Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 7 wrz 2013, o 10:30 

Imię: Damian
Zdjęcie 1 i 3 to są fizycznie te same pliki.
Natomiast 2 zdjęcie to jest zupełnie inny większy plik przed obróbką. Także różnica nie wynika akurat z hostingu, a z zastosowanego programu do obróbki i skalowania ;)

Przepraszam, mój błąd i nie potrzebna zmyłka.

Post Napisane: 28 lis 2013, o 16:25 
Administrator

Imię: Leszek
Krótki poradnik dodawania zdjęć przy użyciu własnego serwera (i ewentualnie własnej domeny).

Na początek porównanie - fotosik (konto Pro) kontra dwa płatne hostingi, webd.pl i ovh.pl (jak może część z Was pamięta, na początku forum "stało" właśnie na webd.pl - i do takich celów zdecydowanie ten hosting się nie nadaje. Ale do trzymania zdjęć - jak najbardziej).

Koszt roczny:
- fotosik - 46,80 PLN;
- webd konto medium - 69,90 PLN;
- ovh konto personal - 117,96 PLN.

Co nam daje własny serwer?
Po pierwsze - transfer znacznie większy niż np. na fotosiku (coraz częściej zresztą jest po prostu nieograniczony):
- fotosik - 5 GB (każdy dodatkowy GB to +1,5 PLN);
- webd - 100 GB;
- ovh - nieograniczony.

Po drugie - wygodę zarządzania zdjęciami. Jeżeli hosting nam się znudzi/podniesie ceny/whatever - zgrywamy całość zdjęć klientem ftp na dysk (ewentualnie - co zalecam - mamy na dysku kopię zapasową całości zdjęć) i wgrywamy na nowy serwer. I tu dochodzimy do punktu 3.

Po trzecie - do konta na hostingu możemy podpiąć własną domenę. Dzięki temu w razie zmiany usługodawcy nie musimy zmieniać wszystkich postów zawierających nasze zdjęcia.

Po czwarte - wygoda organizacji zdjęć, możemy tworzyć sobie dowolną ilość folderów, podfolderów etc. (dokładnie tak, jak na dysku). Jednocześnie w adresie zdjęcia mamy od razu podane, w jakim folderze się ono znajduje.

Po piąte - wygoda podmieniania zdjęć - wystarczy wgrać na serwer nowe zdjęcie o tej samej nazwie (oczywiście do tego samego katalogu).

Teraz po kolei - co zrobić, by móc cieszyć się własnym serwerem (na przykładzie ovh.pl, oczywiście każdy wybiera sobie hosting taki, jaki mu pasuje, proces rejestracji w innych firmach jest zbliżony).

Po pierwsze wchodzimy na http://www.ovh.pl/hosting/ i klikamy "Zamów" przy wybranej opcji (do trzymania zdjęć wystarczy wersja najtańsza).
Trafiamy na stronę:

Obrazek

Wpisujemy wybraną domenę (w ovh pierwszy rok domeny jest bezpłatny), system sprawdza dostępność domeny w możliwych rozszerzeniach, wybieramy rozszerzenie i klikamy 'Dalej'.
Na kolejnej stronie klikamy również 'Dalej' (oczywiście ci, którzy się rozochocą mogą sobie zarejestrować jeszcze jakieś domeny ;) )

Obrazek

Żeby sobie nie zwiększać kosztów zaznaczamy statyczne serwery DNS i klikamy 'Dalej'

Obrazek

Następnie wybieramy hosting - w tym przypadku 'Personal' i klikamy 'Wybierz'

Obrazek

W rozwiniętym menu powinna być zaznaczona pierwsza opcja (jeżeli nie, zaznaczcie ją) i klikamy raz jeszcze 'Wybierz').

Obrazek

Powinno się pojawić okno podsumowania, sprawdzamy czy wszystko się zgadza, jeżeli tak, klikamy na dole przycisk 'Dalej'. W kolejnym oknie wybieramy 'Jestem nowym klientem' i uzupełniamy wszystkie wymagane pozycje. Po zatwierdzeniu 'Dalej' (zapewne, nie będę rejestrować kolejnego konta) pojawi się albo opcja wyboru sposobu płatności, a po niej podsumowanie albo od razu podsumowanie. I oto konto gotowe, jeszcze tylko trzeba opłacić fakturę (zwykle jest na to od 7 do 14 dni traktowane jako okres testowy).

Po utworzeniu konta będziecie mieć możliwość zalogowania się do managera/panelu administracyjnego konta, w którym powinniście mieć podane wszelkie informacje dotyczące konta - domenę, adres alternatywny, dane dostępowe ftp itp.

Krok pierwszy za Wami, krok drugi - czyli wrzucanie zdjęć za pomocą klienta ftp wkrótce.

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 lis 2013, o 17:10 
Administrator

Część druga - wrzucanie zdjęć na serwer.

Na początek - kilka sugestii 'organizacyjnych' czyli jak to robię ja :)
Przygotowując zdjęcia do wrzucenia do posta od razu nadaję im odpowiednie nazwy z kolejnymi numerami - czyli coś w stylu dabrowa1.jpg, dabrowa2.jpg itd. Na serwerze mam jeden katalog-wór na wszystkie zdjęcia - pics, w nim mam porobione foldery - np. wieze, kolej, dzięki temu nazwy zdjęć mogą być krótsze.
Po wrzuceniu wszystkich zdjęć o jednym temacie do odpowiedniego katalogu trzeba je jeszcze wstawić na forum. I tu jest nieco inaczej niż w przypadku fotosika - nie dostajemy gotowych kodów do wklejenia do posta, musimy znaleźć adres do zdjęcia i wkleić go do posta używając BBCode'a IMG. Adres możemy albo wpisać ręcznie - będzie miał wygląd http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie1.jpg - albo skopiować go ze strony z zawartością katalogu (przykładowo mój katalog "wieżowy" wygląda tak).
Po wklejeniu go między tagi
Kod:
[img] i [/img]

powinniśmy otrzymać coś takiego:

Kod:
[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie1.jpg[/img]

Jeżeli zdjęć jest więcej - kopiuję całość powyższego linku wraz z tagami, wklejam go poniżej tyle razy, ile wstawiłem zdjęć i zmieniam ręcznie numery na kolejne) - czyli coś w tym stylu:

Kod:
[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie1.jpg[/img]

[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie2.jpg[/img]

[img]http://mojadomena.pl/katalog/podkatalog/zdjecie3.jpg[/img]

No i tyle :)

W trzecim odcinku - obsługa przenośnego klienta ftp (dla tych, co wrzucają z kilku komputerów lub nie mogą instalować programów w pracy).

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 28 lis 2013, o 17:43 
Administrator

Część trzecia (dla nieznających programów do ftp) - FileZilla Portable czyli klient ftp do zainstalowania na pendrive'a.
Pobrać można ja na przykład stąd: http://www.instalki.pl/programy/downloa ... table.html
Przy instalacji wybieramy pendrive'a jako lokalizację. Po uruchomieniu programu pojawia się nam takie okno:

Obrazek

Na górze w pasku 'Serwer' wpisujemy dane dotyczące naszego hostingu - adres, nazwę użytkownika i hasło (port można zostawić pusty), następnie klikamy przycisk 'Szybkie łączenie'. Program powinien zapytać nas o zapisanie hasła - odradzam przy instalacji przenośnej, w razie zgubienia pendraka znalazca miałby dostęp do naszego serwera).
Po nawiązaniu połączenia po lewej stronie okna mamy zawartość naszego komputera, po prawej serwera.
Otwieramy odpowiednie foldery lokalne (czyli na komputerze) i zdalne (czyli na serwerze), zaznaczamy pliki, które chcemy wysłać:

Obrazek

klikamy prawym klawiszem i wybieramy 'Wyślij' - jeśli chcemy wysłać pliki od razu, ewentualnie 'Dodaj do kolejki'

Obrazek

wtedy możemy pododawać sobie do kolejki zdjęcia mające trafić do różnych katalogów,

Obrazek

a na koniec hurtem je wysłać (klikając prawym klawiszem w okienku kolejki i wybierając 'Rozpocznij' - ewentualnie menu Transfer => Rozpocznij)

Obrazek

Mam nadzieję, że opis jest zrozumiały, w razie czego - pytajcie lub wytykajcie błędy ;)

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 30 lis 2013, o 09:42 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Małgosia
le_szek napisał(a):

Mam nadzieję, że opis jest zrozumiały, w razie czego - pytajcie lub wytykajcie błędy ;)

Z całego tego wywodu skumałam jedynie to, że zapłaciłam za domenę i serwer na ovh, czyli chyba dobrze. :rotfl3:

Na razie nic nie działa, bo muszę się tego nauczyć, muszę to rozkminić, no i muszę mieć jakąś ładną grafikę szuflady w kolorystyce biało-niebiesko-czarnej, a z tym mam problem.

Post Napisane: 30 lis 2013, o 23:31 

Imię: Karolina i Damian
Dzięki Leszku,

tak to wszystko jasno i czytelnie wytłumaczyłeś, że dzięki Tobie doznałem olśnienia :glupek: :glupek: i zauważyłem, iż wszystkie zdjęcia które mam załadowane na pałacowy serwer mogę z niego bezpośrednio wrzucać na Eksploratorów. To niebywale proste i szybkie. Mogę tylko żałować, że sam wcześniej na to nie wpadłem :)

Pozdrawiam

Post Napisane: 1 gru 2013, o 01:22 
Administrator

Cieszę się bardzo :)

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 sty 2014, o 22:55 
Przyjaciel

Mam problem. Próbowałem i z Dropboxem i ze sky drivem (oczywiście oprócz założenia konta w necie, instalowałem aplikację na komputerze w jednym i drugim przypadku) i nie potrafię dojść do tego co robię źle. W obu przypadkach po wklejeniu adresu zdjęcia w znacznikach [img]adres-zdjęcia[/img] zamiast zdjęcia jest napis "obrazek". Czy ktoś potrafi pomóc?

Post Napisane: 2 sty 2014, o 23:03 
Administrator

A jak wygląda adres konkretnego zdjęcia?

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 sty 2014, o 23:25 
Przyjaciel

Podaję to ze sky drive: https://skydrive.live.com/redir?resid=F ... oto%2c.jpg
i jeszcze takie coś: <iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=F0DA3FC4C1CF01C5&resid=F0DA3FC4C1CF01C5%21105&authkey=AGr-AN6KYTySKPg" width="240" height="320" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Post Napisane: 2 sty 2014, o 23:49 
Administrator

W tym adresie jest zawarty kod wynikający z zalogowania/uprawnień do oglądania zdjęcia.

Jak klikniesz na górze 'Wyświetl oryginał', wtedy zdjęcie wyświetli się w nowym oknie/karcie, jego adres po skopiowaniu wygląda tak:

Kod:
https://qqegmw.blu.livefilestore.com/y2mWogw2ZmGZK4XPdC-Y6lEM53B4LF_tvq3O01yu_s1ebIS5gFmIOmC171wRmZeHit3E-Z7A3LNhfC2cylkHeAJbzqbdnwqkcaN_AwachttZoZ-D8PHkBZFu4Ivz9BZBp6x/P1015869.jpg?psid=1

i wtedy po wstawieniu na forum w tagach IMG będzie się wyświetlać.

Obrazek

i się zwymiotował.
K.I.Gałczyński

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 2 sty 2014, o 23:59 
Przyjaciel

Matko i córko :mrgreen: Leszku Ty to jednak jesteś "chłop" na właściwym stanowisku ;) Dziękuję serdecznie !!

Post Napisane: 6 lut 2014, o 20:16 
Przyjaciel

Imię: Daniel
Czy można w prosty sposób napisać jak dodawać zdjęcia z tego "własnego" (nie z zewn.) serwera?
Wchodzę aby dodać jakiś post i nie widzę tam żadnej opcji "załączniki".
Czy to chodzi o ten OVH.pl ?

Post Napisane: 6 lut 2014, o 21:09 
Przyjaciel

Imię: Andrzej
daniel3ttt napisał(a):
Czy można w prosty sposób napisać jak dodawać zdjęcia z tego "własnego" (nie z zewn.) serwera?
Wchodzę aby dodać jakiś post i nie widzę tam żadnej opcji "załączniki".
Czy to chodzi o ten OVH.pl ?

Załącznik:
dodawanie zdjęć.jpg
dodawanie zdjęć.jpg [ 244.01 KiB | Przeglądane 1228 razy ]

mam nadzieje że naprowadzi Cie to :)

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 7 lut 2014, o 07:56 
Przyjaciel

Imię: Daniel
Dzięki Andrzeju.

Post Napisane: 14 kwi 2014, o 18:59 
Przyjaciel

le_szek napisał(a):
Mam wielką prośbę, by osoby dodające dużo zdjęć robiły to przez serwisy hostingowe - wprawdzie miejsca na serwerze trochę jest, ale lepiej zostawić je dla okazjonalnie piszących :mrgreen:

No właśnie... Wiele osób hurtem i z dużą częstotliwością zamieszcza zdjęcia przez forumowy serwer. Wątki otwierają się bardzo długo i przyznam szczerze, że jest to wielce zniechęcające, no i często odpuszczam sobie czytanie. Piszę rzadko i nie dodaję zdjęć przez forum, bo jest fajna darmowa alternatywa, która wystarczy na długi czas. Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem SkyDrive, po odchudzeniu zdjęć można na tym dysku upchać ich sporo - spokojnie wystarczy na bardzo długo (mam na myśli darmową przestrzeń).

Post Napisane: 15 kwi 2014, o 09:38 
Przyjaciel

Odkąd na imageshack skończyła się możliwość dodawania zdjęć w dobrej rozdzielczości, dodaje fotki które mam na picasa. Na picasie zdjęcia mam już od wielu lat i jestem zadowolona. Jeśli ktoś ma tam zdjęcia i chce dodawać je na nasze forum a nie wie jak to służę pomocą :)

Post Napisane: 15 kwi 2014, o 10:25 

Imię: Piotr
Proszę służyć pomocą.

Post Napisane: 15 kwi 2014, o 14:39 
Przyjaciel

Imię: Ewa.
mewen napisał(a):
Odkąd na imageshack skończyła się możliwość dodawania zdjęć w dobrej rozdzielczości, dodaje fotki które mam na picasa. Na picasie zdjęcia mam już od wielu lat i jestem zadowolona. Jeśli ktoś ma tam zdjęcia i chce dodawać je na nasze forum a nie wie jak to służę pomocą :)

To ja Poproszę Ciebie o poradę jak to zrobić. ;-)

Antoine de Saint-Exupéry

Post Napisane: 15 kwi 2014, o 23:46 
Przyjaciel

Gdy już mamy fotki w albumie picasowym:
-otwieramy album - otwieramy daną fotkę ( nie miniaturę tylko taki normalny rozmiar )
-Klikamy na zdjęcie prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję : "kopiuj adres obrazka"
-Potem na forum tam gdzie piszemy posta wybieramy [img] i wklejamy ten skopiowany adres pomiędzy :)

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » Ważne informacje » Regulaminy, instrukcje