bo zaraz i tak wszystko rozniosą". Spokojnie można chodzić po całym terenie, parę ludzi na pewno służbowo było, ale się nie czepiali. Wszystkiego jeszcze nie zwiedziłem. Czujki alarmowe zauważone na budynku dyrekcji Innocenti i magazynu materiałów nieżelaznych. Gdzieniegdzie się pełno dokumentacji wala, kaski też można znaleźć. Hale Innocenti były zupełnie puste. Wieczorem powrzucam parę fot z kilkuset.

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: 8 maja 2012, o 17:34 

Imię: Grzegorz
sztajger napisał(a):
może jakiś wypad w większym gronie w weekend bo samotnie afiszować się przed złomiarzami ze sprzętem trochę nierozsądne bo wiadomo wódka typu F16 robi swoje :rotfl2:

Ja chetnie i może wkońcu od Ciebie dowiem się gdzie wchodzę :D

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 8 maja 2012, o 18:05 

Imię: Karol
kolo baru czyli w ambulatorium? i miedzy dziura a innocenti czyli w budynku biurowym? tym parterowym
ja byłem dziś od 11 do 2 i spotkałem jakiś 2 którzy byli lekko zlasowani jak mnie zobaczyli :rotfl2: co do złomiarzy olewam ich i zazwyczaj mówię że ja ich tu nie widziałem a oni mnie i idę dalej ludzi tam pracujących po prostu mijam jakbym też tam robił. Zresztą koło hali materiałów nieżelaznych jest plac nauki jazdy

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 22 maja 2012, o 12:11 

Imię: Mateusz
na całym terenie jest 2 ochroniarzy w wieku ~50lat wiec problemu ze zwiedzaniem nie ma a nawet miło się z nimi rozmawia :) czy mieliście jeszcze okazje zobaczyć magazyny gaz masek i kombinezonów przeciwchemicznych :mrgreen: ? Obecnie są już puste, ale było tam kilka tysięcy sztuk masek słoń i mucha razem z pochłaniaczami zapakowane w kartony i nigdy nie użyte. Były one w miejscu oznaczonym na mapce na niebiesko koło straży

Post Napisane: 23 maja 2012, o 20:02 

owszem były jeszcze one miesiąc temu. Słoni tam nie było były tylko MP-4 pełno pokrowców pochłaniaczy prawie wcale. Ogólnie ilość powalająca szkoda że zabrałem tak mało pokrowców bo się przydają na wycieczkach

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 23 maja 2012, o 21:24 

Imię: Mateusz
były słonie kolego :) ba nawet OP1 i OP2 i bardzo wiele różnych typów pochłaniaczy :mrgreen: zwykle jest tak że pierwsi na miejscu zgarniają wszytko :razz:
a chlebaków szkoda bo naprawdę by się kilka pustych przydało a tak to wszystko z zawartością :rotfl2:

Post Napisane: 23 maja 2012, o 22:20 

no ja pierwszy raz bylem 2 miesiące temu wiec może wcześniej były :D
Na szczęście ja zgarniam to co innych za bardzo nie interesuje :p choć innych rzeczy też mi szkoda że przegapiłem

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 1 paź 2012, o 23:14 
SAM Urbex

Wybrałem się wczoraj na tereny Walcowni Rur Jedność. Przypomnę, że jej budowę rozpoczęto w 1978 roku, jednak prace wstrzymano w 1980. Wznowiono je w latach 90, lecz zabrakło pieniędzy na dokończenie. Od tego czasu różni inwestorzy chcieli kupić walcownię, dokończyć ją i dać pracę ok. 500 osobom. Z powodu przepisów prawnych i obciążeniach spoczywających na walcowni jedynym wyjściem było postawienie jej w stan likwidacji, aby była wolna od długów. Sąd ogłosił upadłość WRJ w lutym 2008 roku, lecz do dzisiaj walcownia która miała wytwarzać 100 tys. ton rur rocznie, i której budowa kosztowała ok. 600 mln złotych, a w której wnętrzach oczekuje na włączenie nowoczesny sprzęt stoi nieczynna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymczasem na zakładzie głównym masakra, wszędzie kradną płot, bramy kolejowe, stolarkę z okien... :(

Mój Instagram

Post Napisane: 28 lis 2012, o 17:07 
SAM Urbex

Wjechały buldożery.
Pracują pełną parą, ochrony nie ma, za niedługo śladu po hucie też ma nie być :cry:

Mój Instagram

Post Napisane: 7 gru 2012, o 13:11 
SAM Urbex

Faktycznie buldożery wjechały. Wyburzyły kuźnię i wyjechały.
Moje informacje miały kiepskie źródło. Nie mogąc w to uwierzyć byłem tam w sobotę. Co zastałem?
Otóż nic nowego. Złomiarzy było paru, ochrona czasami otwiera bramę od strony Placu Skargi nie zwracając uwagi na nikogo. Jak wspomniałem budynek kuźni/warsztatów koło magazynu materiałów nie istnieje, choć i tak był w fatalnym stanie. Parę zamkniętych budynków zostało otwartych, co umożliwiło mi buszowanie w różnych dokumentach, materiałach i schronach przeciwlotniczych :D
Jedyna czynna czujka alarmowa znajduje się przy wieży wodnej, ze względu na nadajniki. Tutaj wielka dziura i zrzucony do niej szyb windy:
Obrazek

Wydaje mi się że ta hala kiedyś była niedostępna:
Obrazek
Obrazek

Dział Kontroli Jakości, kiedyś zamknięty z każdej strony. W środku masa zachowanych mebli i dokumentów. Wziąłem sobie stamtąd m.in. pieczątki Mannesmann i Innocenti, spis telefonów Huty, parę świadectw jakości i dyplom dla Wydziału Kontroli Technicznej :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poddasze:
Obrazek

Pomieszczenia biur:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wspomniany dyplom :D
Obrazek

Ten budynek też był kiedyś strzeżony czujką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sala multimedialna?
Obrazek

I widoczki z dachu ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj ktoś zapomniał o przysłowiu. Oto zamurowany <prawie> w całości magazyn, a przysłowie brzmi: jak coś robisz...
Obrazek
Obrazek

...rób to dobrze :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W środku są jeszcze 2 schrony plot, będą w odpowiednim dziale. A tuż obok stały niedawno zburzone budynki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A w tym budynku z tego co wiem, można wejść na dach, ale pracowicie uwijali się tam złomiarze.
Obrazek

Innocenti:
Obrazek

I parę ruin, które kiedyś musiały stać niedaleko wielkich piecy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oddział Rur Wiertniczych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Te betonowe kolumny pozostały prawdopodobnie po piecach lub wydziale COS:
Obrazek

Mój Instagram

Post Napisane: 29 gru 2012, o 16:34 
SAM Urbex

Sytuacja sprzed dwóch dni.
Złomiarze dalej zawzięcie pracują, ale dołączyły ekipy rozbiórkowe... magazyn materiałów nieżelaznych został zamurowany, pojedyncze ściany, gruzy są rozbierane i wywożone. W hali Innocenti dostrzegłem 3 tygodnie temu kompletną suwnicę:
Obrazek

która była demontowana 2 dni temu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widać ekipę demontującą suwnicę:
Obrazek

Przelecieliśmy wszystkie obiekty, bez znaczących zmian, poza kolejnym otwartym budynkiem przy bramie kolejowej od strony stacji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widoczki z dachu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piwnice:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I Mannesmann, jak już słońce wyszło :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mój Instagram

Post Napisane: 30 gru 2012, o 08:39 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Swego czasu tyle nadzieji pokładano w mannesmanie.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 9 mar 2013, o 23:15 

Pochwały: 1
Imię: Karolina
Dowiedziałam się dziś o planowanych niebawem wyburzeniach kominów huty.
Czy ktoś jest może w posiadaniu bliższych informacji na ten temat?

Post Napisane: 10 mar 2013, o 01:29 
SAM Urbex

szkieletek napisał(a):
Dowiedziałam się dziś o planowanych niebawem wyburzeniach kominów huty.
Czy ktoś jest może w posiadaniu bliższych informacji na ten temat?

Hmm, to chyba muszę wrócić do tego wątku. Ostatnio byłem na hucie z 2 tygodnie temu, ale w miarę jestem na bieżąco. To co się tam dzieje, przekracza wszelkie granice dewastacji :shock: Na początek zasypana "wielka dziura":
Obrazek

Kolejne budynki bez okien i drzwi:
Obrazek

Obrazek

Drabinka prowadząca na dach zniknęła... toteż prezentuję zdjęcia z dachu :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomijam fakt że znowu odkryłem nowe miejsca i że ktoś podpalił halę w której wszedłem na piętro... to zastałem po zejściu:
Obrazek

Pominę również fakt że kręci się tam sporo dresów i innych dziwnych istot, że spotkałem ochronę (na hucie Jedność! :lol: ). Niestety rozpoczęła się rozbiórka pozostałości hal Mannesmana i równania z ziemią terenu który do nich przylega.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szkieletku, właśnie te dwa kominy idą do wyburzenia, możliwe że zostaną wysadzone w przyszłym tygodniu. Stał tam jeszcze 3 komin, stalowy. Szybko się z nim uporali.
Obrazek

Mój Instagram

Post Napisane: 13 mar 2013, o 10:37 

Imię: belzeboss
Wspaniały obiekt. Dorzucę tylko kilka moich fotek. Szkoda że wejście do bunkra zagruzowane już (świetny klimat na dole).

Załączniki:
Komentarz: Huta
486584_3636595285770_711664897_n.jpg
486584_3636595285770_711664897_n.jpg [ 66.28 KiB | Przeglądane 1454 razy ]
Komentarz: Szatnia
533216_3636603365972_517849447_n.jpg
533216_3636603365972_517849447_n.jpg [ 77.99 KiB | Przeglądane 1454 razy ]
Komentarz: W bunkrze
386985_3636603645979_2033010641_n.jpg
386985_3636603645979_2033010641_n.jpg [ 44.2 KiB | Przeglądane 1454 razy ]
Komentarz: Klimat :]
480784_3636596285795_1586084189_n.jpg
480784_3636596285795_1586084189_n.jpg [ 54.88 KiB | Przeglądane 1454 razy ]
Komentarz: Kontroler alarmowy w bunkrze
319350_3636603525976_1200529156_n.jpg
319350_3636603525976_1200529156_n.jpg [ 70.22 KiB | Przeglądane 1454 razy ]

Post Napisane: 31 mar 2013, o 02:59 

Imię: Hugo
czy sądzicie, że jest tam sens jeszcze jechać? nie widziałem tego miejsca i zastanawiam się czy cokolwiek zostało i czy ewentualnie jeszcze jakies dokumenty tam będą...

Post Napisane: 31 mar 2013, o 11:55 
SAM Urbex

Znajdziesz jak wiesz gdzie szukać, zaraz prześlę PW :) a poza tym tam jeszcze jest całkiem sporo miejsc do eksplorowania. Można całkiem przyjemnie spędzić z 3-4 godziny, pomijając złomiarzy.

Mój Instagram

Post Napisane: 1 kwi 2013, o 08:25 

Imię: Bogusz
Ktoś tego pilnuje? Jak tam komfortowo wejść?

Post Napisane: 1 kwi 2013, o 12:21 
SAM Urbex

W sumie... ochrona jest tylko przy jednej bramie, skąd się nie rusza, raz ją spotkałem na terenie huty to nie kazała mi wyjść, tylko usunąć zdjęcia :razz: Problem może być tylko z robotnikami wyburzającymi niektóre budynki, nie pozwalają zdjęć robić.
Wejść można z każdej strony, najłatwiej od strony placu Skargi bądź nasypu wąskotorówki. Płot ukradli :P

Mój Instagram

Post Napisane: 23 kwi 2013, o 00:45 

Imię: Dominik
Czołem.
W hucie "Jedność" byłem aż trzy razy, jednak dopiero przy ostatnim podejściu udało mi się zobaczyć ją w pełnej okazałości.
Za pierwszym razem jakiś człowiek z ulicy mierzył nas bardzo długo wzrokiem, a potem wyjął telefon i zaczął dzwonić... okrążyliśmy teren i wyszliśmy... tuż za plecami interweniującej grupy ochroniarskiej. Więc ekspresowo się zmyliśmy. Kolejny raz byłem z jedną jeszcze osobą, więc nie za bardzo mogliśmy się zapuścić w otchłanie piwnic i tuneli pod dostępną halą. No ale trzeci raz to już wspaniała wycieczka pod podłogą hali Innocenti (o ile się nie mylę?), gdzie przechodziliśmy po, jak mi się zdaje, mocowaniach rur które wciąż wisiały na ścianach, a same chodniki były zalane. Spędziliśmy pod ziemią okrągłą godzinę, ale że ja uwielbiam takie mroczne klimaty, to i tak było mi mało ;)
Za drugim razem dotarliśmy między innymi do punktu medycznego/lazaretu/gabinetu lekarza, zwał jak zwał. Znaleźliśmy tam dosyć sporo medykamentów, dokumentację, strzykawki, a wszystko było jeszcze w miarę ułożone na półkach szafek. Za trzecim razem nie było praktycznie niczego, nawet drzwiami się ktoś zaopiekował... Wtedy zrozumiałem, że nie rzucaliście słów na wiatr mówiąc, że dewastacja tego wspaniałego miejsca postępuje w zastraszającym tempie. Podobnie jest z jednym z budynków na tyłach huty, niedaleko zakładowej straży pożarnej. Nie orientuję się co to był za budynek, ale na strych prowadziły ładne drewniane schody. Na samym poddaszu mnóstwo tablic informacyjnych, slajdów to starych projektorów i innych ciekawych rzeczy. Kiedy byłem trzeci raz nie było schodów, a podłoga na poddaszu w większej części składała się z dziur.
Apropos wyburzeń kominów itd, to jeśli chodzi o te doskonale widoczne z ronda (dwa kominy), to w zeszły poniedziałek stały w najlepsze. W każdy poniedziałek jadę autobusem na uczelnię i bacznie się temu miejscu przyglądam ;)
Co jeszcze mnie zszokowało to fakt, że w niedzielę nie spotkaliśmy na tym terenie żywej duszy! A podejrzewam, że metalowych części to można by tam jeszcze nazbierać, ale widać nawet złomiarze dzień święty święcą :glupek:

Jak zwykle wrzucę kilka zdjęć i podam link do reszty. Fotografie pochodzą z dwóch pierwszych wypadów do huty pod koniec ubiegłego roku.

P.S Wybaczcie mi siódme zdjęcie, ale jako że jestem językowym nazistą, to nie mogłem się powstrzymać :D Do tej pory nie wierzyłem, że błędną wymowę tego wyrazu można też zapisać!

Załącznik:
Obraz 022.jpg
Obraz 022.jpg [ 91.64 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 042.jpg
Obraz 042.jpg [ 73.57 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 043.jpg
Obraz 043.jpg [ 51.36 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 060.jpg
Obraz 060.jpg [ 70.25 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 069.jpg
Obraz 069.jpg [ 57.29 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 075.jpg
Obraz 075.jpg [ 49.32 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 102.jpg
Obraz 102.jpg [ 39.85 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 105.jpg
Obraz 105.jpg [ 51.66 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 108.jpg
Obraz 108.jpg [ 48.44 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Załącznik:
Obraz 111.jpg
Obraz 111.jpg [ 51.31 KiB | Przeglądane 1194 razy ]

Link do zdjęć: https://plus.google.com/photos/11068182 ... banner=pwa
I do relacji tekstowej: http://eksploratorzy.blogspot.com/2012/ ... hucie.html

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty przemysłowe » Obiekty przemysłowe - Śląskie