Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 28 paź 2018, o 16:49 

Imię: Marek
W końcu udało mi się odnaleźć ten pęknięty kamień. Patrząc na lokalizację i autosugestię to albo Caviar Grube albo Conrad Grube.
Załącznik:
kamien.jpg
kamien.jpg [ 243.2 KiB | Przeglądane 250 razy ]

Żeby mieć pewność trzebaby znaleźć kamienie z tych pól co niestety wydaje się niemożliwe.

Post Napisane: 28 paź 2018, o 21:11 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
W tym rejonie raczej nie.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 1 lis 2018, o 09:36 

No i szanse znalezienia kamieni z pola Conrad na prawej flance spadły prawie do zera:
Załącznik:
Conrad.jpg
Conrad.jpg [ 228.65 KiB | Przeglądane 201 razy ]

Cała nadzieja w rewersie ale stawiam, że tam jest K G (kamień bardzo przypomina mi ten z lasu poniżej torów kolejowych). Ważąc 64 kilo nie byłem w stanie tego kamienia obrócić. W każdym razie zupełnie inny od tego pękniętego. Ja odczytałem na nim rok 1855 i rzymską cyfrę X. Szkoda, że leży a nie stoi - czas, deszcz i śnieg zrobiły swoje.

Post Napisane: 3 lis 2018, o 16:37 

Czy ktoś może wyjaśnić mi gdzie w moim rozumowaniu jest błąd. Załóżmy że są 3 pola górnicza A (1800), B (1801) i C (1802). Spodziewałbym się, że nowe pole dostawiało kamienie do starego czyli moim zdanie kamienie powinny wyglądać tak (bo B było przed C)
Kod:
A--A
|  |
A--A
|  |
|  B
|  |
B--B--C
   |  |
   C--C

A o dziwo może być tak:
Kod:
A--A
|  |
A--A
|  |
|  B
|  |
B--C--C
   |  |
   C--C

W każdym razie odszczekuję poprzedni post. Kamień pola Conrad z lewej flanki:
Załącznik:
Conrad.jpg
Conrad.jpg [ 232.92 KiB | Przeglądane 161 razy ]

Jako, że 1855 (X) i Conrad są wykopane. Jak, pi x drzwi powinna wyglądać procedura przekazania? Rozumiem, że trzeba poinformować dajmy na to skansen Luiza, że w lesie marnują się kamienie albo coś. Rozumiem również, że uderzanie do leśnictwa z prośbą by te kamienie postawić (co mnie by się bardziej podobało) nie ma sensu, prawda?

Post Napisane: 3 lis 2018, o 20:17 
Przyjaciel

Widać że wykopany stosunkowo niedawno,to może zle wróżyć mu na przyszłość.

Post Napisane: 3 lis 2018, o 21:20 

Trudno powiedzieć. Żadnej dziury w ziemi nie było (choć mogły ją przykryć spadające liście).

Byłem w piątek w nadleśnictwie w Panewnikach. Powiedziano mi, że służby leśnie generalnie starają się zabezpieczyć tego typy znaleziska i nie zmieniać ich położenia (taki mają prikaz) w momencie gdy mają być prowadzone jakieś prace leśne (wycinka, orka). Być może więc wykopana kamienie to sprawa służb leśnych (szkoda, że nie wkopują ich do ziemi po zakończeniu prac - ten 1855 (X) na skutek erozji wygląda nieciekawie).

Po próbie obrócenia 1855 (X) naprawdę trudno mi uwierzyć żeby komuś chciało się jumać te kamienie - jak dla mnie potrzeba dwóch jeśli nie trzech osób by coś takiego wynieść. Generalnie śmieszna sprawa - byłem w tamtych okolicach w czwartek. Weryfikowałem wszystkie potencjane pozycje - skończyło się na znalezieniu 1855 (X). Tego nie zauważyłem... może ktoś się zlitował widząc jak się tam pętam wpatrując w telefon i w nocy go podrzucił ;) . Dziś zrobiłem jeszcze jedną rundkę bo po porównaniu moich współrzędnych z tymi co są dostępne na stronie wyszło mi, że występuje stałe przesunięcie między mapą na stronie a lokalizacją jaką zrzuca mój telefon.

No i jeszcze jedno - skoro jest kamień z pola Conrad to pęknięty kamień najpewniej pochodził z pola Caviar.

Post Napisane: 8 lis 2018, o 08:39 
Przyjaciel

Że są ciężkie to fakt,nawet taki kawałeczek znaleziony na gruzowisku swoje waży
Załącznik:
DSCN1340.JPG
DSCN1340.JPG [ 252.86 KiB | Przeglądane 102 razy ]

się trochę nadwerężyłem,to jednak kamień i swój ciężar właściwy ma.

Post Napisane: 8 lis 2018, o 18:27 

Fajnie znalezisko. Muszę się ruszyć i sprawdzić okolice stawu Maroko - w teorii tam też powinny być kamienie KG. Na razie zrobiłem jedno podejście - bez rezultatu. Mam nadzieję, że nie zostały zniszczone gdy regulowano Rawę.

Post Napisane: 12 lis 2018, o 15:40 

Piko kamień wielkości kostki brukowej.
Załącznik:
Kamień.jpg
Kamień.jpg [ 240.9 KiB | Przeglądane 37 razy ]

Prawdopodobnie z pola Radoschau. Został w miejscu, tylko obróciłem go bokiem żeby kilof i młotek nie kół po oczach. Nie sądziłem, że niektóre kamienie były tak małe.

Post Napisane: 12 lis 2018, o 17:07 
Przyjaciel

Ciekawe znalezisko,na takie małe nigdy nie zwracałem uwagi bo zazwyczaj wyznaczały parcele,czy coś takiego.
Jak wielkości kostki to może nie wyznacza pola,tylko dajmy na to znak jaki czasem bywa na cegłach.
Tam tylko kupla?

Post Napisane: 12 lis 2018, o 17:26 

Wydaje mi się, że tak. Na rewersie niczego nie zauważyłem. Na pozostałe ścianki nie patrzałem. Jak dla mnie nie wyglądał on na ubity, choć bardzo dziwił mnie fakt braku jakiegokolwiek zakotwiczenia w gruncie. Tak mała kostka. Co do lokalizacji to jestem pewien, że pokrywa się z kamieniem pola górniczego co jest cudem samym w sobie bo przy takiej masie (22m różnicy między pozycją z mapy a odczytem GPS - podobny błąd miałem przy innych kamieniach).

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli