Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Pamiątki przeszłości

Autor Wiadomość
 Tytuł: bacówki
 Post Napisane: 1 lut 2014, o 22:22 
Przyjaciel

Imię: paulina
Drewniany domki i szopy rozsiane po gorach bedace tymczasowym mieszkaniem baców i juhasów wypasajacych na halach owieczki, barany czy rzadziej krowy... Nieuzywane czesto popadaace w ruine, smagane gorskimi wiatrami a nieraz stanawiace wspaniale schronienie i miejsce imprezowe dla wedrowcow z plecakiem....

GORCE

gdzies nad Ochotnica

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na halach pod Gorcem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stawieniec

Obrazek

Mostowica

Obrazek

gdzies pod Obidowcem

Obrazek

BESKID ZYWIECKI

nad Sopotnia

Obrazek

pod Babia Góra

Obrazek

Obrazek

Hala Boracza

Obrazek

Łabysówka

Obrazek

Obrazek

Jasien w Wyspowym

Obrazek

nad Węgierską Górką przy szlaku przez Abrahamów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wiecznych wagarach od życia...

Tytuł: Re: bacówki
 Post Napisane: 3 lut 2014, o 21:27 

Imię: Wojtek
He, he, he! Z bacówkami zwłaszcza gorczańskimi mam mnóstwo wspomnień. Totalny odjazd był zimą 1991 roku kiedy z kumplem utknęliśmy na 8 dni w jednej z takich bacówek w okolicach Obidowca. Trochę przeceniliśmy swoje siły i zostaliśmy w niej na pierwszą noc, jednak intensywne opady przez kolejne dni, mróz, brak odpowiedniego ekwipunku zimowego sprawił, że utknęliśmy w niej w sumie na tydzień. To była moja najbardziej oryginalnie spędzona Wigilia. :D Nigdy wcześniej i nigdy potem nie zdarzyło mi się, żeby przez ponad tydzień nie widzieć i nie słyszeć drugiego człowieka ( nie licząc oczywiście kumpla).
Obrazek
Obrazek

Post Napisane: 4 lut 2014, o 11:13 
Przyjaciel

Ale przygoda! A w jaki sposob bez tego zimowego ekwipunku wyscie tam nie pozamarzali? mieliscie chyba jakies spiwory i cieple ciuchy? I zapalki? :rotfl3:

Post Napisane: 5 lut 2014, o 00:40 

Imię: Wojtek
"Jakieś" śpiwory i ciuchy się miało. Spodnie jeans, kalesony, jesienna kurtka i parę swetrów. Najgorzej było z butami ( miałem jakieś z Otmętu plus zapasowe adidasopodobne :rotfl3: ). W śniegu do kolan momentalnie przemakały. Kilkadziesiąt metrów dalej stała kolejna bacówka a w niej mnóstwo drzewa, które wykorzystaliśmy do ogrzewania się przy ognisku.

Post Napisane: 5 lut 2014, o 19:09 
Przyjaciel

Dis Pater napisał(a):
"Jakieś" śpiwory i ciuchy się miało. Spodnie jeans, kalesony, jesienna kurtka i parę swetrów. Najgorzej było z butami ( miałem jakieś z Otmętu plus zapasowe adidasopodobne :rotfl3: ). W śniegu do kolan momentalnie przemakały. Kilkadziesiąt metrów dalej stała kolejna bacówka a w niej mnóstwo drzewa, które wykorzystaliśmy do ogrzewania się przy ognisku.

Fajne byly takie czasy i wyjazdy, jest co wspominac. Teraz to sporo ludzi jak sie nie zakuje po zęby w kosmiczne tkaniny za setki zlotych to wogole z domu w teren nie wyjdzie... nawet latem a co dopiero w gory :roll:

Post Napisane: 11 lis 2017, o 22:25 
Przyjaciel

Imię: Zygmunt
Veľká Fatra (Wielka Fatra) - szałas pod Kýškami, (Słowacja)

Dobrze zachowana bacówka na południowo-wschodnich stokach niewielkiego szczytu Kýški, na wys ok 1300 m n.p.m, przy żółtym szlaku z wioski Vyšná Revúca. Najbliższe szczyty w okolicy to Suchý i Ploská.
W środku bacówki kilka pryczy, stół z ławą i piecyk. Podłoga gliniana. Kilkaset metrów stąd znajduje się druga bacówka, która jest używana w okresie wypasu, przy niej znajduje się źródełko.

Załączniki:
E.(ba)Kýšky.1a.jpg
E.(ba)Kýšky.1a.jpg [ 247.93 KiB | Przeglądane 171 razy ]
E.(ba)Kýšky.1b.jpg
E.(ba)Kýšky.1b.jpg [ 214.97 KiB | Przeglądane 171 razy ]
E.(ba)Kýšky.1c.jpg
E.(ba)Kýšky.1c.jpg [ 202.77 KiB | Przeglądane 171 razy ]
Komentarz: druga bacówka
E.(ba)Kýšky.1x.jpg
E.(ba)Kýšky.1x.jpg [ 202.91 KiB | Przeglądane 171 razy ]

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Pamiątki przeszłości