Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Inne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nawiedzone Domy
 Post Napisane: 12 wrz 2010, o 23:13 

Imię: Łukasz
Na początek sprawa "Nawiedzonego Domu" z Będzina. Pewnego razu przeczytałem na forum o nawiedzonym domu w Będzinie. Jako, że to tez eksploracja tylko z dodatkowymi atrakcjami postanowiłem sprawie przyjrzeć się bliżej.

Tak pisano o tym domu.

"mój znajomy był odważny i przebił się przez plot,po dosłownie kilku sekundach zaczął uciekać
cały spocony i blady,do dzisiaj on sam nie wie co mu się tam stało."

"Coś tam musiało być ponieważ kiedyś była tam z kamerą stacja TVN ( bodajże strefa 11),
po programie znalazło się kilku badaczy-amatorów z okolicy, ich relacje z tego co wyszukałem
były rozbieżne."

"dawno, dawno temu, kiedy te tereny porastał gęsty bór a szlaki opanowały
czeskie kupy zbrojne, które chciały wygonić z Wawelu Władka Łokietka...
juz wtedy omijali to miejsce... "

"Ja dowiedziałem się dawno temu , że był tam cmentarz żydowski. Oczywiście wiadomo , że jak był
cmentarz albo go nie było to ludzie zaczęli mówić o duchach.Osobiście duchów tam nie widziałem
ale atmosfera taka niezbyt miła."

"Od lat słyszałem historie związane z tym miejscem, o ludziach którzy uciekali w popłochu,
albo o studentach, którzy się założyli z kimś że przetrzymają w tym domu noc... o mało nie
tracąc przy tym zmysłów"

Dodatkowo słyszałem o tym, że trawniki są przystrzyżone choć nikt tam nie mieszka i że kiedyś
widziano człowiek rąbiącego drewno, czasami zapalone światło w oknie oraz szczekanie psa.

Postanowiłem, że sam to sprawdzę a że na takie wypady najlepsza jest noc więc razem z
jedynym śmiałkiem z forum Sosnowca udaliśmy się na posesję nawiedzonego domu. Przeskoczyliśmy
przez ogrodzenie i zrobiliśmy dokładną eksplorację terenu.
Nie zdarzyło się nic co można uznać za paranormalne.

Relacja Wilsona - śmiałek z forum Sosnowca
Spotkaliśmy się obok domu jak było zaplanowane. Oczywiście małe oględzinki i czy nie ma
wściekłego pitbulla gotowego zeżreć nas w całości . Na szczęście psa nie było.Żółte firanki
i reszta elementów zaniedbanego domu. Zaczęliśmy oglądać ogrodzenie. No i tu gratulacje
właścicielce za świetnie uzbrojone po brzegi kolcami ogrodzenie. Jednak dla chcącego nic trudnego.
Obejrzeliśmy ogródek, drzwi i tu cóż za niespodzianka zwykłe drzwi żadnych krat i jak to ktoś mówił "muru".
Później zobaczyliśmy piwnicę. No cóż szmaty dużo drabin skrzynki. Ziemniaki były nawet .
Jak to Haker ujął " nawet frytki by można zrobić". Tak na serio powoli zaczęliśmy dedukować,że to
jest zbyt tajemnicze , aby mogło być prawdą o rzekomym nawiedzeniu. No cóż zwykły dom nic
nadzwyczajnego nikt nas nie rzucił oknem albo siekierą. Przedmioty nie lewitowały itp.
Nic nienormalnego. Zobaczył nas sąsiad ,ale zbytnio się nie przejął.
W końcu wyszliśmy przed dom. Chwilę rozmawiamy i przyjechał jakiś gość.
Popatrzył się na nas lekko ale wjechał na parking. Patrzymy podchodzi.
Hmm... Sprawa musi być poważna skoro gość się fatyguje. No i mówimy , że tu dom ponoć nawiedzony itd.
Gościu popatrzył . No i właściwie wszystko nam powiedział. Okazało się ,że był przy samej budowie domu.
Właścicielka mieszka w Dąbrowie. Straciła męża i nie ma kto remontować a kasy jak zawsze za mało jest.
Dom jest dla córki. Po prostu stoi niewykończony i "straszy" wyglądem. Też nam , mówił o tym ,
że jacyś "badacze" wyłamywali drzwi i były tego typu akcje.Ktoś kiedyś to wymyślił bo zawsze
dom stoi pusty. NIE JEST NA SPRZEDAŻ! Nie było tu nigdy TVN-u ! Właściwie wszystko to bujdy.

Moja relacja:

Co do wyprawy do tzw "nawiedzonego domu" to Wilson napisał prawie wszystko. Dodam jedynie że widywana czasami tam osoba rąbiąca drewno to członek rodziny, który co jakiś czas wpada przepalić piece.
Tak samo właścicielka co jakiś czas odwiedza dom i stąd te zapalone czasami światła w oknach.
Wejście do domu nie jest zamurowane, jak to można na forach przeczytać a odchodzące odgłosy to po prosty zwykli poszukiwacze przygód, którzy kilkakrotnie wyłamywali drzwi, wybijali szyby w oknach, chodzili po wnętrzu. Ot całe duchy. Dom przy Małobądzkiej 11 jest najzwyklejszym w świecie domem, nie różniącym się niczym od pozostałych. A legendy o nawiedzeniu ? Cóż. Ktoś gdzieś przeczytał, powiedział komuś, ten ktoś jeszcze komuś i tak powstaje legenda, gdzie nie ma nikogo, kto byłby świadkiem "paranormalnych" zjawisk. Wszystko w temacie "nawiedzonego" domu.

Tak więc tym razem okazało się, ze to zwykły mit. Być może są Nawiedzone domy, ale na pewno nie ten.

Ostatnio edytowano 13 wrz 2010, o 00:13 przez Haker, łącznie edytowano 4 razy

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 12 wrz 2010, o 23:18 
Administrator

Imię: Leszek
A zdjęcia masz?

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 12 wrz 2010, o 23:49 

Już są.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 21 wrz 2010, o 19:34 

Pochwały: 1
Imię: Karolina
Piekna willa, znajdująca się w dzielnicy Stary Sosnowiec, przy ulicy Odrodzenia 7, pochodząca z okresu dwudziestolecia międzywojennego, pokryta tynkiem szlachetnym, z okragłymi oknami klatki schodowej
i charakterystycznym dla tamtych czasów balkonem, skrywa swą tragiczną przeszłość.

Kilkadziesiąt lat temu popełniono tu straszliwe morderstwo. Pewien mężczyzna zabił swoją rodzinę, żonę
i dzieci, popełniając następnie samobójstwo.

Od tamtej pory dom często zmieniał właścicieli, nikt jednak nie zamieszkał w nim na dłużej.
Nocami słychać bowiem na parterze i piwnicy szepty i skrawki rozmów. Czasem widać też światła.

Willa ostatnio zyskała nowych właścicieli, którzy wzieli się ostro za remont
i kilka dni temu wymienili okna. Może tym razem się uda odmienić los okrytego złą sławą domu?

Załączniki:
Nawiedzona willa.JPG
Nawiedzona willa.JPG [ 70.74 KiB | Przeglądane 18325 razy ]
Nawiedzona willa 2.JPG
Nawiedzona willa 2.JPG [ 46.57 KiB | Przeglądane 18325 razy ]
Straszna willa.JPG
Straszna willa.JPG [ 75.55 KiB | Przeglądane 18325 razy ]
Miejsce zbrodni i świeżo wymienione okna.JPG
Miejsce zbrodni i świeżo wymienione okna.JPG [ 63.05 KiB | Przeglądane 18325 razy ]

Post Napisane: 21 wrz 2010, o 19:55 
Przyjaciel

Imię: Małgosia
Jako "nieruchomościowiec" powiem, że co druga buda do sprzedaży jest chyba nawiedzona, bo nikt tego nie chce :rotfl3:
A tak na serio, to jak dom jest "po przejściach" to nie ma zmiłuj, nie da się go sprzedać. I nie wolno takiego kupować, choćby z tego powodu, że już się ich nigdy nie odsprzeda ;) Są chałupy, które mają swoją złą moc i na to nie ma rady.

Post Napisane: 23 wrz 2010, o 12:39 

Kolejny dom, cieszący się złą sławą, znajduje się w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze, na samym końcu ulicy Kamiennej.

Dom wybudowano z kamienia wapiennego. Stoi w zarośniętym sadzie, opierającym się od południowej strony
o skarpę dawnego kamieniołomu.
Podobno nocami słychać tam jęki i cichy płacz.

Według relacji okolicznych mieszkańców dom stoi pusty i popada w ruinę z innego całkiem powodu.
Właściciel wyjechał bowiem za granicę i zupełnie nie na rękę stało mu się doglądanie takiego starocia, jak domek przy ulicy Kamiennej w Sosnowcu.

Zabłądziwszy całą drużyną w pewną zimną i nie byle jaką noc, przedarliśmy się przez chaszcze tuż pod jego murem.
I rzeczywiście słychać było jęki - kiedy puszczona przeze mnie nieostrożnie gałąź dała chłopakom w twarze.

Niedaleko "Nawiedzongo Domu", w górę uliczki, znajduje się ciekawszy obiekt.
Stara, zapomniana, niszczejąca kapliczka szafkowa, stojąca za ogrodzeniem, przy ulicy. Dawno zniknał obrazek lub posąg, który niegdyś stał w jej wnętrzu.
Nie udało mi się dowiedzieć, komu była poświęcona i jaka intencja skłoniła do jej postawienia w tym miejscu.

Niemniej jednak ulica Kamienna w Sosnowcu warta jest odwiedzenia. Znajduje sie na niej kilka starych budowli
z kamienia, reliktów z czasów, gdy Zagórze było małą wsią.

Załączniki:
Dom.JPG
Dom.JPG [ 112.57 KiB | Przeglądane 18292 razy ]
Dom na Kamiennej.JPG
Dom na Kamiennej.JPG [ 91.22 KiB | Przeglądane 18292 razy ]
Dom straszliwy.JPG
Dom straszliwy.JPG [ 116.76 KiB | Przeglądane 18292 razy ]
Zza zarośli sie wyłania....JPG
Zza zarośli sie wyłania....JPG [ 108.74 KiB | Przeglądane 18292 razy ]
Nawiedzone okno.JPG
Nawiedzone okno.JPG [ 90.79 KiB | Przeglądane 18292 razy ]
Tajemnicza kapliczka.JPG
Tajemnicza kapliczka.JPG [ 105.38 KiB | Przeglądane 18292 razy ]
Kapliczka.JPG
Kapliczka.JPG [ 97.86 KiB | Przeglądane 18292 razy ]
Chrystus.JPG
Chrystus.JPG [ 66.91 KiB | Przeglądane 18292 razy ]

Post Napisane: 23 wrz 2010, o 15:45 

Fantastyczne opisy i fotki.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 25 lut 2012, o 22:35 

Pora odświeżyć temat Nawiedzonych Domów.

Nadszedł czas na znany w całej Polsce, owiany obrzydliwie złą sławą dom, znajdujący się w Krakowie, przy zbiegu ulic Kosocickiej i Wielickiej.
Monumentalna ta budowla nigdy nie została ukończona. Jej kolejni właściciele mieli ginąć paskudnie w tajemniczych okolicznościach. Nieszczęścia i przedwczesne zgony przytrafiały się także śmiałkom, którzy zdecydowali się odwiedzić to niezwykle straszliwe (także pod względem estetycznym) miejsce.
Ceglane, kilkupiętrowe ohydztwo, budowane w stylu "pseudo - zakopiańskim", zaopatrzone dodatkowo w szklarnię, znajduje się w bardzo interesującym miejscu: niemal dokładnie tutaj przecinają się pięćdziesiąty równoleżnik północny i dwudziesty południk wschodni.
Ale nie o geografii miała być mowa :glupek:

Na początek trochę sensacyjnych wiadomości, w ramach wprowadzenia w temat Nawiedzonego Domu:

http://gertrude-likens.blog.onet.pl/Naw ... 99309881,n
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t1P-wdzDUew[/youtube]

Ponieważ było nam akurat po drodze, postanowiliśmy wpaść na chwilkę.
I tak oto purpurowy, posępny krążownik szos, Archie, z wdziękiem zaparkował w pobliżu domu.

Dziki Gon przybył!

Załączniki:
Dom w całej okazałości.jpg
Dom w całej okazałości.jpg [ 52.95 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Komentarz: Archie i opuszczony dom
Dziki Gon przybył!.jpg
Dziki Gon przybył!.jpg [ 57.06 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Jest kapliczka - jest dobrze!.jpg
Jest kapliczka - jest dobrze!.jpg [ 51.88 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Tu panuje ZŁO!!!.jpg
Tu panuje ZŁO!!!.jpg [ 52.8 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Samo ZŁO!.jpg
Samo ZŁO!.jpg [ 88.22 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Z zewnątrz.jpg
Z zewnątrz.jpg [ 66.62 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Wewnątrz.jpg
Wewnątrz.jpg [ 55.41 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Widok przez okno.jpg
Widok przez okno.jpg [ 55.09 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Szklarnia.jpg
Szklarnia.jpg [ 73.73 KiB | Przeglądane 16881 razy ]
Szklarnie.jpg
Szklarnie.jpg [ 58.94 KiB | Przeglądane 16881 razy ]

Ostatnio edytowano 1 cze 2013, o 02:17 przez szkieletek, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: 25 lut 2012, o 23:00 

Cztery uwagi:

1) Nie mam pojęcia, jak inwestor planował ogrzewać zimą takie wielkie ustrojstwo.
Za to ma u mnie plusa za promowanie profilaktyki nadwagi, schorzeń sercowo-naczyniowych oraz cukrzycy typu 2. Wbieganie na czwarte piętro kilka razy dziennie to spore wyzwanie.
2) Zastanawiam się, na czym miałby się powiesić któryś z kolejnych właścicieli. Musiałby się sporo natrudzić, wbijając coś w betonowy sufit lub w gołe ściany.
3) Najbardziej groźnym i potencjalnie śmiercionośnym bytem w okolicy niezmiennie okazał się być nasz wehikuł - Archie.
4) Po naszej wizycie dom z całą pewnością można zaliczyć do NAWIEDZONYCH*.

Aha. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy przejeżdżając ulicą Wielicką trąbili i mrugali nam światłami, kiedy łaziliśmy po domu.

*Obiekt nawiedzony - miejsce przeklęte na wieki, odwiedzone przez Dziki Gon.

Załączniki:
Szklarnia widziana z góry.jpg
Szklarnia widziana z góry.jpg [ 102.25 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Widok na kapliczkę.jpg
Widok na kapliczkę.jpg [ 89.78 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
I weź to ogrzej zimą!.jpg
I weź to ogrzej zimą!.jpg [ 67.85 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Wyjście na ostatnie piętro.jpg
Wyjście na ostatnie piętro.jpg [ 23.05 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Schody.jpg
Schody.jpg [ 66.28 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Sarkazm.jpg
Sarkazm.jpg [ 57.86 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Żadnej krwi. Tylko jakieś napisy wykonane sprayem..jpg
Żadnej krwi. Tylko jakieś napisy wykonane sprayem..jpg [ 53.95 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Ja wiem, że morderczynią była pani Voorhees. Spadaj na drzewo, nudziarzu..jpg
Ja wiem, że morderczynią była pani Voorhees. Spadaj na drzewo, nudziarzu..jpg [ 71.58 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Porzucone worki z cementem.jpg
Porzucone worki z cementem.jpg [ 62.85 KiB | Przeglądane 16877 razy ]
Komentarz: Archie!
Prawdziwe zagrożenie pozostało na parkingu....jpg
Prawdziwe zagrożenie pozostało na parkingu....jpg [ 70.64 KiB | Przeglądane 16877 razy ]

Ostatnio edytowano 1 cze 2013, o 02:18 przez szkieletek, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: 26 lut 2012, o 02:00 

Imię: Jacek
Kilka słów prawdy o tym domku. Pracuję w firmie naprzeciwko od 13 słownie od trzynastu lat. (W firmie widocznej na fotkach) Dowiedziałem się od sąsiadów, którzy mieszkają w tych okolicach od lat całej histori tego domu. Mianowicie ten dom został zbudowany bez żadnych pozwoleń jako samowola budowlana. Właścicielami tego domu byli bracia i ich rodziny. Gdy urząd nadzoru budowlanego dowiedział się o tym, zlecił rozbiórkę budynku. Jeden z braci nie wytrzymał nerwowo po decyzji urzędu i targnął się na swoje życie. Powiesił się w tym budynku. Prawdopodobnie od tamtej pory dom jest nawiedzony. Brat, wisielca chcąc ocalić duszę potępioną wybudował kapliczkę (uwiecznioną na powyższych fotografiach) Według legendy na niewiele to się zdało. Moim skromnym zdaniem i co niektórych sąsiadów ten dom posiada zbyt wielu dziedziców, którzy nie mogą się dogadać co do własności budynku i terenu wokół niego. Mianowicie dom należy wyburzyć, a to są koszty. Mój szef chciał kupić ten dom wraz z terenem mu podległym, lecz niestety nie ma takiej możliwości gdyż nie wszyscy właściciele chcą się zgodzić. Teren wokół domu został wynajęty jako parking firmy Heban, tak na marginesie parkuję tam czyli pod "straszydłem" jak nazywamy ten dom.

Post Napisane: 26 lut 2012, o 02:53 

maksio01 napisał(a):
Brat wisielca chcąc ocalić duszę potępioną wybudował kapliczkę (uwiecznioną na powyższych fotografiach)

Plotkom nigdy nie można ślepo wierzyć, chociaż niejednokrotnie niosą w sobie ziarno prawdy. Przecież na pierwszy rzut oka widać, że wspomniana kapliczka jest dużo starsza, niż ten paskudny architektonicznie dom!

P.S. Współczuję wjeżdżania na parking, gdy podjazd jest oblodzony :mrgreen:

Post Napisane: 26 lut 2012, o 21:13 

Kapliczka powstała później niż "straszydło". Jeśli chodzi o podjazd to nie jest tak źle ;)

Post Napisane: 27 lut 2012, o 17:49 

Oto fragment mapy z 1966 roku: widać na nim zaznaczoną kapliczkę oraz pusty plac, na którym dopiero powstanie "architektoniczne cudo".

Załączniki:
1966.JPG
1966.JPG [ 99.09 KiB | Przeglądane 10113 razy ]

Post Napisane: 28 lut 2012, o 12:03 

Ups... Może z tą kapliczką się wygłupiłem :-? ale takie miałem informacje od znajomego, który mieszka na ul. Kosocickiej od urodzenia. Postaram się wypytać mojego szefa, który od dziecka mieszka naprzeciwko.
W tym domku najbardziej straszą menele, którzy tam imprezują nocami. Bardzo często dom jest patrolowany nocą przez policję (informacja pochodzi od stróża nocnego z firmy, w której pracuję). Niemal codziennie dzieciarnia w poszukiwaniu dreszczyka emocji robi sobie wycieczki po straszydle.
Postaram się wybadać dokładnie historię tego domku.

Masz u mnie wielkie :piwo:
Tak masz rację co do kapliczki. Dogrzebałem się materiałów o istniejących w tych okolicach zabudowaniach dworskich, oraz kapliczce początkowo drewnianej, a później murowanej.
Znalazłem, rówinież legendę o istniejącym w miejscu tego domu cmentarza dla skazańców, oraz o istniejącej tam szubienicy na której mieli dokonywać żywota. :bad:

Post Napisane: 5 mar 2012, o 01:48 
Muszkieter

Imię: Marek
Dawno temu, "za łebka", w jednym niezamieszkałym starym domu w mojej okolicy też miało straszyć, była nawet TV. Prawda okazało się jednak okrutna i cały romantyzm prysł, kiedy okazało się, że miejscowe "kręgi spirytystyczne" powołują tam do istnienia w księżycowe i bezksiężycowe noce spirytualia księżycówką zwane :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 5 mar 2012, o 07:53 

I tu muszę przyznać Ci rację Markov :mrgreen: W 99% nawiedzonyh domów to właśnie o takie strachy chodzi, aczkolwiek pozostaje ten 1% naprawdę niewyjaśnionych zjawisk. Tak jest np. w przypadku jednego XVIII w. dworu, który zamierzam opisać. Zbieram materiały i niedługo opublikuję na forum. Naoczni świadkowie tych zjawisk są mi znani, ale o tym kiedy indziej.

Post Napisane: 26 kwi 2014, o 23:57 

A oto tak zwany "nawiedzony" dom z Myszkowa.
Nic nadzwyczajnego, zwyczajna ruina. Nawet jakoś tak nie chciało mi się wchodzić do środka.
Chyba straciłam dawny zapał.

Załączniki:
Myszków.JPG
Myszków.JPG [ 39.47 KiB | Przeglądane 8377 razy ]
Myszków (1).JPG
Myszków (1).JPG [ 43.7 KiB | Przeglądane 8377 razy ]
Myszków (2).JPG
Myszków (2).JPG [ 46.66 KiB | Przeglądane 8377 razy ]
Myszków (3).JPG
Myszków (3).JPG [ 50.87 KiB | Przeglądane 8377 razy ]
Artykuł.JPG
Artykuł.JPG [ 57.38 KiB | Przeglądane 8377 razy ]

Post Napisane: 28 kwi 2014, o 11:09 

No jeśli zachowanie sprzętu elektronicznego miałoby świadczyć o obecności duchów, to zastanawiam się, co krąży po fosie fortu II w Poznaniu: kiedyś po wyjściu stamtąd rzuciłem okiem na telefon i stwierdziłem, że obraz na monitorze jest do góry nogami i w odbiciu lustrzanym.

Post Napisane: 7 maja 2014, o 01:48 
Przyjaciel

Imię: Beata
Wspomniany wyżej dom w Myszkowie.
Nic nie straszyło, pomijając odkręcony kran (lub urwany zawór).

Załączniki:
DSC_7840.JPG
DSC_7840.JPG [ 137.52 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7841.JPG
DSC_7841.JPG [ 121.25 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7842.JPG
DSC_7842.JPG [ 195.3 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7845.JPG
DSC_7845.JPG [ 171.93 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7849.JPG
DSC_7849.JPG [ 137.42 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7851.JPG
DSC_7851.JPG [ 100.2 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7852.JPG
DSC_7852.JPG [ 122.58 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7853.JPG
DSC_7853.JPG [ 65.02 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7855.JPG
DSC_7855.JPG [ 129.38 KiB | Przeglądane 8269 razy ]
DSC_7857.JPG
DSC_7857.JPG [ 145.77 KiB | Przeglądane 8269 razy ]

Post Napisane: 7 maja 2014, o 01:51 
Przyjaciel

Imię: Beata
...

Załączniki:
DSC_7858.JPG
DSC_7858.JPG [ 111.6 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7859.JPG
DSC_7859.JPG [ 156.17 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7862.JPG
DSC_7862.JPG [ 120.73 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7864.JPG
DSC_7864.JPG [ 118.89 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7865.JPG
DSC_7865.JPG [ 117.62 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7866.JPG
DSC_7866.JPG [ 157.29 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7867.JPG
DSC_7867.JPG [ 92.23 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7869.JPG
DSC_7869.JPG [ 142.25 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7870.JPG
DSC_7870.JPG [ 113.51 KiB | Przeglądane 8268 razy ]
DSC_7872.JPG
DSC_7872.JPG [ 127.09 KiB | Przeglądane 8268 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Inne