Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Sztolnie, kamieniołomy, jaskinie, podziemia » Jaskinie » Jaskinie - Małopolskie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 12 sie 2013, o 20:42 

Imię: Paweł
Jaskinia Gorenicka znajduje się w lesie pomiędzy miejscowościami Gorenice i Czerna, w odległości około 800 m od głównej drogi. W celu odnalezienia jaskini udałem się drogą prowadzącą od Czernej do Gorenic. W miejscu gdzie znajduje się tablica oznaczająca początek powiatu i gminy Olkusz skręciłem w lewo w drogę odgrodzoną zielonym szlabanem. Po przejściu około 400-500 metrów utwardzoną drogą skręciłem w lewo w leśną ścieżkę (w miejscu gdzie utwardzona droga lekko skręca w prawo). Idąc ścieżką około 300-400 m dostrzegłem sporej wielkości skały wyróżniające się na tle leśnego krajobrazu. Pierwszą grupę skał okrążyłem z prawej strony wychodząc na nieduże wzniesienie.Kolejne skały tworzą ścianę od przeciwnej strony, którą aby zobaczyć należy zejść w dół, a następnie kilkadziesiąt metrów w lewo. Niedaleko miejsca, gdzie znajduje się jaskinia ktoś pozostawił przedmiot wbity na patyku do ziemi, być może w celu oznaczenia miejsca. Na ścianie skalnej znajdują się 2 otwory jaskini, pierwszy z lewej strony zawalony jest niestety głazami, drugi znajduje się nieco wyżej po prawej stronie, widoczny jest dopiero po wyjściu kilka metrów stromym zboczem do góry. W celu zwiedzenia jaskini należy przeczołgać się kilkanaście metrów wąskim korytarzem aż dotrzemy do salki nad którą znajduje się wysoki na kilka metrów komin. Dalszy korytarz prowadzi do wyjścia , które zostało zawalone. Otwór komina jaskini znajduje się kilkanaście metrów wyżej od wejścia.

Załączniki:
Komentarz: Pierwsza grupa skał
12082013078.jpg
12082013078.jpg [ 200.49 KiB | Przeglądane 748 razy ]
Komentarz: Ściana skalna z dwoma otworami jaskini
12082013100.jpg
12082013100.jpg [ 186.4 KiB | Przeglądane 748 razy ]
Komentarz: Zawalone wejście do jaskini
12082013086.jpg
12082013086.jpg [ 144.72 KiB | Przeglądane 748 razy ]
Komentarz: Wejście do jaskini
12082013089.jpg
12082013089.jpg [ 160.49 KiB | Przeglądane 748 razy ]
Komentarz: Otwór komina jaskini
12082013092.jpg
12082013092.jpg [ 167.55 KiB | Przeglądane 748 razy ]

Post Napisane: 13 sie 2013, o 14:15 
Bratnia dusza

Imię: Piotr
już dwa albo trzy razy szukałem tej jaskini i nieznalazlem . Dzięki twojemu opisowi myślę że trafie. ale czy to tą jaskinia? Ją czytałem że wGorenicach jest jaskinia ale ona jest jasna gdyż to tylko szczelina między skałami

Post Napisane: 14 sie 2013, o 17:38 

Imię: Paweł
Bratnia dusza: Jeśli dotarłeś do Kominek (opisywane przeze mnie skały) na pewno odnajdziesz też jaskinię. Skały wyraźnie kontrastują z otaczającym lasem. Jasny otwór w skale o którym piszesz może być zawalonym wejściem do jaskini. Drugi otwór jest naprawdę nieduży i niewidoczny na pierwszy rzut oka w stronę ściany skalnej.

Post Napisane: 14 sie 2013, o 20:21 
Bratnia dusza

no chyba byłem koło tych skał z pierwszego zdjęcia. Niedaleko jest dosyć stromy wąwóz, a przy głównej drodze z której wchodziłem w głąb lasu byl zagajnik ogrodzony siatka metalowa. Ciekawostką jest to że tam znalazłem piłkę golfowa.

Post Napisane: 15 sie 2013, o 16:58 
Bratnia dusza

to nieźle przyłożył:-):-):-):-):-)

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Sztolnie, kamieniołomy, jaskinie, podziemia » Jaskinie » Jaskinie - Małopolskie