Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 2 sty 2013, o 08:37 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Małgosia
le_szek napisał(a):
Wielkość pojedynczego zdjęcia dodawanego jako załącznik została zwiększona do 256 kB (maksymalna ilość załączników w jednym poście to nadal 10).

Bosko!

Post Napisane: 4 sty 2013, o 10:23 
Przyjaciel

Imię: Henryk.
le_szek napisał(a):
Wielkość pojedynczego zdjęcia dodawanego jako załącznik została zwiększona do 256 kB (maksymalna ilość załączników w jednym poście to nadal 10).

Jakby teraz dostosować do tego program zmniejszania zdjęć byłoby super bosko,

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 5 sty 2013, o 19:42 
Przyjaciel

Imię: Andrzej
Do zmniejszania lub nadawania zdjęciom pożądanej wielkości polecam Light Image Resizer 4. Można tym programem zmieniać zdjęcia w ilościach hurtowych :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 8 mar 2013, o 09:28 

Imię: Monika
Przepraszam, jeśli piszę w złym miejscu-chciałam zapytać czy mogę zamieścić zdjęcie, którego autorką nie jestem, ale mam mailową zgodę jego autora na zamieszczenie na tym forum?

Post Napisane: 8 mar 2013, o 09:44 
Przyjaciel

Imię: Tomek
Jeśli autor się zgodził nie widzę przeciwwskazań.

Obrazek

Post Napisane: 8 mar 2013, o 11:09 
Przyjaciel

Heniek napisał(a):
Jakby teraz dostosować do tego program zmniejszania zdjęć byłoby super bosko,

No tego już niestety nikt za nas nie zrobi :)

Częstym argumentem w przypadku zamieszczenia przez użytkownika zdjęć na forum z
zewnętrznych (nietrwałych) serwerów, jest "zbyt duży rozmiar załącznika" - automatycznie
odrzucany przez php forum.
Samo zmniejszenie rozmiarów zdjęcia (np. w popularnym Infan Viev), często niewiele daje, gdyż
może się okazać iż aby osiągnąć dopuszczalną "wagę" załącznika w kb. musimy zmniejszyć załącznik
do bardzo małej rozdzielczości. W takim przypadku najlepszym wyjściem jest zmniejszenie wagi załącznika,
jednocześnie pozostając przy maksymalnych rozmiarach zdjęcia.
Jak to zrobić? polecam banalnie prostą aplikację która nie wymaga instalowania, można przenosić ją na zew.
nośnikach pamięci (pendrive) i korzystać na innych komputerach czy też w kafejkach internetowych.

SNS-Resizer

http://www.dobreprogramy.pl/SNSResizer, ... 13296.html

Cytuj:
Charakteryzujące się małymi rozmiarami, darmowe narzędzie służące głównie do zmiany rozmiarów zdjęć na potrzeby ich prezentacji m.in. w Internecie. Aplikacja umożliwia skalowanie zdjęć, zapewnia autorski algorytm wyostrzania, a także umożliwia dobranie odpowiedniego stopnia kompresji (JPEG). SNS-Resizer obsługuje większość najpopularniejszych formatów (w tym także RAW), metadane EXIF (wyświetlanie daty wykonania zdjęcia) oraz umożliwia dodanie na fotografie znaku wodnego i ramki o ustalonych rozmiarach. Obsługa jest intuicyjna i ogranicza się do przeciągnięcia pojedynczych plików lub całych katalogów na ikonę aplikacji. Program nie wymaga instalacji.

Jak napisano w powyższym tekście, interface oraz obsługa jest banalnie prosta;
W otwartym oknie aplikacji wpisujemy żądaną rozdzielczość, oraz jakość - która
odnosi się głównie do rozmiaru końcowego zdjęcia w kb.
Można również dodać automatycznie datę wykonania zdjęcia, ramkę, oraz - co chyba najważniejsze,
własny znak wodny "copy rights" - bardzo pomocny gdy nie lubimy gdy nasze fotki krążą po sieci.
Ważne; SNS-Resizer zmniejsza fotki, dodaje znak wodny i ramkę - AUTOMATYCZNIE. Czyli po wpisaniu wszystkich żądanych parametrów, przeciągamy jedynie jedno (lub większą liczbę na raz) zdjęcia na ikonkę aplikacji
na pulpicie - i aplikacja sama dokonuje modyfikacji zdjęć, nie naruszając oczywiście oryginałów (zmodyfikowane
zdjęcia zapisywane są w nowym katalogu).
Są wprawdzie dostępne wszelakie "zmniejszacze" on-line, aczkolwiek pozostawiają one na zdjęciach własne marki (reklamy) i nie dają tylu możliwości. Poza tym np. Infan viev, podczas "masowej" zmiany rozmiaru - często "wariuje" zniekształcając zdjęcia.

Z tego co pisze Leszek, waga została zwiększona do 256 kB, jak pokazuje poniższy przykład) bez problemu wchodzą
zdjęcia o szerokości 800 x ...

W załączniku poniżej podstawowe (stałe) ustawienia jakie mam na fora przy wklejaniu załączników;
"Model skalowania" - dłuższa krawędź (co oznacza iż wpisany poniżej roz. doc. odnosić się będzie do dł. boku zdjęcia)
"Rozmiar docelowy" - 800 x ... (optymalny na fora)
"jakość obrazu" - średnia (zmniejszona z "najlepszej").
Zaznaczony zapis obrazów w osobnym katalogu.
Zaznaczony datownik (jego położenie) wybrana ramka, oraz wczytany znak wodny "copy rights" (wybrany z dysku).
Na koniec klikamy po prosu "Zapisz".
Następnie przeciągamy jedynie fotki na ikonkę aplikacji.

Jeszcze niżej przykładowa fotka; zdjęcie z wakacji o rozdz. 4626 x 3018 waga 11,3 MB.
Po zmniejszeniu w SNS-Resizer na 800 x ... , dodaniu znaku, ramki, datownika - waży
jedynie jak widać 102kb, a na jakości tracąc wizualnie naprawdę niewiele.

Załączniki:
sns-res.jpg
sns-res.jpg [ 161.97 KiB | Przeglądane 2318 razy ]
_MG_7081.jpg
_MG_7081.jpg [ 102.76 KiB | Przeglądane 2318 razy ]

Post Napisane: 8 mar 2013, o 12:56 
Przyjaciel

Imię: Ewa.
Ci, którzy korzystają z programu "Picasa" mogą zmniejszyć zdjęcia używając w tym programie przycisk Eksport.

Antoine de Saint-Exupéry

Post Napisane: 17 mar 2013, o 10:36 
Moderator

Krótka instrukcja wstawiania w dowolne miejsce postu zdjęć dodanych jako załączniki

Po dodaniu załączników i po napisaniu (lub w trakcie pisania) tekstu - w miejscu, w którym chcecie umieścić zdjęcie ustawiacie kursor, a w okienku znajdującym się poniżej okna z tekstem wybieracie właściwe zdjęcie

Obrazek

i klikacie "wstaw w linii"

Obrazek

Pozdrawiam :D

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 17 mar 2013, o 21:57 
Bratnia dusza

Aga, dzięki za podpowiedź :) .

Post Napisane: 17 lip 2013, o 17:58 

Imię: Matti
Witam, mam pytanie z innej beczki. Temat już poruszany, ale nadal aktualny. Jaki jest obecnie najlepszy (darmowy) hosting zdjęć. Widzę, że z mojego konta na imageshack poznikało sporo zdjęć. Z jakich portali korzystacie? Próbowałem za pomocą Chomikuj, jednak zdjęcia były widoczne godzinę, później zostały tylko ramki..

Post Napisane: 17 lip 2013, o 18:20 
Administrator

Imię: Leszek
Próbowałeś photobucketa?
Choć ja osobiście uważam, że warto dać te 120 zł rocznie i mieć własny serwer z domeną.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 17 lip 2013, o 18:25 
Przyjaciel

Imię: Tomek
Od czasu do czasu korzystam z sky drive Microsoftu. Od czterech lat nic nie zniknęło. Rejestracja darmowa i chyba teraz dają 6GB przestrzeni na pliki. Czasami w reklamach telefonów z systemem Windows Mobile pojawia się informacja o darmowych 6GB na SkyDrive dla ich użytkowników ale nie słyszałem by faktycznie obowiązywał warunek posiadania systemu z Redmond. Na co dzień używam Linuksa, a mimo tego nie ma z tym żadnych problemów.

Obrazek

Post Napisane: 6 wrz 2013, o 13:00 

Imię: Wojtek
Mam pytanie. Jak zrobić, żeby było dobrze? :lol:
Mam swój serwer, który używam m.in. do aukcji na allegro. Tam fotki wklejam kodem html. Tu próbuję na różne sposoby i fotki na forum się nie pojawiają. :(
Czy ktoś z szanownych forumowiczów, może podsunąć mi jakąś wskazówkę?
Bo fotosik zaczyna mnie już irytować. :evil:

Post Napisane: 6 wrz 2013, o 13:09 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
wklejasz adres zdjęcia w znacznikach [img]adres-zdjęcia[/img]

Post Napisane: 6 wrz 2013, o 14:04 

Imię: Wojtek
Dzięki.
Robię wypad z fotosika, póki jest tylko 100 fotek do przeniesienia. :jupi:

Post Napisane: 6 wrz 2013, o 16:08 
Muszkieter

Dis Pater napisał(a):
Dzięki.
Robię wypad z fotosika, póki jest tylko 100 fotek do przeniesienia. :jupi:

Bardzo dobrze! Mi pozostało jeszcze ok. 1000 :face: na kilku kontach, w międzyczasie pewnie połowę już mi skasowano.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 7 wrz 2013, o 02:24 

Imię: Damian
Ja ze swojej strony mogę polecić darmowe rozwiązanie jakim jest Dropbox: http://www.dropbox.com (jakby ktoś się decydował to mój link referencyjny: http://db.tt/yw5T2cs ).
Korzystam z niego od 3 lat i 0 problemów. Olbrzymia prostota użytkowania poprzez instalowaną w systemie aplikację (Windows, Linux, a nawet bezpośrednio telefon z Androidem).

Podobne rozwiązania o których wiem, ale nie testowałem to omawiany wcześniej Sky Drive oraz Ubuntu One.

Zgadzam się, że świetnym rozwiązaniem jest domena + serwer, ale tylko w wersji płatnej.

Przykład zastosowania Dropbox:
Obraz zmniejszony do 800x600:
Obrazek

Pełny rozmiar:
Obrazek

I na koniec klasyczny załacznik.

Załączniki:
M30 obiegowa brak daty.JPG
M30 obiegowa brak daty.JPG [ 147.34 KiB | Przeglądane 1191 razy ]

Post Napisane: 7 wrz 2013, o 09:10 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
wklejone 3 zdjęcia ujawniają jeden bardzo duży problem,
zdjęcie nr 1 zmniejszone jest przycięte a nie zmniejszone w porównaniu do oryginału. operacja taka raczej dyskwalifikuje jako hosting zdjęć

Post Napisane: 7 wrz 2013, o 11:30 

Imię: Damian
Zdjęcie 1 i 3 to są fizycznie te same pliki.
Natomiast 2 zdjęcie to jest zupełnie inny większy plik przed obróbką. Także różnica nie wynika akurat z hostingu, a z zastosowanego programu do obróbki i skalowania ;)

Przepraszam, mój błąd i nie potrzebna zmyłka.

Post Napisane: 28 lis 2013, o 17:25 
Administrator

Imię: Leszek
Krótki poradnik dodawania zdjęć przy użyciu własnego serwera (i ewentualnie własnej domeny).

Na początek porównanie - fotosik (konto Pro) kontra dwa płatne hostingi, webd.pl i ovh.pl (jak może część z Was pamięta, na początku forum "stało" właśnie na webd.pl - i do takich celów zdecydowanie ten hosting się nie nadaje. Ale do trzymania zdjęć - jak najbardziej).

Koszt roczny:
- fotosik - 46,80 PLN;
- webd konto medium - 69,90 PLN;
- ovh konto personal - 117,96 PLN.

Co nam daje własny serwer?
Po pierwsze - transfer znacznie większy niż np. na fotosiku (coraz częściej zresztą jest po prostu nieograniczony):
- fotosik - 5 GB (każdy dodatkowy GB to +1,5 PLN);
- webd - 100 GB;
- ovh - nieograniczony.

Po drugie - wygodę zarządzania zdjęciami. Jeżeli hosting nam się znudzi/podniesie ceny/whatever - zgrywamy całość zdjęć klientem ftp na dysk (ewentualnie - co zalecam - mamy na dysku kopię zapasową całości zdjęć) i wgrywamy na nowy serwer. I tu dochodzimy do punktu 3.

Po trzecie - do konta na hostingu możemy podpiąć własną domenę. Dzięki temu w razie zmiany usługodawcy nie musimy zmieniać wszystkich postów zawierających nasze zdjęcia.

Po czwarte - wygoda organizacji zdjęć, możemy tworzyć sobie dowolną ilość folderów, podfolderów etc. (dokładnie tak, jak na dysku). Jednocześnie w adresie zdjęcia mamy od razu podane, w jakim folderze się ono znajduje.

Po piąte - wygoda podmieniania zdjęć - wystarczy wgrać na serwer nowe zdjęcie o tej samej nazwie (oczywiście do tego samego katalogu).

Teraz po kolei - co zrobić, by móc cieszyć się własnym serwerem (na przykładzie ovh.pl, oczywiście każdy wybiera sobie hosting taki, jaki mu pasuje, proces rejestracji w innych firmach jest zbliżony).

Po pierwsze wchodzimy na http://www.ovh.pl/hosting/ i klikamy "Zamów" przy wybranej opcji (do trzymania zdjęć wystarczy wersja najtańsza).
Trafiamy na stronę:

Obrazek

Wpisujemy wybraną domenę (w ovh pierwszy rok domeny jest bezpłatny), system sprawdza dostępność domeny w możliwych rozszerzeniach, wybieramy rozszerzenie i klikamy 'Dalej'.
Na kolejnej stronie klikamy również 'Dalej' (oczywiście ci, którzy się rozochocą mogą sobie zarejestrować jeszcze jakieś domeny ;) )

Obrazek

Żeby sobie nie zwiększać kosztów zaznaczamy statyczne serwery DNS i klikamy 'Dalej'

Obrazek

Następnie wybieramy hosting - w tym przypadku 'Personal' i klikamy 'Wybierz'

Obrazek

W rozwiniętym menu powinna być zaznaczona pierwsza opcja (jeżeli nie, zaznaczcie ją) i klikamy raz jeszcze 'Wybierz').

Obrazek

Powinno się pojawić okno podsumowania, sprawdzamy czy wszystko się zgadza, jeżeli tak, klikamy na dole przycisk 'Dalej'. W kolejnym oknie wybieramy 'Jestem nowym klientem' i uzupełniamy wszystkie wymagane pozycje. Po zatwierdzeniu 'Dalej' (zapewne, nie będę rejestrować kolejnego konta) pojawi się albo opcja wyboru sposobu płatności, a po niej podsumowanie albo od razu podsumowanie. I oto konto gotowe, jeszcze tylko trzeba opłacić fakturę (zwykle jest na to od 7 do 14 dni traktowane jako okres testowy).

Po utworzeniu konta będziecie mieć możliwość zalogowania się do managera/panelu administracyjnego konta, w którym powinniście mieć podane wszelkie informacje dotyczące konta - domenę, adres alternatywny, dane dostępowe ftp itp.

Krok pierwszy za Wami, krok drugi - czyli wrzucanie zdjęć za pomocą klienta ftp wkrótce.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje