Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 15 sie 2018, o 16:46 

Czy to ten pas budynków który przechodził w cechownię do której się wchodziło nie jako od strony basenu tak z boku ?

Post Napisane: 15 sie 2018, o 16:55 

Tak, ten wzdłuż linii tramwajowej, wszystkiego pewnie nie zburzą, bo w jednej z części jest Unia Bracka, lecz pozostałe już w środku to ruina.

Post Napisane: 16 sie 2018, o 20:02 

A w sumie wie ktoś co się dzieje na Wesołej? Od początku tego roku sytuacja jest niemrawa a wie ktoś ku czemu to idzie?

Post Napisane: 17 sie 2018, o 10:22 

Imię: Marcin
W jakim sensie sytuacja jest niemrawa? Pytam bo na Wesołą mam jakieś 40 km, więc niezbyt wiem co tam się dzieje.

Post Napisane: 17 sie 2018, o 11:22 

Imię: Bartek
Rzekomo zarząd PGG ma podjąć decyzje odnośnie Wesoła lub Staszic pod koniec roku do SRK, ale nie zdziwiłbym sie jakby np. przejął to Węglokoks jak było z Bobrkiem czy Piekarami.

Post Napisane: 17 sie 2018, o 11:34 

Ewentualnie Tauron bo ma blisko. Ogólnie od początku roku mówi się że jest źle. Najpierw był pożar i brak wydobycia a potem też nie było różowo. W sumie to czy nie będą się za jakiś czas pozbywali szybów wschodnich dawnych Mysłowic?

Post Napisane: 17 sie 2018, o 11:47 

Imię: Marcin
Ja słyszałem osobiście wersję, że pod Węglokoks ma trafić Sośnica. Kurde, Wesoła ma węgla na ponad 40 lat (info z pdf'u z strony KHW w dziale historia). Ale to nie przekonuje władzy (przykład: Morcinek czy Niwka-Modrzejów, kopalnie zajechane z premedytacją)

Post Napisane: 17 sie 2018, o 12:10 

Słyszałem wersje :
-Pod Tauron (kto wie? Blisko ale nie wiadomo czy kasę będą mieli)
-Ruch Staszica(najświeższa)
-Część Megakopalni
Mój tata pracował na Wesołej i mówił że węgla rzeczywiście pełno.
Swoją drogą ile jest tam poziomów 400 i 665?

Post Napisane: 21 wrz 2018, o 21:24 

Cytuj:
Co dalej z likwidowaną kopalnią Mysłowice?
-[...]Siedem obiektów budowlanych jest objętych ochroną konserwatorską. Chodzi o maszynownię szybu Łokietek, budynek byłej elektrowni, rozdzielnię główną, warsztat mechaniczny, tzw. budynek rehabilitacji, budynek maszyny wyciągowej szybu Jagiełło oraz wieżę szybu Łokietek. Jeśli chodzi o wieżę szybu Łokietek, to trudno powiedzieć, czy uda się ją zachować. Wieża jest „obudowana” budynkami nadszybia i dopiero po ich rozbiórce opracowana ekspertyza rozstrzygnie, czy konstrukcja będzie mogła bezpiecznie stać samodzielnie. Natomiast maszynownia Jagiełło jest w tak złym stanie, że trudno powiedzieć, czy uda się ją uratować. Cały proces ocalenia części kopalnianych zabudowań to zresztą nieustanna walka z czasem i złomiarzami. Ci ostatni stali się bardzo aktywni szczególnie w ostatnim okresie, kiedy rozpoczęły się wyburzenia i trzeba było rozebrać ogrodzenie zakładu – argumentuje dyrektor Bajorowicz.

http://nettg.pl/news/152609/co-dalej-z- ... -myslowice

Post Napisane: wczoraj, o 11:03 

Imię: Michał
Książe pszczyński sie w grobie przewraca pewnie...

Post Napisane: wczoraj, o 11:36 
SAM Urbex

Imię: Maciek
No tak, jakie to proste. Obejmiemy wieżę Łokietka ochroną, ale rozbierzemy nadszybie, które jest jej integralną częścią i nagle się okaże, że wieża grozi zawaleniem... Nie można było po prostu nadszybia zostawić? Po wyburzeniu sortowni byłoby o wiele łatwiejsze do ochrony przed złomiarzami.

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: wczoraj, o 11:51 

Imię: Mateusz
Nadszybie powinno zostać, tym bardziej, że JESZCZE jest w dobrym stanie, w dodatku z wyposażeniem. Jak Łokietek by zniknął to ja nie wiem jak to przeżyję, jedna z piękniejszych wież (jak nie najpiękniejsza).

Post Napisane: wczoraj, o 11:55 

Imię: Paweł
Najpiekniejsza jest Pułaskiego. Mialem ostatnio okazje zjezdzac dwa razy tym szybem. A myslalem ze juz sie nie zalapie.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Post Napisane: wczoraj, o 21:18 

Pułaski jest piękny, ale nie jest to tak klasyczna wieża, jak Łokietek, można powiedzieć, że Pułaski jest bardzo ciekawą orginalną wieżą, również piękną.

Post Napisane: dzisiaj, o 08:15 

Coś czuję, ze Łokietek pójdzie na złom, jak po likwidacji przeróbki się miejsce do obalenia zwolni...

Post Napisane: dzisiaj, o 11:57 

Wydaje mi się, że nadszybie, de facto taka konstrukcja stalowa wypełniona cegłą, nie jest w stanie utrzymać wieży szybowej i wg. mnie jak zniknie nadszybie, to sytuacja Łokietka się nie zmieni. Wydaje mi się po prostu taka konstrukcja jak nadszybie nie jest wstanie utrzymać takiej wieży, i jak by się miała zawalić do już by się dawno zawaliła, a poza tym Łokietek do nie dawna był czynny. Gdyby był on w tak złym stanie to nie byłby on utrzymywany jako czynny do nie dawna.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli